Amd Vs Intel

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Nvidia bunu yazdı

amd  siker 

O nickle bunu demeyeydin iyiydi.

ahaha.d :D

..Morali hep bozuk olan insan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

böyle konuları görmeyeli uzun zaman olmuştu...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Arkadaş herzaman azınlığın sesi gür çıkıyor bu nedir

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

intel + nvidia = double penetration

Amd'nin babannesi kaşar

Apple fanboylarının amk

Android siker

pcdoktor636 tarafından 13/Tem/15 01:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Anne ni mi daha çok seviyorsun yoksa Babanı mı ?

Fifa mı Pes mi ?

bu tartışma çok uzar kaçın kurtarın kendinizi...

Acaip derecede agresifim !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

amd daha dayanıklı ve çeviktir .

intel at gibidir : rampada yavaş düzde savaş.

amd katır gibidir : hem rampada hem düzde performansını değiştirmez. dere tepe düz gider.

herneyse bu konu uzayıp gider ama şunu söylemek istiyorum:

bir dönem amd bilgisayarımı satmak zorunda kaldım.

evi kurcalarken intel q9550 işlemci buldum.

durumu düzeltince ona bir anakart 4 gb ram birde 2 gb ekran kartı çaktım. anasını ağlatıyorum ortalığın.

söylemişken : ev kullanıcıları olarak işlemciler arasındaki performans farklılıklarını kolay kolay farkedemezsiniz. 

piyasa zibil gibi işlemci var. veri yolu geniş olan her işlemci ev kullanıcısını memnun eder.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Kullandıklarım sırayla;

intel celeron

intel p4

amd x2 3800+

amd x2 4800+

intel e6850

intel q9550

amd x4 x955 be

intel i7 3770k

amd 3800e kadar olan kısım için yorum yapamam bilgisizdim hayal meyal hatırlıyorum o günleri. amdye bulaştığım günden sonra başladı tüm bilgisayar donanım maceram. yanında ati marka x1950pro denen bir kart vardı o catalyst ebemi zikerken,pcnin saatinin ilginç bir şekilde geri kalması, dual core optimizer yüklemeyi bilmediğim için sikimsonik hatalar yaşamam, 100 dereceleri görerek bilgisayarın kapanması filan beni bugünlere getiren yegane sebeplerden biridir. Birisine bilgisayar öğretmek istiyorsanız amd ve ati ile donatılmış bir bilgisayar verin faydasını görecektir mutlaka. En son ön yargıdır, kırmaya çalışayım diyerek x955be aldığımda o stock fan ateş eden cpuyu soğutucam diye kulaklarımı sikip atmıştı bu noktada amd siker diyen arkadaşa katılıyorum. 

genel olarak kıyaslarsak da;

amd tek çekirdek performansında berbat olduğu için oyunlarda hayal kırıklığı yaşatır, çekirdeklere abandıkları için programları ve renderları coşturur. İyi bir soğutucuyla kullanılması şarttır.

intel tek çekirdek performansında iyi olduğu için oyunlarda daha iyidir, program ve render olayında çekirdek azlığından dolayı biraz ıkınıyor gibi gelir ancak amdden daha hızlı iş çıkarır. stock soğutucuyla da her türlü gideri vardır.

:|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

En az 10 yıllık, tek çekirdekli AMD tabanlı bir bilgisayarım var.

Hala çalışıyor.. Hala çalışıyor...

Ben her zaman muhalif tarafta olmayı severim, Intel i tekel yapmamak gerek.

Bu yüzden AMD diyorum..

Azıcık da teknik yorum yapayım.

AMD işlemciler, parası az bütçesi kısıtlı olanlar için idealdir.

Özellikle APU ları incelemek gerek.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Amd ve intel işlemcilerin hepsini kullandım özellikle serviste çalışırken aynı fiyat aralığında 2 adet pc toplayıp test yaptığımda Amd nin önde olduğunu söyleyebilirim. Isınma problemi yıllar yıllar önce kalmış birşey hala bu konuyu gündeme getirmek saçma oluyor arkadaşlar. İntel kötü demiyorum bakın çok iyidir özellikle paranız varsa İntel tercihinden başka bişey seçmeyin derim. Daha iyi çalışır fakat işin içine aynı fiyat aralığındaki işlemcileri koyarsak Amd aynı fiyattaki intel işlemciyi ziker atar yok yazar.

Şuan bilgisayarımda FX 8370E kullanıyorum yanına birde güzel bir fan aldım. 3,3ghz işlemciyi 4,5ghz üzerinde stabil çalıştırabiliyorum daha iyi bir soğutmayla 5ghz üzerine çıkabilecek bir işlemci. Çarpan kilidinin olmaması ise özellikle overclock yapmak isteyenler için en iyi seçimlerin Amd tarafından çıktığını bilir. Özellikle aynı işlemcilerin BlackEdition olarak çıkan çarpan kilitsiz olan versiyonlarında overclock için çok neler yapılabildiğini biliriz. Sıvı nitrojen ile 8-9 ghz seviyesine çıkan celeron işlemciler biliyoruz fakat sürekli çalışma yapacak bir cihaz için sıvı nitrojenle soğutmak zor olur :D

Ben tercihimi Amd yana kullandım ve cidden memnunum bu ayarda çalışacak bir intel makina için ortalama 1000 lira daha fazla para harcamam gerekecekti.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Amd islemcili laptop kullanan var mi hala merak ediyorum

Sadece masaustu olarak dusunmussunuz

Toplam Hit: 4093 Toplam Mesaj: 38
amd vs intel