folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Arada Bir Yerlerde..

Arada Bir Yerlerde..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Gundabaz bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı
    Elixiron bunu yazdı

abicim çalışmazsan ne olacak ? Sevgiline destek ol sınavına çalış gir sonrası kolay üniversiteye gidersin sevgilinle halen devam ediyorsan olda dahada mutlu olursun. yav hiç çalışmazsan "ADAM" olmazsan ( O soktuğum kağıdı için diyom ) sevgiline ailenede bir faydan olmaz o yüzden akısına bırak . ben suan 11.sınıfım 11.sınıf konularına çalısıyom yapabilirsem mat1 bitirmeyi düşünüyorum az çok 12.sınıftada çalışıp biryerleri kazanmayı düşünüyom en olmadı 1 sene daha denelim yapacak birşey yok . Moralini bozma gözünü seviyim sizi gördükçe ben korkuyorum , üzülüyorum :(

benimde sevdiğim var o yüzden ODTÜ elektrik-elektronik iştiyom oda ankarada tıp iştiyor ona göre çalısıyor. 

hacı kız arkadaş sıralamayı 10.000 oynatıyormuş :D

Şu an kendim için hiçbirşey yapmıyorum hep çevremdekiler için götümü yırtıyorum.

Peki ya onlar benim için ne yapıyor? diye sorduğum an zurnanın zırt dediği nokta oluyor.

Kardeşin seni ilah olarak görüyor,baban senden yana asla bir sorun olmayacağına sonsuz inanmış,annen ise ki her zaman eli öpülesidirler,senin büyük adam olmanı göreceği güne kadar hep sevgi ile arkanda olacak......Daha ne yapabilirler sence???

Daha azını yapsınlar. Mesela kusursuz yaklaşmasınlar. Yapamayacağımı düşünsünler. Planları ona göre olsun. Böyle yaptıklarında onlara karşı sorumluluğumun altında eziliyorum. Sadece onlara değil herkese karşı sorumluluğum altında eziliyorum. Aynaya baktığımda başkaları için yaşadığımı düşünüyorum hep

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gundabaz
    Gundabaz's avatar
    Erkek

Sen ilk yazdığımı kulak ardı etme...İnan problemin aşılmayacak bir şey değil.Tecrübeye güven..

Dokunmayın yetime Parmak sokar Sütüne !!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Edit.
    Atakan tarafından 07/Eki/12 00:44 tarihinde düzenlenmiştir

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ya şu kız işini bu kadar takmayın ama açık konuşayım ünide aynı okulda olmazsanız yürümez o iş kız arkadaşımla aynı okuldayım kafam rahat , haa yönlendirmiş gibi olmayayım ben bu sınava sözde hazırlandığım dönemlerde kuru kuru çok şeyler tükettim yani stresimi alan o oldu herhalde

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

ya şu kız işini bu kadar takmayın ama açık konuşayım ünide aynı okulda olmazsanız yürümez o iş kız arkadaşımla aynı okuldayım kafam rahat , haa yönlendirmiş gibi olmayayım ben bu sınava sözde hazırlandığım dönemlerde kuru kuru çok şeyler tükettim yani stresimi alan o oldu herhalde

Kız ayrı bir mesele.. Yeterince sikiyor kafamı.

Asıl mesele önümü görememem, plan yapamamam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

Görme önünü ya vallaha görme bunu yapmayı öğrenmem çok zaman aldı ama bir ara çok kontrolcü bir insandım her şeyi düşüneyim benim düşündüğüm planladığım dışında olay olmasın her zaman bir sonraki olayı göreyim isterdim ama olmadığını anladım her şeyi akışına bırakmayı öğrenmek güzeldir dene bak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ben yazıda can sıkacak bir mevzu görmedim

kendine bir hedef koy tabii hedefsiz yaşanmaz

ben şu üniversiteyi kazanacam sonra şurda çalışacam diyerek hedef koyacaksın elbette

ama geleceğe dair planlar yapma

yarın ne olacağı belli değil bak türkiye bile bi anda göt gibi kaldı ortada neredeyse savaşa girecek...

mühim olan akşam eve giderken ekmeğini götürebilmendir kardeş

ilerde bunu yapamadığın bir an olursa işte o zaman sıkıntı olur...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

