Apple Devrim Yaratmış Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Apple'ın felsefesini bilmeden, hayatında hiç bir Apple ürününü eline alıp incelememiş kullanmamış ama yinede hakkında yorum yapıp "la aynısı!! bu daha güzell!!" diye yorum yapan adamlara ne anlatsan boş.

Tuşuna basıp ekranına bakabildiği herşeyi aynı sanan "dümdüz bir adamın" Apple'ı anlamaması lazım zaten anlaması değil.

Lise zamanında megapiksel yarıştıran Nokia salakları vardı, şimdi onlar Samsung salaklarına döndüler ve işlemci çekirdeğiyle ram yarıştırıyorlar ahahah. 

Apple çığır falan açmadı beyler sakin olun, çığırı inanılmaz tarifeleriyle Bimcell açtı, ya da işletim sistemine kadar iPhone çakması üreten çin malı üreticiler açtı, çünkü kocaman ekran koydular, bu Apple ın aklına bile gelmemişti! resmen çığır bak açıldı aha.

Ehl-i Byte
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

http://sosyalmedya.co/lg-iphone5/

bu haberdede görüldüğü gibi,ipad'in ekranı samsung tarafından yapılıyor.

İphone'larınki ise şuan lg tarafından.

Sonra kalkıp deniyorki samsung,lg,google iphone çakması.

Bu nasıl çakma arkadaş üretimini bu adamlar yapıyor?

Barışyiğit'inde dediği gibi apple'ı apple yapan o iostur başka bi nane yok.

Şahsen iphone'lardan pek haz etmiyordum.

Sonra bu steve jobs'un iphone'u popülerleştirip tikky oyuncağı,milletin birbirine hava atması oyuncağına çevirmesinden sonra iyice tiksindim(evet iphone'la bu hava atmalar falan steve jobs'un projesiydi. Gördüğünüz gibi tuttu. Sorsa ios'un ne olduğunu bilmeyen tipler iphone için gecenin bi yarısından kuyruğa girmeye başladı ki bu kullanıcı kitlesi'de apple'ın istediği kullanıcıydı.. Bu da apple'ın kullanıcılarının zeka seviyesine resmen hakarettir.)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam ona bakarsan binayı da amele dikiyor ama ödülü mimara veriyorlar.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Hocam ona bakarsan binayı da amele dikiyor ama ödülü mimara veriyorlar.

binayı amele değil inşaat mühendisi diker. ve eğer o bina gerçekten çok çok iyiyse işi bilen adam mimarını ve emeği geçen mühendisleri över. fakat işi bilmeyen, sadece tüketim amaçlı yaşayan insanlar ise inşaat firmasını övüp övüp bitiremez :)

barış çok güzel açıklamışsın fakat üstüne eklemek istediklerim var.

zumsuk şimdi de koskoca windows u internet explorer ve paint le örneklendirmeye kalkıyorsun yapma lütfen :)

evet microsoft yazılım firması hatta yazılımın devi. bunu windows phone ile tekrar kanıtladılar nasıl diye sorarsan, sadece 4 aylık bir işletim sistemi, 5-6 yıllık ios dan daha STABİL ve daha HIZLI. bir işletim sisteminde olmasını istediğimiz en önemli 2 şeye şimdiden sahip. uygulama sıkıntısı ise 1-2 sene sürmeden çözülecek zaten. 

apple en fazla 1-2 sene sonra hisselerini şuanki seviyesinden %30-%40 düşürmezse gel yüzüme tükür. artık insanlar yeni şeyler bekliyorlar, sadece işletim sistemindeki stabilite kusurlarını düzeltip yeni versiyon çıkartmak artık tutmuyor. 

