folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Arada Bir Yerlerde..

Arada Bir Yerlerde..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Belki de insanın kendini en kararsız, karamsar, başıboş olduğum bir dönemimdeyim ya da sorumluluklarım altına ezildiğimi hissediyorum veya başka birşey.. Bilemiyorum. Kimisine sorunlarım çok basit gelecek, kimisine ise gerçekten büyük gelecek ama içim rahat değil, açmak istedim.

Çalışmam gereken bir sınavım var.

Beklentileri ve kendince benim üstümden gelecek planları olan bir babam var, onu üzmek istemiyorum her evlat gibi.

Başarılarımla bugüne kadar övünmüş ve övünmeye hala devam etmek isteyen bir annem var. Onun küçük oğlu büyük adam olacak..

Gözünde her zaman için ilahlaştığım hep en yüksek çıta olduğum bir kardeşim var.

Onlara karşı kendimi sorumlu hissediyorum ve şu lanet sınava kendim için veya yapabileceğim için değil sırf sadece onlar için çalışıyormuşum gibi hissediyorum.

Ders olarak iyi bir öğrenciyim, çalışma sistemim de çok düzgün bir şekilde ilerliyor. Aralıkta konular bitecek günlük 400 soru sayısına ulaşılmış, at gibi yarışan ve yaşıtlarına göre salak saylmayacak bir zekaya sahibim.

Kendi düşüncelerime ve çevreme gelince...

Arkadaş ortamlarında hep el üstünde tutuldum, çoğu zaman merkez oldum ve insanlar benim yapacaklarıma bakardı. Bunun ortamlarda omuzlarına bindirdiği yük ağır oluyor biraz hele ki özgüven olarak sorunlarınız varsa.

1.5 yıllık bir kız arkadaşım var ve kızın cidden sorunları var. Onu ortada bırakamam. Ayrıca seviyorum.

Fakat herşeyi geçtim de asıl sorun içimizdeki belirsizlik.

"Bir sene sonra kendini nerde görüyorsun?" deseler bir yer göremiyorum. Bir sene sonra hangi üniversiteyi kazanacagım nerelere gideceğim kimlerle tanışacağım ailemin durumu ne olacak kız arkadaşımla ilişkim ne olacak hiçbirşey belli değil.

Önümü göremiyorum.

Bu iş canımı çok sıkıyor. Geleceğe dair planlar yapıyorum kendi kafamda.. Ama hep kendi kafamda kalıyor.

Tecrübeli abilerden bi yol yordam tavsiyeye ihtiyacım var açıkçası. Çok boktan bi durumdayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

yav o sıralarda banada öyle olmuştu valla sonnra sınava doğru düzgün çalışmadan girdim çıktım ygs orta geçti lys için bi test bile çözmedim girdim çıktım tabi bu ikisi arasında polis meslek yüksek okulu mülakatına girdim renk körlüğünden elendim sonra ilk tercihlerde bir bok tutmadı kpss girip memur olayım la dedim onada çalışmadım oda pek olmadı sonra ek yerleştirmede abuk subuk bölümler yazdım 2 yıllık gıda teknolojisi geldi gideyim dedim bu hafta gidip kayıt olucam , bi ara kendimi çok ciddi bi boşlukta hissettim bu olaylar olurken hayatım öyle abuk subuk yerlere gittiki bilgisayar teknisyeniyim tarla işçiliği yapıyorum iki gün sonra gıda teknolojisi bölümüne kayıt olmaya gidicem :D ama artık takmıyorum yav iplememeyi öğrendim akışına bırakıyorum bir yerden sonra rayına girecek inanıyorum bi arkadaşım var kardeş gibi onunla ortak sözümüz vardır böyle oturup ulan ne kadar daha dibe düşecez diye düşünürken hep derizki ulan bir yerden sonra dönecek lan bir yerden sonra biz kazanacağız deriz o günü bekliyoruz yani çok takma sende bi sigara yak 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

kardeşim üniversitee diye o kadar kafaya takma maalesef türkiyede en azından benim okuduğum yerde öyle çok kafasız varki keşke hiç okumayaydım diyorum 

