folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

AMD&İNTEL --TÜM BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quarion
    Quarion's avatar
    Erkek
    intelin pazarlama olayı biraz daha iyi oldugundan herkesin kafasına intel penitum islemciler daha yatkın gibi.. Yeni bilgisayar alan ve fazla anlamayanlar pentium alıyoalr abi yalan mı? bende simdiye kadar hep intel aldım digerleri hic denemedim ama en ufak bi sorunum yok, bu arada bi arkadas eski bi sesitemle butun oyunları calıstırıyorum demis, gercekten calısıyo mu? Silent Hill en az GeForce Fx5200 istiyomus, biz bostan yere para mı verdik o kadar bu ekran kartlarına islemcilere ram lere?

Nothing changes, just re-arranges, for me, this time.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ttopcu
    ttopcu's avatar
    Erkek
    Slmlar millet amd athlon xp 2000 kullanıyorum makinayı bazen 10 gün kapatmıyorum kablo net kullanıcısı olunda downloadları kesme gereği duymuyorumoyun derseniz 10 saat aralıksız mafya ve gta rise of nations oynuyabiliyorum izmirde oturuyorum yazın odamın sıcaklığı fanlardan çıkan hava yüzünden 4-5 derece fazlalaşıyorastronomi programlarıyla makineyi yeterince kızdırıyorum ama şu ana kadar yaşadığım tek şey harddisk sorunuydu onuda zaten bedavaya değiştirttim bunun haricinde amd den acayip memnunum nasıl olmayayım ki bu işlemleri intelle yapmaya kalksam elime 10 kez almıştım. Ayrıca işlemcinin üzerindeki fanda özel bir fan değil ve sesi anca gece 4 gibi farkedebiliyorum televizyon falan açıksa onuda duymuyorum herkese amd tavsiye ederim

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    baba walla dediğin gibi benim burda çok arkadaşım var
    adamlar okadar gerizekalı o kadar safki
    pentium deince sanki sadece intel işlemci üretiyomuş gibi diolar
    işlemcim amd diyorum amd neymiş lan dio.
    bu adamlar tam kro ya bi tanesi var pentium 6 var bende felan dio bu adamlar pentiumla şaşmışlar sanki intel sadece pentium üretiomuş gibi.

beyler dediğim gibi yeni athlonlarda ısınma çok az...
    yaw 200 mhz overclock yaptım hala 4- ile 45 arasında ...
    senin 1000 mhzde 70 dereceymiş düşün bak acaip soğuk eskisine göre..
    neyse

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyah_
    siyah_'s avatar
    Erkek
    70$ + kdv -->> AMD athlon xp 2000+
    30$ + kdv -->> Kaliteli ve sessiz bi fan

eder 100$ hadi bilemedin 120$

L2 köprüsünü açıp FSB ve Vcore değerini yükselt, elinde 3200+ (2200mhz) de fıstık gibi işlemci.

yaklaşık 7 makina topladım bu yöntemle (asus probe ile 12 saat aralıksız çalıştı) tık yok.

2200 lük P4 ler kaça? hesaplayın kullanmasını bilene amd den iyisi yok.Amd biraz daha profesyonel kullanım gerektiriyo.

amd den şaşmayın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cognac_1453
    Cognac_1453's avatar
    Erkek
    arkadaslar bilgisayariniza bakmasini bilmezsseniz buzdolabinin icinde bile yakarsinizi islemciyi ben de su an intel var ve ne kadar da yuklensem hic birsey olmuyor bu kartlari islemcileri yakan arkadaslarin biraz daha tecrubeye ihtiyaclari var diye dusunuyorum .tecrubeyi kazanana kadar tabiki bi kac islemci halledersiniz yada anlayan birinden yardim alin o zaman amd yide intel i de yakmazssiniz hizi ne olursa olsun.bir essege tasiyamayacagindan fazla yuk yuklersen ne olacagini sen dusun.birde intel her zaman icin piyasayi elinde tutan bir firma cunku her turlu testlerde amd den dahada kaliteli bir islemci.oyun icin amd program falan kullanmak icin intel diyen arkadaslarada bende intel p4 2.66 bir bilgisayar var bana oynayamacagim bir oyun soyleyin ben bir deneyim bakalim o zaman belki size inanirim.onemli olan ekran karti ile ram.

TURKIYE
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeSPoT
    DeSPoT's avatar
    Erkek
    -----------------
    her turlu testlerde amd den dahada kaliteli bir islemci
    -----------------
    bize bir kaç test söylesene intelin amd yi geçtiği ? sallama baba yemezler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeCRoMaNCeR
    NeCRoMaNCeR's avatar
    Erkek
    Quarion bunu yazdı:
    -----------------------------
    intelin pazarlama olayı biraz daha iyi oldugundan herkesin kafasına intel penitum islemciler daha yatkın gibi.. Yeni bilgisayar alan ve fazla anlamayanlar pentium alıyoalr abi yalan mı? bende simdiye kadar hep intel aldım digerleri hic denemedim ama en ufak bi sorunum yok, bu arada bi arkadas eski bi sesitemle butun oyunları calıstırıyorum demis, gercekten calısıyo mu? Silent Hill en az GeForce Fx5200 istiyomus, biz bostan yere para mı verdik o kadar bu ekran kartlarına islemcilere ram lere?

intel aldığına göre işlemcine boşuna para vermişsin heheh...

Her zaman dürüst ol ki ihtiyacın olunduğunda yalana başvurabilesin!!! (NeCRoMaNCeR)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Cognac_1453 bunu yazdı:
    cunku her turlu testlerde amd den dahada kaliteli bir islemci.

oyun icin amd program falan kullanmak icin intel diyen arkadaslarada bende intel p4 2.66 bir bilgisayar var bana oynayamacagim bir oyun soyleyin

hanig testlermiş onlar?? biz hiç görmedikte???

oynayamıyacağın oyun yok... arada giren 90$ lık kazık var daha ne diyim.. açısız olur inşallah

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MrBlack
    MrBlack's avatar
    Erkek
    AMD ısınıo uzun süre kullananlara önerilmez filan diyen arkadaşlara!!! Benim AMD 2000+ ı ben Temmuz-Ağustos o zamanlarda aldım henüz bilgisayarı bi iki gün hariç hiç kapatamadım...Ayrıca ufak bi not daha
    öyle bi sorunsuz bilgisayarım var ki yaklaşık haftada bir restart yapıyorum....Sonuç olarak AMD "nin bi ısınma problemi vardı amma bu yeni nesilde geçerli diil.intel"in işlemcilerine gelincede peroformansı iyi laf yok amma çoook pahalı(performansına göre)...

Legend Will Never Die!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insaneinthemembrane
    insaneinthemembrane's avatar
    Erkek
    never giveup intel.
Toplam Hit: 24467 Toplam Mesaj: 94