şimdi 5s i çıkartacaklar ve eminim 5s de nfc desteği gibi şuan birçok akıllı cihazda var olan bir özelliği kullanacaklar ve sanki ilk defa apple kullanıyormuş gibi lanse edilecek ve bununla gururlanacaklar fanboyların hayranlıklarını pekiştirecekler. 

insanlar yavaş yavaş anlamaya başlıyor apple ın sadece GÖZ BOYADIĞINI. android de aynı şeyi yapıyor fakat onun çöküşü biraz daha yavaş olacak çünkü bir çok firma ile ortak çalışıyorlar :) ama android de aynı yoldan gidiyor maalesef.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben hiç mala vuran inşaat mühendisi görmedim şahsen.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Apple parasını verip kendi tasarladığı ürünü "ürettiriyor" yani patron Apple oluyor ve üretimini, tabiri caizse ameleliğini diğer firmalara yaptırıyor, sen de bu konuya bakıp bunu böyle mi anlıyorsun?

Böyle anlamakla kalmayıp kalkıp bir de yorum yapıyorsun? vay amk ben daha mantıklı insanlar sanardım Apple karşıtlarını, bu konuya yorum yazmaya gerek bile yokmuş aslında..

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Apple parasını verip kendi tasarladığı ürünü "ürettiriyor" yani patron Apple oluyor ve üretimini, tabiri caizse ameleliğini diğer firmalara yaptırıyor, sen de bu konuya bakıp bunu böyle mi anlıyorsun?

Böyle anlamakla kalmayıp kalkıp bir de yorum yapıyorsun? vay amk ben daha mantıklı insanlar sanardım Apple karşıtlarını, bu konuya yorum yazmaya gerek bile yokmuş aslında..

bir önceki postta da zumsuk koskoca Windows hakkında paint ve internet explorerden ibaretmiş gibi yazdı.Yani herşey cok güzel gidiyordu da dünyanın en iyi işletim sistemi hakkında bir anda paint ve explorer diyince bende artık Applecilerin pek mantıklı olduğunu düşünmemeye başladım : )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Steve Jobs gelse bu kadar savunamazdi apple i. Adamlarin hayat amacı apple olmuş bi de bunla ovunuyorlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

Asıl aradığım haberi bulamıyorum ancak apple'ın kullandığı ekranlar lg'ye ait bunu biliyorum.

Aynı özellikler varken ve üstüne kendin kişiselleştirebilirken,iphone'a niye bu kadar para verilir anlamıyorum.

Iphone'un yarı fiyatına xperia z gibi bir telefon çıkacak.

http://www.zurmat.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone-101-the-tallest-iphone-in-the-world-ever.jpg

Şunun için media marketlerin önünde kamp kuran zihniyeti hiç anlayamıyorum.

Apple kullanıcılarını mal yerine koyup bi popülerlik politikası izliyor. Ve bu savunuluyor.

Ha bide 3-4 milyara facebook makinesi alan gerizekalılar,idiot'lar var ki bu yaratıkları hiç anlayamayacağım.

Herifin macintoshun ne olduğundan haberi yok,sırf face'e girmek için(tabi bide bu nefret ettiğim popülerlik politikasıyla hava atmak yüzünden) 3-5 bin tl'ye mac alıyo idiotlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    pcdoktor636 bunu yazdı

iphone 5 ile birlikte ekran camı gorilla glass teknolojisini kullanmaya başladı. gorilla glass ı apple mı tasarladı?

kamerası iphone 4 ile birlikte sony tarafından üretiliyor. sony ürettiği teknolojiyi apple a satıyor. kamerayı apple mı tasarlamış oluyor?

ekran teknolojisini sharp, lg gibi firmalar yapıyor. dokunmatik de buna girer. şu çok övülen çoklu dokunmatiği apple mı tasarladı? :) patent kime aitmiş sonra apple kaç milyon dolar ödeyip patenti satın almış lütfen araştır bul :)

chipset i samsung üretiyordu bir zamana kadar. samsung un işçiliği ve kalitesini apple mı tasarlamış oluyor?

lütfen bana bu soruların cevabını ver :) 

ve sakın apple yazılım firması, donanımla işi olmaz deme daha da batarsın :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 4166 Toplam Mesaj: 49