Apple Devrim Yaratmış Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Thelordmax bunu yazdı

Tüm ürünleri şu anda taklit ediliyorsa yaptıkları iş bir devrimdir. Mesela; İpad başlı başına bir çığır sayılır, kitap-defterin elektronik hali.

ilk yapan onlarmidir ?

Sadece reklam ile sisirme.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Thelordmax bunu yazdı

Tüm ürünleri şu anda taklit ediliyorsa yaptıkları iş bir devrimdir. Mesela; İpad başlı başına bir çığır sayılır, kitap-defterin elektronik hali.

ilk yapan onlarmidir ?

bencede şişirme.Toplumda Apple kullanmak moda yada zengin işi falan gibi bir görüş var.Pahalı olduğu için herkes alamıyor o yüzdende alanlar hep applenin havasını yukarda tutuyorlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Thelordmax bunu yazdı

ilk yapan onlarmidir ?

Hocam dandik bir ürünü ; sadece reklam ile bu kadar satabileceğini gerçekten düşünüyor musun ???

Eline hiç mi iPad, iPhone, iPod ayda MacBook falan geçirmedin ? Hiç mi incelemedin ? Hiç mi cihazların kalitesini görmedin ? 

Yada hiç mi Apple'ın, Steve Jobs'un tarihini okumadın ? 

En azından yukarıda yazı yazdım.

Hiçbirşey reklam ile bu kadar şişirilemez. Windows tarihinin en büyük reklamı win8 için yapılıyor. Üniversitelerde, TV'lerde, dergilerde...

Sonuç : http://tahribat.com/weekly_poll.asp?PollID=114&PagePosition=1

%50'si ya beğenmemiş, ya arayüz kabusu demiş. Sıkıntı yaşayanlar %11 ; fark yaratmadı diyenler %18.

Peki gerçekten sevenler ??? %21.

Bilişim sitesinde ; windows kullanan her 5 kişiden yalnızca 1 tanesi sorunsuz sevmiş. Apple ürünlerine bakarsan , insanların sevdiğini göreceksin.

Aynı şekilde Mac (bilgisayar)

http://9to5mac.com/2012/09/18/apple-tops-acsi-september-report-with-86-customer-satisfaction/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

Hadi bunlar Apple yanlıları falan.

"American Consumer Satisfaction"

KEndinde araştırabilirsin ;

Apple 8 senedir listenin en üstünde : http://news.cnet.com/8301-13506_3-20108336-17/apple-tops-in-customer-satisfaction-for-8th-year/

Bir sürü materyal var ve %80+ oranında seviliyor kullanılanlar tarafından.

Bu sırf reklam ve pazarlama olayı olabilir mi ? Kullanışsız, kalitesiz, tasrımı berbat bir ürün bu kadar başarılı olabilir mi ?

Bilgisayar sektörü küçülürken , Mac; sektörde büyüyor (sadece bilgisayar iPad falan değil).

Yani bütün bunların hepsi pazarlama mı ? Hiç sanmıyorum. Hadi bu haberlerde pazarlamanın parçası ; etrafındaki MacBook, iMac, iPad, iPhone, iPod kullananlara sor be abicim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    Thelordmax bunu yazdı

ilk yapan onlarmidir ?

bencede şişirme.Toplumda Apple kullanmak moda yada zengin işi falan gibi bir görüş var.Pahalı olduğu için herkes alamıyor o yüzdende alanlar hep applenin havasını yukarda tutuyorlar.

Apple ın ürettiği ürünler sadece bizim ülkemizde pahalı, Amerika da buradaki fiyatının 3 te 1i kadar :) Zengin işi gibi bir görüşten tutmuyor ürünler.

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

zumsuk koskoca windows 8 in beğenilme durumunu tahribat ın anketine göre yaptınya yorum yapamıyorum sana :)

apple ın tarihinde satamadığı mac i windows 8 aylar içinde sattı araştır lütfen :)

apple var olan teknolojiyi boyayarak, renklendirerek, güzelce paketleyerek tüketim toplumuna servis eden bir şirkettir.

dokunmatik ekran iphone dan önce de vardı,

mail desteği mobil cihazlarda iphone dan önce de vardı,

uygulama mantığı iphone dan önce de vardı,

tablet - tablet pc olayı ipad den önce de vardı (surface in tarihini incele)

apple ın yaptığı başta söylediğim gibi var olan teknolojiyi süsleyip, güzelce paketleyip tüketime sunmasıdır.

bakın var olan teknolojiyi geliştirdi falan diyemiyorum çünkü öyle birşey yapmadı asla. 

siri diyenler olacak siri de yine var olan bir teknolojinin insanlara süslenip sunulmuş halidir.

