folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    neverland bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Ben gerçekten çok şaşırıyorum. Bedelli askere gidiyorsun zaten. 15-20 gün askere gidipte böyle nazlanan, ağlayan, ince hesap yapan insanlara ayar oluyorum.

Ne kadar çok prenses var arkadaş

Akşamları uyuşturucu çekilen saçma sapan bir ortamda fazlaca süre bulunulunca erkeklik kanıtlandığını sanan; M.Ö. 10000 yılında ergenliğe girip ormana, mağaralara salınıp erkeklik testine sokulan zihniyetini 12.000 yıldır hiç geliştirememiş biriyle bu konuyu tartışmam.

Ben de ne yazıkki senin gibi erkekliği hala hayvanların arasındaki gibi güç, dayanıklılık vs testlerle ölçen gelişmemiş beyinlere ayar oluyorum.

Ne kadar çok homo erectus var arkadaş

Bu gune kadar elime bir kere uyusturucu değmemiş toplum içerisinde İftira atıyorsun. 

Edit. Neyse, tartışmayacağım olayı büyütmeyeceğim  

Selametle. 

Castaway tarafından 19/May/21 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şuan aslında bedelli askerin kışlaya gitmesi gereksiz zaten. 20-25 gün o adama eğitim versen ne olur ki ? 3 el atış yapılıyor ondada herkes aynı hedef kağıdına sıktığı için kim karavana sıkmış kim hedefi tutturmuş belirsiz. Bu askerlerin yemek, barınma, kıyafet, ulaşım gibi giderleride ayrı bir olay.

Her şeyi geçtim salgın hastalık var.

bedelli askerlerin giderlerine dair ihaleler..

devletimizde üretim ve satış olmasın mı yani,

alın-verin ekonomiye can verin olmasın mı şimdi (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Şuan aslında bedelli askerin kışlaya gitmesi gereksiz zaten. 20-25 gün o adama eğitim versen ne olur ki ? 3 el atış yapılıyor ondada herkes aynı hedef kağıdına sıktığı için kim karavana sıkmış kim hedefi tutturmuş belirsiz. Bu askerlerin yemek, barınma, kıyafet, ulaşım gibi giderleride ayrı bir olay.

Oyle diyince yerlerde suruklenen donmuş et balyalari geldi aklima.

Bir de hindi geldi hindi ne alaka amk ya. 

Askere her hafta hindi yemegi cikmasinin nedenini bilen var mi. 

Biz her gece alkolumuzu yemegimizi disardan soyluyorduk allahtan yoksa yemekler berbatti.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Castaway bunu yazdı
    PersonalJesus bunu yazdı

Aga ben 12 ay yaptım. Sizce de 21 gün için bu telaş fazla değil mi ya komik geliyor bana şu an arkadaşın yaşadığı kafa :D

+1

ben de bedelli gittim. ne gittiğimden kimsenin haberi oldu ne geldiğimden.

Savaşa gidiyorsun sandım, bedelli gidiyormuşsun :D

Umarım zorlanmazsın, 12 gün sıçamayanlar olmuştu stresten.

Öyle yada böyle oraya gidince sıkılacaksın. Keyifli vakit geçirmek diye birşey yok. İnsan da sikmiyorlar. Sebze yemiyorsanda sana özel yemek çıkartmazlar ama ölecek kadar da aç kalmazsın.

Herşeyin var bir çözümü. Bu kadar evham Stres ve panik yapma.

