Araç Takip Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

cihazın sigortasını sök :)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aseed
    aseed's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Blink sistemlerinin ne kadar boktan olduğunu iyi biliyorum.

Blink 2 türlü cihaz kullanıyor. 

Öncelikle ; araç kapının önüne geldiğinde simkartı çıkarıp, istediğin yerde gezdikten sonra aynı yere park edip simkartı tekrar tak.

Simkart çıkarıldı diye sistemden görünür ama sen bulunduğum yerde yer altı otoparkına bırakıyorum çekmiyor dersin.

Yada yer altı otoparkına girip, simkartı çıkarıp, tekrar gez dolaş. sonrada otoparka gir simkartı geri tak .

Araca uygulayan elemanların söylediği de buna benzer bir şeydi ki nitekim elektrik bilgim yok yapabileceğimin en mantıklısı bu gibi geliyor. Dediğim gibi anlık bakılmıyor. O sebeple ertesi gün bakıldığında yine sim kart takılı olacak. Sadece sim kart çıkartılacağı için sinyal alınamayacak o sebeple sistemde sinyal alınamadığı görüntülenebilir. Bu noktada sim kartı telefona taksam işe yaramaz mı :))

Kız Dediğin İstanbul Gibi Olmalı Fethi Zor,Fatihi TEK!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    aseed bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Öncelikle ; araç kapının önüne geldiğinde simkartı çıkarıp, istediğin yerde gezdikten sonra aynı yere park edip simkartı tekrar tak.

Simkart çıkarıldı diye sistemden görünür ama sen bulunduğum yerde yer altı otoparkına bırakıyorum çekmiyor dersin.

Yada yer altı otoparkına girip, simkartı çıkarıp, tekrar gez dolaş. sonrada otoparka gir simkartı geri tak .

Araca uygulayan elemanların söylediği de buna benzer bir şeydi ki nitekim elektrik bilgim yok yapabileceğimin en mantıklısı bu gibi geliyor. Dediğim gibi anlık bakılmıyor. O sebeple ertesi gün bakıldığında yine sim kart takılı olacak. Sadece sim kart çıkartılacağı için sinyal alınamayacak o sebeple sistemde sinyal alınamadığı görüntülenebilir. Bu noktada sim kartı telefona taksam işe yaramaz mı :))

Telefona taksan işe yaramaz.

Araç takip sistemlerinin kendi içerisinde bulunan ufak bir depolama birimi var.

Bu bilgileride 3g üzerinden blink serverlarına iletmektedir. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    aseed bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Telefona taksan işe yaramaz.

Araç takip sistemlerinin kendi içerisinde bulunan ufak bir depolama birimi var.

Bu bilgileride 3g üzerinden blink serverlarına iletmektedir. 

Tam bunu diyecektim. İçerisinde kendi bataryası ve depolama alanı olan cihazlardan ise hiç şansın yok. Anlık olarak düşünme yani hocam. Sim kartı çıkardın, loglamayı kendi içinde yapıp sim kartı taktığında sunuculara gönderiyor olabilir. Komple cihazı söktüğünü varsayıyorum. İçerisinde batarya var ise arabadan söküldü gibi bir log tutabilir. Bilgine

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam o cihazların pek çok tipi mevcut, önceilkle yeni nesil obd bağlantısı da yapılmış olanlardansa istediğin kadar sök. Aracın direkt olarak beyninden km çekeceği için işinden olma ihtimalin çok yüksek. Ek olarak bizim de şirkette 300 den fazla araç mevcut ve bunların takibine de bakıyorum. Emin olabilirsin her türlü detay yakalanabiliyor ve bu tip durumlarda araca yetkisiz müdahale, kötüye kullanma gibi durumlarda tazminatsız çıkış muhabbetine kadar gidiyor. Bilgin olsun. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bu tip durumlarda bazen patronlar istyo bazende yıkama yağlama işlerine bakan müdürler şefler. sonuçta araç kiralık belli bi süre sonra geri verilecek yakıtını koyup gezsen bence problem olmaz, memleketine, taile giden pazarlamacılar temsilciler tanıyorum o bakımdan söylüyorum. genelde şirketlerde hem altına araba verip hemde benim koyduğum yakıtla keyfi geziyor derler, çaresi de aylık kilometre sınırı koymak, atıyorum haftalık 300 km fazlası sana girer gibi.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

zamaninda bi arkadasim calisiyordu bi arac takip aleti takma seysisinde. oncelikle aleti takarken tuzakli takiliyor anlamiyorsan hic ellesme.

eger aleti bulduysan, anteni soketten cikarip biraz kullanabilirsin (kesin cozum degil arada bi sekilde antensiz de sinyal alabilir), gps antenini soktugun zaman en son nerede sinyal aldiysa orada duruyorsun gibi gosteriyor alet.

aksam biraz daha detay ogrenip tekrar yazarim.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

cihaz takılırken km zaten sistemde yokmu benim anlamadığım aylık haftalık kotan var bunu bir iki gün kullanıp aracı yatırmak mı istiyorsun onu anlayamadım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

sim cikarilmadan x kmde olucak sokup takinca x+y km olucak her turlu sikicekler baskan niye kasiyorsun korkanin cocugu olmaz ya yureklilikle kullan yada yemiyorsa kullanma her turlu aciga cikicak cunku her log km ile baslar km ile biter 102km ile biten log 152ile baslayinca zaten sikicekler hem hile hurda hem sahsi arac kullanimi 

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

Jammer

:) mutluyum, huzurluyum
Toplam Hit: 2400 Toplam Mesaj: 26
araç takip araç takip cihazı