folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aşırı Terleme Sorunu

Aşırı Terleme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

lan bu tür terleyenler pantolana ne çare buluyosunuz mk:)  altına işemiş gibi dolaşan var mı:)

ZzZzZzZ...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

oha amk benimki nemleniyormuş o zaman. o el nedir abi öyle :∫

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

benimde eller ayaklar terler paso, yazı yazarken kağıt ıslanıyo alt kısımlara yazamıyorum :) yaz kış boxerla yatarım sorun olmaz, 4-5 yıldır hasta olmadım çok şükür, sadece bi ara grip salgını vardı 3 gün yattım :)

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

vay be zamanıda çok araştırmıştım. benim gibler var mı diye. bu başlığı görünce bi acayip oldum lan :)

aynı sorun bende de var. çocukluğumdan beri var. el ve ayak terlemesi, özellikle eller. kumaş mendil kullanıyorum. kağıtlar hep ıslanır yazı yazarken vs. önceleri kafaya takıyordum baya sevdiğimin elini tutma vs gibi. Ama sevgilimken anlayışla karşılayan ve aynı kişi olarak evlendiğim eşimle hiç bi sorun olmadı :)

bir sürü tedaviler varmış da şimdilik idare edeyim diyorum. Sosyal hayatta özellikle iş hayatında sıkıntı yaratabiliyor. Ehliyet aldım ama rahat bi şekilde araba süreyim desem de halen daha araba kullanamıyorum. Bu şekilde eli terleyen arkadaşların araba kullanalar varsa fikirlerini almak isterim :)

araba kullanırken, masa tenisi oynarken, yazı yazarken, bilgisayar kullanırken, bilumum ince işlerrin hepsinde sorun oluyor.

bi de grup falan kuralım bilgi paylaşımı olsun. beni herhalde sadece bu dertten çeken anlar :)

olay budur: (hemen hemen her gün olur, özellikle yaz aylarında)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Abi resmen beni yazmışın ya .

Eller hariç bende öyleyim. Dahiliyeye gittim. 3 tüp kan aldılar kan tahlili için. Kanı verdik sonuçları almak için hastaneye tekrar gitmeye üşendim gitmedim :D

Eller değilde bendede terleyen başka yerler var :D Ellerde nerdeyse hiç olmuyor ama benimde. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Hocalar bu sorun dahiliye rahatsızlıklarından birisine de işaret olabilir. Bende sizin gibi çok yoğun şekilde terliyordum , doktora gittim ciğerimde 3 tane ayrı ayrı yara buldu doktor. Sigarayı falan bıraktım düzenli spora başladım şu an oldukça azaldı. Size tavsiyem düzenli ve stressiz bir hayat . Tabi sigara ve alkol bu hayatın içerisinde bulunmuyor :)

İndia İndia !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

ter bezlerinde hormonal bi sıkıntı olabilir bi doktora git bence arkadasın dediği gibi kan fazlalıgı da olablir belkide psikolojiktir bizim arkadasta var normal de az terliyor ama bi yerde sıkıldıysa falan aşırı terliyor pantolon falan su oluyor hep bence ilk olarak iyi bir doktora git

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

hacı bazı insanlarn ter bezleri çok çalışır bu iyi bişey senin için ..ama tabi bu kadar hayatını etkiliyosa onu durdurmak gerek.. bi ilaç var sorununu çözer istersen faceden anlatırım olayı sana.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

vay arkadaş aynı dertten bi tek ben muzdarip değilmişim.

mutlaka doktora gitmeliyim, başka bir rahatsızlığın da tetikleyicisi olabilir dediğiniz gibi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:
    -----------------------------

vay arkadaş aynı dertten bi tek ben muzdarip değilmişim.

mutlaka doktora gitmeliyim, başka bir rahatsızlığın da tetikleyicisi olabilir dediğiniz gibi.

-----------------------------

bizdekinin bir rahatsızlık belirtisi oldugunu düşünmüyorum şinkü az bir terleme yok ve bazen olup bazen olmama gibi birşeyde yok hiperhidroz denilen problem ameliyat olsan farklı biryerin terliyormuş altına yapmış gibi oluyormuşun :D

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
Toplam Hit: 9482 Toplam Mesaj: 92