İts My Life. NOW or NEVER
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

yav o sıralarda banada öyle olmuştu valla sonnra sınava doğru düzgün çalışmadan girdim çıktım ygs orta geçti lys için bi test bile çözmedim girdim çıktım tabi bu ikisi arasında polis meslek yüksek okulu mülakatına girdim renk körlüğünden elendim sonra ilk tercihlerde bir bok tutmadı kpss girip memur olayım la dedim onada çalışmadım oda pek olmadı sonra ek yerleştirmede abuk subuk bölümler yazdım 2 yıllık gıda teknolojisi geldi gideyim dedim bu hafta gidip kayıt olucam , bi ara kendimi çok ciddi bi boşlukta hissettim bu olaylar olurken hayatım öyle abuk subuk yerlere gittiki bilgisayar teknisyeniyim tarla işçiliği yapıyorum iki gün sonra gıda teknolojisi bölümüne kayıt olmaya gidicem :D ama artık takmıyorum yav iplememeyi öğrendim akışına bırakıyorum bir yerden sonra rayına girecek inanıyorum bi arkadaşım var kardeş gibi onunla ortak sözümüz vardır böyle oturup ulan ne kadar daha dibe düşecez diye düşünürken hep derizki ulan bir yerden sonra dönecek lan bir yerden sonra biz kazanacağız deriz o günü bekliyoruz yani çok takma sende bi sigara yak 

Yazmayı unutmuşum, sigara alacak param yok. En büyük sorunlardan biri de bu :D

@blackglove

hocam okusam adam gibi okurum. Sorana ODTÜ Makina diyorum. el ayak titriyor ayrıca kan gördüm mü kusan adamlardanım tıp yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama ne bileyim aklımın bi köşesinde de "lan salak mıyım ege tıp tutsun giderim" diyorum. Hedefimi başkalarına endekselemek istemiyorum fakat ne bileyim bu kızla ortak birşeyler yapma hevesi de var. hay amına koyim diyorum böyle durularda. Sonra kocaman bi oflama geliyor.

Dentist tarafından 06/Eki/12 22:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

abicim çalışmazsan ne olacak ? Sevgiline destek ol sınavına çalış gir sonrası kolay üniversiteye gidersin sevgilinle halen devam ediyorsan olda dahada mutlu olursun. yav hiç çalışmazsan "ADAM" olmazsan ( O soktuğum kağıdı için diyom ) sevgiline ailenede bir faydan olmaz o yüzden akısına bırak . ben suan 11.sınıfım 11.sınıf konularına çalısıyom yapabilirsem mat1 bitirmeyi düşünüyorum az çok 12.sınıftada çalışıp biryerleri kazanmayı düşünüyom en olmadı 1 sene daha denelim yapacak birşey yok . Moralini bozma gözünü seviyim sizi gördükçe ben korkuyorum , üzülüyorum :(

benimde sevdiğim var o yüzden ODTÜ elektrik-elektronik iştiyom oda ankarada tıp iştiyor ona göre çalısıyor. 

Atakan tarafından 06/Eki/12 22:49 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

Yazmayı unutmuşum, sigara alacak param yok. En büyük sorunlardan biri de bu :D

@blackglove

hocam okusam adam gibi okurum. Sorana ODTÜ Makina diyorum. el ayak titriyor ayrıca kan gördüm mü kusan adamlardanım tıp yapabileceğimi düşünmüyorum. Ama ne bileyim aklımın bi köşesinde de "lan salak mıyım ege tıp tutsun giderim" diyorum. Hedefimi başkalarına endekselemek istemiyorum fakat ne bileyim bu kızla ortak birşeyler yapma hevesi de var. hay amına koyim diyorum böyle durularda. Sonra kocaman bi oflama geliyor.

eğer illede okuyacağım diyorsan iç mimarlığı oku derim adamların aylığı nerdeyse 20000 dollarsa geliyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gundabaz
    Gundabaz's avatar
    Erkek

Bak güzel kardeşim,profiline baktım yaşın 17 yazıyor ben 37 yaşındayım yani hayat konusunda senden 20 yıl öndeyim.Yazdıklarına bakılacak olursa çoğu gencin gıpta edeceği bir hayatın ve çevren var gibi görünüyor ki benim oğlum 14 yaşında ve yeni bu sene kız arkadaşı olmaya başladı o da son derece masum düşünceler ile.Bazı şeyleri kafana taktığın belli.Bir takım gidişatlar hele ki bu uzun zamandır senin de yazdığın gibi düzenli ise bu bir müddet sonra insanı beynen yorar tek düzelik psikolojik sıkıntıya yol verir kisen bunun belki hafif bir depresyon başlangıcı olduğuna inanmazsın bile o sana çok uzaktır.

