folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    systembus ve cache düşük bea performans bekleme amd den şunu söyliim amd 3000+ ile p4 3000+ arasında şöyebir fark var
    intel 45 dk da pi sayısının 40000000 basmağını hesaplarken
    amd 1 saatte yapıyor

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoLDeST
    CoLDeST's avatar
    Erkek
    pezevenk bunu yazdı:
    -----------------------------
    systembus ve cache düşük bea performans bekleme amd den şunu söyliim amd 3000+ ile p4 3000+ arasında şöyebir fark var
    intel 45 dk da pi sayısının 40000000 basmağını hesaplarken
    amd 1 saatte yapıyor
    -----------------------------

O direkt olarak MHz ile ilişkili olduğu için öyle oluyor. Unutma ki günlük kullanımda pek sık pi sayısı hesaplanmaz, oyun oynanır, ofis programları kullanılır....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Abi yazıyı okursanız anlarsınız

dedimki...

Eğer ofis uygulmaları yapacaksan İntel
    eğer oyun oynayacaksan amd

Yalansa gelin abi AAAAA... :))))

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Niye inteL ile oyun oynanmiyomu..
    :))

Laaaaaan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    ben performans ve dayanıklılık taraftarıyım. benim işler bunu gerektiriyo. intel gerektiriyo.
    Şimdi amd alalım diyosun ona 20 dolar la fan alın diyosun. nerdeyse intelin fiyatına geldi. üstelik gürültüyle

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    ben 20 dolarlıuk fanı ölesine yazdım ya

YAni bide şu var adamlar böle 35 dolarlık fan olıyo bide üstüne 45-50 dolara fan yöneticisi alıyo. yoksa 11$+kdv ye fıstık gibi hemde sessiz fanlarda var cooler masterın ....

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    baba dediğin doğru oyun için office için amd ama performans işleri inteli gerektirir

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkWanderer
    DarkWanderer's avatar
    Erkek
    abi isme bak pezevenk

KSK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    nitrogen sogutmali kasalar cikti mi?
    yada cikacak mi?
    haberi olan var mi?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    Nitrojen sorutmalılaryaklaşık3 senedir var fakat ev kullanıcılarının hizmetine gireceğini pek sanmıyorum..

Aslın o manyak bişeydir.

şöle düşünün.

1700+ işlemci alıyonun 1466 mhz de calışıyo tamammı.
    sıvı nitrojenli kasada bunu 2500 mhzde çalıştırabilirsiniz..

İŞlemciniz -20 derecde çalışıo vede ayarlıosunuz mesela 0 dereceye gelince fazla ısındı die kapatıo :)))))

böle bi alet işte...

Ama onun gibi olan o kadarda olmasada genede çok işe yarayan su soğutmalı tipleri var zalmanın veya vantecin bu tipleri satıyolar..

fiyatlarıda 80$ a kadar düşüyo..

GAyet güzel. eğer ofan controlklerı alacak kadar manyaksanız bundanda alırsınız :))))

Toplam Hit: 24547 Toplam Mesaj: 94