21 yaşındayım pek bi yaş farkı yok aramızda, 

Aynı durumları bende yasıyorum bu hayatı kendim icin degilde ailem için yasıyorum yoksa bu sikko ülkede&şehirde 1 sn. durmam
    bazen herşey üstüne gelir gibi olur , aldırma buda gelir buda geçer ailenin gurur duyacagı bi evlat ol.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı
    Gundabaz bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı
    Elixiron bunu yazdı

abicim çalışmazsan ne olacak ? Sevgiline destek ol sınavına çalış gir sonrası kolay üniversiteye gidersin sevgilinle halen devam ediyorsan olda dahada mutlu olursun. yav hiç çalışmazsan "ADAM" olmazsan ( O soktuğum kağıdı için diyom ) sevgiline ailenede bir faydan olmaz o yüzden akısına bırak . ben suan 11.sınıfım 11.sınıf konularına çalısıyom yapabilirsem mat1 bitirmeyi düşünüyorum az çok 12.sınıftada çalışıp biryerleri kazanmayı düşünüyom en olmadı 1 sene daha denelim yapacak birşey yok . Moralini bozma gözünü seviyim sizi gördükçe ben korkuyorum , üzülüyorum :(

benimde sevdiğim var o yüzden ODTÜ elektrik-elektronik iştiyom oda ankarada tıp iştiyor ona göre çalısıyor. 

hacı kız arkadaş sıralamayı 10.000 oynatıyormuş :D

Şu an kendim için hiçbirşey yapmıyorum hep çevremdekiler için götümü yırtıyorum.

Peki ya onlar benim için ne yapıyor? diye sorduğum an zurnanın zırt dediği nokta oluyor.

Kardeşin seni ilah olarak görüyor,baban senden yana asla bir sorun olmayacağına sonsuz inanmış,annen ise ki her zaman eli öpülesidirler,senin büyük adam olmanı göreceği güne kadar hep sevgi ile arkanda olacak......Daha ne yapabilirler sence???

Daha azını yapsınlar. Mesela kusursuz yaklaşmasınlar. Yapamayacağımı düşünsünler. Planları ona göre olsun. Böyle yaptıklarında onlara karşı sorumluluğumun altında eziliyorum. Sadece onlara değil herkese karşı sorumluluğum altında eziliyorum. Aynaya baktığımda başkaları için yaşadığımı düşünüyorum hep

Herşeyi onlar için yapıyorum gibi geliyor demişsin kardeşim zaten öyle. Bak ben sana bir gerçeği söyleyeyim. Anne-baba aslında çocuğunu düşünmez. Çocukları iyi bir meslek sahibi olduğunda gururlanırlar, mutlu olurlar. Bu mutluluğu düşünürler aslında. Napalım insan böyle işte. Kimse kimseyi falan düşünmüyor. Her zaman kendinizi düşünmeyin başkalarını da düşünün diyen insan bile o an aslında karşındakinden çıkar sağlayamadığı için öyle diyor. O an bile kendini düşünüyor işte. Annenin senin üzerine düşme sebebi de bu işte. Sen mutlu olduğunda o da mutlu olacağı şekilde programlanmış.

Sana tavsiyem... Kimse için yaşama. Kendin için yaşa. Eğer bir şeyi istemiyorsan yapma. Başkalarının zoruyla falan yapma. Sınav var demişsin tabiki çalışacaksın bu senin hayatını etkiliyor. Bu yaşadıkların gelir geçer. Ayrıca yazdıklarına bakılırsa hiçde en karamsar  haldeyim falan deme bence. Öyle olsan şuraya bile yazmak içinden gelmez. Kimsenin sana yardım edemeyeceğini düşünürsün..

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

My Sassy Girl diye bir film var onu izle önce, ama Güney Kore versiyonunu izle. Sonradan amerikalılar da yaptı sakın izleme :S

Ondan sonra hangi meslek sana göre onu araştır, nasıl bir işte çalışmak istiyorsun. Masa başında mı arazide mi hizmet sektöründe mi yoksa çiftçilik mi. Sevmediğin bir meslek seni hayattan soğutur, sırf çok para getiren bir meslek diye mesela sevemeyeceğin bir işte çalışmak olmaz. Hangi üniversite olduğu ise çok mühim değil. Yapacağın işte başarılı olmak önemli olan. Hiç ummadığın anda karşına fırsatlar çıkacaktır. Stres yapmanın ise faydadan çok zararı var hem psikolojik hem de ilerleyen günlerde bedenine zarar verir. Sigara içiyorsan bırak, alkole başla. Arkadaş ortamındaki insanları tekrar değerlendir sana zarar veriyorlarsa ona göre davran. 

Hayatta yalnız olduğunu hissetmek çok normaldir.

Ne demişler, hayat gelecek planları yaparken başımızdan geçenlerdir. Sen plan yaparken de yaşıyorsun ve zaman da geçiyor. Paradır kariyerdir hiç önemli değil geri getiremeyeceğin tek şey zaman. o yüzden zamanı iyi değerlendirmek gerekir.

Benim dayım günde en fazla 4 bilemedin 5 saat uyur ömrümün yarısını neden uyuyarak geçireyim derdi bana hep.

Mutlu olmaya bak küçük şeylerle mutlu ol.

(ya sanki böyle kendime tavsiyeler gibi oldu sadece benim hayat görüşüm böyle :-))

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
Toplam Hit: 2282 Toplam Mesaj: 21