folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Araba Piyasasına Hakim Olanların Tavsiyesine İhtiyacım Var

Araba Piyasasına Hakim Olanların Tavsiyesine İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, öncelikle şunu belirteyimki arabadan hiç anlamam, sanayide tanıdığı olmayanlardanım .

Elimde 2011 model 1.6 TDİ polo var. 280bin de manuel. Eşim otomatik vites kullanabiliyor diye değiştirmek istiyorum. Benimkini İstanbuldaki galericilere gösterdim 350 felan diyen var. 375 e aynısından alayım 2 tane diyorum serseri serseri cevap veriyorlar. aynı benimkinden 150 binde 1.4 575 bine satıyorlar it arabasına dönmüş yürüyen pavyonu.  ben sorunca obö 375 e olon olmoz diyolar.  Arabadan hiç ağır hasar yok ama tabi kapıları çizük çüzük. En son bakımı geçen sene balata diskler yürüyen herşeyi ve aküsü bosh yetkili servisinde değişti. Bir de bu filtresini söktürmüştüm3 sene önce duman attırıyordu. 

Benim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu araba kaç para eder tahmini bir aralık söylermisiniz.

ikincisi bunu satıp otomatik ne alaym üstüne 100 bin ekleyebilirim.

Az yakarsa benzinli tercihim olur sorun değil. İstanbulda kullanıyorum arabayı. küçük bu arkasızlardan benim araba gibi olması  ve otomatik olması kriterim.  

edit: hazır sizi yakalamışken, aklımda 2014-15 civarı jazz micra ve yaris var hangisini tavsiye edersiniz 

erebos tarafından 25/Ara/23 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

Merhabalar, öncelikle şunu belirteyimki arabadan hiç anlamam, sanayide tanıdığı olmayanlardanım .

Elimde 2011 model 1.6 TDİ polo var. 280bin de manuel. Eşim otomatik vites kullanabiliyor diye değiştirmek istiyorum. Benimkini İstanbuldaki galericilere gösterdim 350 felan diyen var. 375 e aynısından alayım 2 tane diyorum serseri serseri cevap veriyorlar. aynı benimkinden 150 binde 1.4 575 bine satıyorlar it arabasına dönmüş yürüyen pavyonu.  ben sorunca obö 375 e olon olmoz diyolar.  Arabadan hiç ağır hasar yok ama tabi kapıları çizük çüzük. En son bakımı geçen sene balata diskler yürüyen herşeyi ve aküsü bosh yetkili servisinde değişti. Bir de bu filtresini söktürmüştüm3 sene önce duman attırıyordu. 

Benim iki konuda yardıma ihtiyacım var birincisi bu araba kaç para eder tahmini bir aralık söylermisiniz.

Az yakarsa benzinli tercihim olur sorun değil. İstanbulda kullanıyorum arabayı. küçük bu arkasızlardan benim araba gibi olması  ve otomatik olması kriterim.  

100 ekleyip uzerine sorunsuz bir arac alman bence imkansiz. sen sahibinden e koy araci 575 e satabilirsen uzerine 200-250 civarı koy sıfıra yakın az kullanılmış minnak bir araç bak. derim. hatta gel kaskosunu sigortasını da ben yapayım :) 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

100 ekleyip uzerine sorunsuz bir arac alman bence imkansiz. sen sahibinden e koy araci 575 e satabilirsen uzerine 200-250 civarı koy sıfıra yakın az kullanılmış minnak bir araç bak. derim. hatta gel kaskosunu sigortasını da ben yapayım :) 

benimki 500 etmez mi üzerine de bi 100 koysam 600 e bulamazmıyız bişeyler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı
    Freak bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

benimki 500 etmez mi üzerine de bi 100 koysam 600 e bulamazmıyız bişeyler

abi  senin arac benim bildigim 1.6 polo de mi ? yanlis bilmiyorsam polo'nun en az tutulan modeli motor gucunden oturu. 

eder mi ? eder o rakamlar. fakat uzerine koyacagin para ile otomatik duzgun arac bulmak zor... otomatik araclarda biliyorsun ki sanzuman ( sanjuman - sanziman ... ) olaylari cok onemli. alirsin bir arac tamam eyvallah ama motor ve bu aksam kapali kutu bilemezsin icerisini iyice baktirmak lazim. bence limitleri biraz ust tut... sadece fikir benimki sen yine de diger muridlerin cevaplarini da degerlendir..

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

şu an araba piyasası durgun birde arabanızda kilometre fazla.dizel arabalarda kilometre önemli.

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

sıfır manuel polo 750 bin tl. 500e satabiliyorsan üstüne kredi de veriyordur bayiler sıfırını alırsın. Ama sıfırı 750 iken kim alacak 500e 12 yaşında arabayı?

arabam ne eder diye soruyorsan sahibindende bakacaksın aynı model yakın km ilanlara. o ilanların yüzde 10-20 aşağısı arabanı satabileceğin miktardır. 500-600 bin lira civarları piyasanın en mantıksız araçları var malesef. sıfırı 900 k olan otomatik araçların 10 yaşında hasarlı olanları 500 liradan başlıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

şu piyasada zor hocam sanki o paralara satman 

satacak olursan şayet polo fabia ibiza fln bakmanı öenerebilirim

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

benim 575 e satma gibi bir hedefim yok araba ful değil ama 450 de etmez mi şimidi bu,300 e toros satıyolar nasıl 350 ediyoki polo

Bir de hakikaten dediğiniz gibi, 2015 micraya 680 yazmışlar 2021 22 micra 780 yazmışlar nasıl bi piyasa bu böyle 

erebos tarafından 25/Ara/23 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

benim 575 e satma gibi bir hedefim yok araba ful değil ama 450 de etmez mi şimidi bu,300 e toros satıyolar nasıl 350 ediyoki polo

Bir de hakikaten dediğiniz gibi, 2015 micraya 680 yazmışlar 2021 22 micra 780 yazmışlar nasıl bi piyasa bu böyle 

Arabadan hiç anlamam ama araba piyasası da büyük ihtimalle ev piyasası gibi oldu. Adamın satma niyeti yok sadece olur da sazanın biri denk gelir bu fiyata alırsa satarım kafasında.

Yoksa yokuşu çıkamayan torosu kim 300 e alır kim o fiyata ilana koyar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

440 yaz 400 e ver arabayı.

Üzerine 300 koy clio 5 al devam et.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    erebos bunu yazdı

Arabadan hiç anlamam ama araba piyasası da büyük ihtimalle ev piyasası gibi oldu. Adamın satma niyeti yok sadece olur da sazanın biri denk gelir bu fiyata alırsa satarım kafasında.

Yoksa yokuşu çıkamayan torosu kim 300 e alır kim o fiyata ilana koyar

2. el çok yarak kürek cidden geçenlerde yazmıştım konuya araba bakıyorum diye bütçem 800k civarıydı 3 haftada altın pick yapınca benim bütçe 850-860 bandına geldi. kenarda dövizim vardı bozmayı düşünmüyordum ama bozunca 950-960k bandına çıktım. Skoda da %0 faiz 100k kampanyası var fabia için. premium paketi 1m72k tl ye indiler. dün kapora verdim yarın alışını yapıcam. sikeyim böyle 2. el piyasasını

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 1776 Toplam Mesaj: 25
araba araba ikinci el araba