Ankaray

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

30.10.2013 Çarşamba tarihinde Ankaray metro hattı bozuldu.Sebebi raylar çalışırken aynı esnada iş makinasınında aynı sahada çalışmasıydı.Bu yüzden kaza oldu ve insanlar ulaşım konusunda çok sıkıntı çektiler bende dahil.Sizce o gün içerisinde bu sebebden dolayı kaç hayat değişmiştir.Sizcede devletin bu temel görevinin (ulaşım) kusursuz çalışması gerekmiyormu yoksa ben mi sadece böyle düşünüyorum?

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

devletin nesi düzgün çalışıyor ki orası da çalışsın.. bizde planlama olmadan yapılan her iş böyle oluyor.. sistem değişmedikçe böyle de olacak.. istanbul un anadolu tarafında trenler flan kalktı ne zamandır beri insanlar çok sıkıntı çekiyor mesela.. sen 1 günden bahsediyorsun ama ben burdan yıl(lar)dan.. kim bilir daha neler var..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

amk bir değil 2 değil, geçen günde gözümün önünde yanmıştı. Abi kızılaydan tandoğana koştum derse yetişmek için.  Değiştirmeleri lazım onları, çok eskiler.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

amk bir değil 2 değil, geçen günde gözümün önünde yanmıştı. Abi kızılaydan tandoğana koştum derse yetişmek için.  Değiştirmeleri lazım onları, çok eskiler.

seçim yaklaşıyor, bence sıkıştırın bu konuda adamı.. ne bileyim dilekçe flaan yazın, görüşün, etkisi olabilir belki.. 

hakaret etmeyin bi de adama :) geçen arkadaşın ablasına (akp nin üyesiymiş bi de kız), tazminat davası açmış 650 lira mı ne.. :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

gokcekten bisey beklemeyin gecen secimlerde vaad ettiklerinden birini bile yerine getirmedi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

odtüye metro açılcak diyorlardı, yalan mı oldu o?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şimdi benim asıl merak ettiğim şu.. Sizce bu kazadan dolayı o anda hayatı değişen insanların yaşadıkları olayu filme konu edebilrmiyiz nasıl olur? Devletin bi ihmalkarlığından doğan kaza sonu değişen hayatlar gibi meselaa.. örnek; metro bozulduğu için sınavına geç kalan öğrenci,annesine ilacını yetiştiremeyen çocuk,uçaklarına geç kalan iş adamları vs.. bu ayrı hayatları tek filmde toplamak istiyoruz.Siz böyle bir filmin konusunu okusaydınız merakınızı uyandırırmıydı?

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ankaralı arkadaşlara bir şey soracağım siz hiç İzmir Metroyu gördünüz mü İzbanı ya da İstanbulda ki raylı sistemleri,

Ankaraya gittim aştide Ankaray a bineceksin dediler Anıtkabri Ziyarete gelmiştim ama bi gittim metroya mezar gibi. 

Bir tane bile güvenlik görevlisi yok sadece bilet satan memur var turnikeden atlasam kimsenin ruhu duymaz.

Metro bir geldi tup-turunju ve her yer pis görünüyor. Geçen hafta gene Ankaradaydım hala bilboardlarda göz resmi var ne iş hala anlamadım.

Valla İzmir Metroya hayran kaldım. Her yer temizlik kokuyor bembeyaz.

Konuya gelirsek bu ülkede mesela haber vermeden şak diye elektriği keserler sonra bozulan o kadar alet var ki yabancı ülkelerde bu ceza sebebi ama malesef sıkıntı çok.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    HowL bunu yazdı

Şimdi benim asıl merak ettiğim şu.. Sizce bu kazadan dolayı o anda hayatı değişen insanların yaşadıkları olayu filme konu edebilrmiyiz nasıl olur? Devletin bi ihmalkarlığından doğan kaza sonu değişen hayatlar gibi meselaa.. örnek; metro bozulduğu için sınavına geç kalan öğrenci,annesine ilacını yetiştiremeyen çocuk,uçaklarına geç kalan iş adamları vs.. bu ayrı hayatları tek filmde toplamak istiyoruz.Siz böyle bir filmin konusunu okusaydınız merakınızı uyandırırmıydı?

fazla hayal kurma o dedigin istanbulda olur.

burasi ankara, kroluğun başkenti :(

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    HowL bunu yazdı

fazla hayal kurma o dedigin istanbulda olur.

burasi ankara, kroluğun başkenti :(

Biz film konusu arıyorduk Ankara,İstanbul hiç farketmez.. Ne dediğinizi de pek anlamadım :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hoca senin dediğin kelek etkisi olmuyomu yanlış mı biliyorum,eğer öyleyse sadece ankaray için değil hayatta olan herhangi bişey için bile film çekebilirsin hayalgücüne kalmış

birde bu tip olaylar hiç bitmeyecek bana göre yöneticiler halkın aynasıdır bizim topluma sihirli bi değnek değmedikçe değişmez 

Toplam Hit: 2532 Toplam Mesaj: 27