Araç Takip Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aseed
    aseed's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam, aracıma işyeri tarafından takip cihazı taktırıldı. Belirli bir km'yi aşmam durumunda filo şirketinin cezai yaptırımını uyguluyorlar. Bu amaçla Blink takip sistemi kullanılıyor. İlk kurarlarken sormuştum, nasıl devre dışı bırakırız diye onlar da sim kartı sökebilirsin demişti. Merak etiğim nokta şu ki ben cihazdan sim kartı söktüğümde yazılım kullanıcısına bildirim gider mi? Yani takip şöyle yapılıyor ki akşam 8'den sonra sabah 7'ye kadar kullanımlar bir sonraki gün yazılıma bakılarak işleniyor. Ben de özellikle km yapacağım akşamlar 8'den sonra söksem, eve geldiğimde geri taksam problem olur mu sizce? Yorumlarınızı, deneyimi olanlardan tecrübelerini rica ediyorum.

Kız Dediğin İstanbul Gibi Olmalı Fethi Zor,Fatihi TEK!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Jammer kullansan?

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bence elleme isinden olursun. ama gps anteni girisini sokebilirsin gorunur biyere taktilarsa genelde teyp yada torpito kisminn arkasina yada ana sigorta konsolun yakinina takariz :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aseed
    aseed's avatar
    Erkek

aynen sigortanın orada cihaz, tek merak ettiğim bildirim gidip gitmemesi. 

Kız Dediğin İstanbul Gibi Olmalı Fethi Zor,Fatihi TEK!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Nasıl bir sinir var ?

Yıl km 

Gün km

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Takip cihazını komple söksen bile bildirim gitmiyor diye biliyorum. Zira yedi emin otoparkı sahibi birisi dark side'a geçip otoparktaki tüm arabaları bir gecede yok edip ortalıkta tüymüştü. Şirket arabalarında vs takip cihazı vardı onları bulup söküp atmışlar bir kenara cihazları.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

devre disi birakabilirsin eger bataryali sistem degilse araya sigorta atmislardir onu sokup komplr elektrigini kesebilirsin ama dikkat et kablolari kisa kevre falan yaparsan yangin cikar! yani elektronik elektrik bilgin yoksa elleme hicbiseye git yarin bi oto elektrikciye sana bitane anahtar takar:) acip kapatirsi 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Seni sıkı takip etmek istiyorlar diye anladık.

Sistemden takip ediyorlarsa hangi saatte marşa bastın, hangi hızla nerelerdeydin ne zaman kontağı açtın kapattın, kontak ne kadar kapalı kaldı, ne kadar süre sinyal alamadı cihaz bunların hepsi gözükür. 

@cybermole güzel kilit bilgiler paylaymış eyvallah da.

Sadede gelirsem iptal etmesine edersin bir şekilde de seni/sistemi takip eden işini ciddiye alan biri varsa bu yaptığını iki güne kalmaz çözer.

Deneyeceğin safa yatacağın varvasyon evin ya da park ettiğim yere gittim kontağı cihazı komple kapattım ondan sistem görmüyordur ayağı çekmek.

( O esnada gerçekte sistemi devre dışı bırakıp tekrar geri o noktada devreye alacağını varsayıyoruz tabiki de )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu sistemleri yapan insanlar aptal değil :)

Herşeyini logluyor, aragazını bile logluyor.

Simi çıkartırsan 2 gün sonra ararlar, aracı getirin cihaz bozulmuş sinyal alamıyoruz derler. Zamanında bozulan bir cihazda başımıza geldi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

1- o cihazlarda batarya var. Araç çalışırken şarj olur, akşamlar kendine yeter. Akşamları veya şöyle diyim araç çalışmıyorken bataryadan çalışmaya devam eder. 

2- cihaz şarj olmadığında dahi sisteme kaydedilir. Az önce arkadaş yazmış, yaptığın herşeyin logu tutulur.

3- simi söksen aynı akşam farkedilir.gps işi sıkıntı gereksiz başını belaya sokma. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Blink sistemlerinin ne kadar boktan olduğunu iyi biliyorum.

Blink 2 türlü cihaz kullanıyor. 

Öncelikle ; araç kapının önüne geldiğinde simkartı çıkarıp, istediğin yerde gezdikten sonra aynı yere park edip simkartı tekrar tak.

Simkart çıkarıldı diye sistemden görünür ama sen bulunduğum yerde yer altı otoparkına bırakıyorum çekmiyor dersin.

Yada yer altı otoparkına girip, simkartı çıkarıp, tekrar gez dolaş. sonrada otoparka gir simkartı geri tak .

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
Toplam Hit: 2428 Toplam Mesaj: 26
araç takip araç takip cihazı