şimdi günümüzde google da apple ın izinden gitmeye başladı (mobil işletim sistemi konusunda)

tamamen süsleme ve var olan teknolojiyi iyi bir şekilde kullanma çabası içersindeler ve bunu apple ın ios unu kopya ederek yapıyorlar.

birşey geliştiremediğin, insanlara süslü şeyler değilde hiç görmediği birşeyler verememeye başladığın an düşüşün başlar ki apple ın iphone 5 ile başlayan düşüşünü herkes biliyor.

bu yüzdendir ki apple gelecek yıllarda bu stratejisini bozmayıp aynı yolundan gitmeye devam ederse popülerliği ayaklar altına alınacaktır. Android de zaten ios u taklit ettiği için o da düşüşe geçecektir. 

Microsoft a gelirsek, tarihi boyunca devamlı yeni şeyler üreten şirket olmasına karşın iyi süsleme yapamadığı için popülerliği zaman zaman geride kalmıştır. fakat 2011 yılı itibari ile bu stratejilerini değiştirip yeni teknolojinin yanına çok şükür ki iyi süsleme ve göze hoş gelen şeyleri yapmaya başlamıştır tıpkı apple ın yaptığı gibi. 

windows 8 ve sonrası microsoft un çağı olacak bundan hiç şüphem yok. her platformda öncü şirket olmayı başaracaktır.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Apple fanboy'larıda steve jobs'ın popülerlik politikası ürünü gibi birşey..

Donanınhaberde gelmiş geçmiş en efsane 10 telefon videosu vardı..

Orada ilk akıllı telefonun hangi firma tarafından yapıldığı söyleniyor.

İlk cep telefonu motorola tarafından yapıldığı gibi ilk akıllı telefonda motorola tarafından yapılmıştır.

Şu iphone fanlarını bir türlü anlayamıyorum.

Yani bi müridinde dediği gibi apple çelik kasa gibidir üstüne sticker falan yapıştırmana izin verir.

Android ise istediğin şekli verebileceğin bi heykel gibidir.

Bunun gibi bi sözdü tam hatırlayamadım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı

zumsuk koskoca windows 8 in beğenilme durumunu tahribat ın anketine göre yaptınya yorum yapamıyorum sana :)

apple ın tarihinde satamadığı mac i windows 8 aylar içinde sattı araştır lütfen :)

apple var olan teknolojiyi boyayarak, renklendirerek, güzelce paketleyerek tüketim toplumuna servis eden bir şirkettir.

dokunmatik ekran iphone dan önce de vardı,

mail desteği mobil cihazlarda iphone dan önce de vardı,

uygulama mantığı iphone dan önce de vardı,

tablet - tablet pc olayı ipad den önce de vardı (surface in tarihini incele)

apple ın yaptığı başta söylediğim gibi var olan teknolojiyi süsleyip, güzelce paketleyip tüketime sunmasıdır.

bakın var olan teknolojiyi geliştirdi falan diyemiyorum çünkü öyle birşey yapmadı asla. 

siri diyenler olacak siri de yine var olan bir teknolojinin insanlara süslenip sunulmuş halidir.

şimdi günümüzde google da apple ın izinden gitmeye başladı (mobil işletim sistemi konusunda)

tamamen süsleme ve var olan teknolojiyi iyi bir şekilde kullanma çabası içersindeler ve bunu apple ın ios unu kopya ederek yapıyorlar.

birşey geliştiremediğin, insanlara süslü şeyler değilde hiç görmediği birşeyler verememeye başladığın an düşüşün başlar ki apple ın iphone 5 ile başlayan düşüşünü herkes biliyor.

bu yüzdendir ki apple gelecek yıllarda bu stratejisini bozmayıp aynı yolundan gitmeye devam ederse popülerliği ayaklar altına alınacaktır. Android de zaten ios u taklit ettiği için o da düşüşe geçecektir. 

Microsoft a gelirsek, tarihi boyunca devamlı yeni şeyler üreten şirket olmasına karşın iyi süsleme yapamadığı için popülerliği zaman zaman geride kalmıştır. fakat 2011 yılı itibari ile bu stratejilerini değiştirip yeni teknolojinin yanına çok şükür ki iyi süsleme ve göze hoş gelen şeyleri yapmaya başlamıştır tıpkı apple ın yaptığı gibi. 

windows 8 ve sonrası microsoft un çağı olacak bundan hiç şüphem yok. her platformda öncü şirket olmayı başaracaktır.

http://bgr.com/2012/09/27/windows-8-satisfaction-survey-windows-7-comparison/

Apple hiçbir zaman pazar payına oynamadı. Ferrari'nin az satması onu kalitesiz araba yapmaz. Fark edemediğin kısım bu.

tablet olayının daha önce olduğunu ve 2000'de microsoftun çıkartıp facia ile sonuçlandığını mesajımda zaten yazdım ; bana araştır demeden önce mesajlarımı dikkatlice okumanı öneririm.