Sana tavsiyem bir uzman ile görüşmen yönünde.Bunu sadece rahatlamak için yap altında rahatsızlık arama sakın.Bak hayat nasıl sana ondan sonra değil 1 yıl 10 yıl öteni hayal ettiriyor..

Dokunmayın yetime Parmak sokar Sütüne !!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    Gundabaz bunu yazdı

Bak güzel kardeşim,profiline baktım yaşın 17 yazıyor ben 37 yaşındayım yani hayat konusunda senden 20 yıl öndeyim.Yazdıklarına bakılacak olursa çoğu gencin gıpta edeceği bir hayatın ve çevren var gibi görünüyor ki benim oğlum 14 yaşında ve yeni bu sene kız arkadaşı olmaya başladı o da son derece masum düşünceler ile.Bazı şeyleri kafana taktığın belli.Bir takım gidişatlar hele ki bu uzun zamandır senin de yazdığın gibi düzenli ise bu bir müddet sonra insanı beynen yorar tek düzelik psikolojik sıkıntıya yol verir kisen bunun belki hafif bir depresyon başlangıcı olduğuna inanmazsın bile o sana çok uzaktır.

Sana tavsiyem bir uzman ile görüşmen yönünde.Bunu sadece rahatlamak için yap altında rahatsızlık arama sakın.Bak hayat nasıl sana ondan sonra değil 1 yıl 10 yıl öteni hayal ettiriyor..

evet ben işte zamanında bir uzmana gitmediğim için şimdi çok sıkıntı yaşıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Elixiron bunu yazdı

abicim çalışmazsan ne olacak ? Sevgiline destek ol sınavına çalış gir sonrası kolay üniversiteye gidersin sevgilinle halen devam ediyorsan olda dahada mutlu olursun. yav hiç çalışmazsan "ADAM" olmazsan ( O soktuğum kağıdı için diyom ) sevgiline ailenede bir faydan olmaz o yüzden akısına bırak . ben suan 11.sınıfım 11.sınıf konularına çalısıyom yapabilirsem mat1 bitirmeyi düşünüyorum az çok 12.sınıftada çalışıp biryerleri kazanmayı düşünüyom en olmadı 1 sene daha denelim yapacak birşey yok . Moralini bozma gözünü seviyim sizi gördükçe ben korkuyorum , üzülüyorum :(

benimde sevdiğim var o yüzden ODTÜ elektrik-elektronik iştiyom oda ankarada tıp iştiyor ona göre çalısıyor. 

hacı kız arkadaş sıralamayı 10.000 oynatıyormuş :D

Şu an kendim için hiçbirşey yapmıyorum hep çevremdekiler için götümü yırtıyorum.

Peki ya onlar benim için ne yapıyor? diye sorduğum an zurnanın zırt dediği nokta oluyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Gundabaz bunu yazdı

Haklısın hocam. Düşünüyorum zaten.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gundabaz
    Gundabaz's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı
    Elixiron bunu yazdı

hacı kız arkadaş sıralamayı 10.000 oynatıyormuş :D

Şu an kendim için hiçbirşey yapmıyorum hep çevremdekiler için götümü yırtıyorum.

Peki ya onlar benim için ne yapıyor? diye sorduğum an zurnanın zırt dediği nokta oluyor.

Kardeşin seni ilah olarak görüyor,baban senden yana asla bir sorun olmayacağına sonsuz inanmış,annen ise ki her zaman eli öpülesidirler,senin büyük adam olmanı göreceği güne kadar hep sevgi ile arkanda olacak......Daha ne yapabilirler sence???

Böyle bir ailenin hayalini kurup ömrünün 5 senesini verecek insanlar var bu dünyada..

Gundabaz tarafından 06/Eki/12 22:57 tarihinde düzenlenmiştir

Dokunmayın yetime Parmak sokar Sütüne !!
Toplam Hit: 2281 Toplam Mesaj: 21