Apple 'ın bütün sunumlarını izleyen, Steve Jobs hakkında bütün kitapları okuyan ve Apple support community'de günlük yarım saat/40 dakikasını geçiren birisi ile konuşuyorsun.

Emin ol Apple'ın sorunlu taraflarınıda gayet iyi bilyiorum, sağlam taraflarınıda. Öte yandan microsoft microsoft demeden önce ; Apple ve Microsoft tarihini araştırmanıda tavsiye edeirm.

Devrim'i 2 yıla bakarak anlayamazsın. Altında 40 senelik tecrübe var. Microsoft 'un işi yazılım. Explorer ve paint gibi araçlarından zaten ne derece yeterli olduklarını, ne derece iyi olduklrını görüyoruz.

----

Dokunmatik ekran hala olmasına rağmen ; galaxy'ciler bile iPhone'un dokunmatiğinin ne kadar sağlam olduğunu kabullendi.

iPhone ile sim kart ve bir sürü alanda yenilikler geldi.

Bana fikir veriyorsun da sen hiç mi okuyup araştırmıyorsun ???

iPhone ile öncekilerin benzerliği var mı ? Hayor iPhone'dan sonrakilerin Apple'a benzerliği var da...

Adamlar yeni çağ başlattı ; hala kalkıp Apple süsleyip satıyor diyorsunuz. Ayıptır.

Git yukarıdaki 2 videoyu izle ; adamlar kulaklık çıkartırken bile nelere dikkat ediyor. Sonra gel burda konuş. Hala ezbere konuşuyorsunuz, hala ezbere konuşuyorsunuz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Apple fanboy'larıda steve jobs'ın popülerlik politikası ürünü gibi birşey..

Donanınhaberde gelmiş geçmiş en efsane 10 telefon videosu vardı..

Orada ilk akıllı telefonun hangi firma tarafından yapıldığı söyleniyor.

İlk cep telefonu motorola tarafından yapıldığı gibi ilk akıllı telefonda motorola tarafından yapılmıştır.

Şu iphone fanlarını bir türlü anlayamıyorum.

Yani bi müridinde dediği gibi apple çelik kasa gibidir üstüne sticker falan yapıştırmana izin verir.

Android ise istediğin şekli verebileceğin bi heykel gibidir.

Bunun gibi bi sözdü tam hatırlayamadım.

3.50'den sonrasunu bir izle hocam.

http://www.youtube.com/watch?v=6uW-E496FXg

Fanboylukla alakası yok. 5.05'ten sonrasna özellikle dikkat et.

Adamın geliştirdiği yeniliğe bak. Kimse akıllı telefonları Apple keşfetti demiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

la yapmayın amk.

apple ı apple yapan sadece işletim sistemi.

yok ekranıymış yok teknolojiymiş.

yerler adamı.. kim yapıyor amk o ekranı ? iphone oturup kendimi üretiyor ? 

ipod maypod dönmüş.. adamlar 3. jenerasyona kadar samsung chipsetini kullanıyordu..

yeni yeni yıllar sonra işlemcilerini chipsetlerini üretiyorlar..

macbook ? bildiğin laptop ? ne farkı var ? tek fark işletim sistemi.. üstüne donanım seçiminden dolayı soba.

bi bakın yav o dokunmatiği kim üretiyor o ekranı kim üretiyor işlemciyi kim üretiyo dış donanım noktalarını kim hazırlıyo..

amk varsa yoksa bi apple..  adamlar stabilitenin amına koyup 10 numara işletim sistemi hazırlıyr hepsi bu lan..

ayriyetten öyle garip yorumlar varki.. ilk tekerlek yuvarlaktı , sonra onu kopyaladılar ? ee iyi üçgen yapalım o zaman ? :S 

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

la yapmayın amk.

apple ı apple yapan sadece işletim sistemi.

yok ekranıymış yok teknolojiymiş.

yerler adamı.. kim yapıyor amk o ekranı ? iphone oturup kendimi üretiyor ? 

ipod maypod dönmüş.. adamlar 3. jenerasyona kadar samsung chipsetini kullanıyordu..

yeni yeni yıllar sonra işlemcilerini chipsetlerini üretiyorlar..

macbook ? bildiğin laptop ? ne farkı var ? tek fark işletim sistemi.. üstüne donanım seçiminden dolayı soba.

bi bakın yav o dokunmatiği kim üretiyor o ekranı kim üretiyor işlemciyi kim üretiyo dış donanım noktalarını kim hazırlıyo..

amk varsa yoksa bi apple..  adamlar stabilitenin amına koyup 10 numara işletim sistemi hazırlıyr hepsi bu lan..

ayriyetten öyle garip yorumlar varki.. ilk tekerlek yuvarlaktı , sonra onu kopyaladılar ? ee iyi üçgen yapalım o zaman ? :S 

haha aynen.Cuk oturmus lafında :D

Toplam Hit: 4161 Toplam Mesaj: 49