Kolay gelsin.

ben de çok ifrit oluyorum ölüp biten bedellilere.

rizeliyim ben, bizim ordaki herkesi istisnasız doğuya yollardılar. askerden gelenlerden kurbağayı kenara çekip su içtiklerini dinlerdim. günlerde dağda kaldıkları için eriyip ayağına yapışan çorabın bıraktığı izi falan gösterirlerdi.

bakıyorum şimdi adam istanbulda yaşıyo , hasdalda bedelli çıkıyo. elinde telefon takılıyo 21 gün. o bile ağlıyo :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

hayırlı teskereler hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Haklarını yemeyelim şimdi bizde herkesin kağıdı ayrıydı, katlayıp cebimize koyduuk :) bari 5-10 mermi sıkaydık 3 mermi çok pahalı oldu böyle :) 

2-3 sayfada hemen tartışmayı başarabilmiş arkadaşları da ayrıca tebrik ediyorum :)

şimdi düşünüyorum yeni mezun olduğumda bekar olsaydım ve işe girmemiş oolsaydım muhtemelen 6 ay giderdim askere :) 
    standart askerlik anıları, mantıksız şeyler, değişik tipler vs onlara girmicem ama sabah kalk kahvaltı, yürüyüş, eğitim, öğlen yemeği arada gene eğitim akşam yemek sonra yat döngüsünde 1 haftanın sonunda kafam acaip boşaldı. Laf olsun diye güneş altında eğitimleri de saymazsak öyle abartıldığı kadar sıkmadılar da, bildiğin kafayı resetleyip geldim aslında değişik oldu. 

Kolay gelsin, geçmiş olsun şimdiden.

ek : herkes gibi öğrenciliğinden beri dışarıdan öyle yemek yiyen biriyim. Ev yemeği yapan yer olsun , fast food olsun şu zamana kadar bir yemekhanede yediğim en lezzetli yemekleri yedim 3 hafta boyunca. Hangi firmayla anlaştılarsa saygılarımı sunuyorum  valla :) O kadar yürüyüşe şuna buna rağmen  2-3 kilo aldım geldim :)

MaviGozluDev tarafından 20/May/21 11:37 tarihinde düzenlenmiştir

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

şu_An aslında bedelli askerin kışlaya gitmesi gereksiz zaten. 20-25 gün o adama eğitim versen ne olur ki ? 3 el atış yapılıyor onda_da herkes aynı hedef kağıdına sıktığı için kim karavana sıkmış kim hedefi tutturmuş belirsiz. Bu askerlerin yemek, barınma, kıyafet, ulaşım gibi giderleride ayrı bir olay.

Her şeyi geçtim Salgın Hastalık var.

Oyle diyince yerlerde suruklenen donmuş et balyalari geldi aklima.

Bir de hindi geldi hindi ne alaka amk ya. 

Askere her hafta Hindi yemegi cikmasinin nedenini bilen var mi. 

Biz her gece alkolumuzu yemegimizi disardan soyluyorduk allah'tan, yoksa yemekler berbatti.

ciddî, Hindi ne alâka yâa? o dönem civarda kırmızı Et yönünden kıtlık varsa, ve/veya ucuz gelmişse, mutfağa kırmızı et kâbilinden Hindi almış olabilirler. 

alkol derken, kışla içerisine mi? @@, ^^D` sınıf neydi senin?

~@~

iyi, Salgın var diye hiçbir şey yapmayalım, özelde de en büyük kurum olan yapı, bir takım hayâtî   görev'lerini^^` yerine getirmek için İnsanGücü kullanmasın. @@,  ^^` ne güzel zemin hazırlıyorsun öyle.,

~@~

@MaviGozluDev yazdığına ve bir de @Caliber'in yazdığına iyi gülmüştüm. https://www.tahribat.com/forum/askere-gidiyorum-hakkinizi-helal-edin-dostlar-250339/3#msg3207589

^^`

aklıma John travolta'nın Broken Arrow film'inde tren'de  geçen bir sahne var. iyi okumuş olanların zayıf olduğunu kim söyledi. 

RitmFarbRacourci tarafından 20/May/21 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Cevaplar için çok teşekkürler.

Telefon olayında şu durum var mı ?

Emanete verdim tetlefonu, gün içerisinde gittim, merhaba telefonumu emanetten almak istiyorum, 2 saat kullandım ettim sonra geri gettirdim tekrar emanete verdim ?

Sanırım yoktur böyle birşey, illa gizli saklı mı sokmak lazım ?

Telefonu guclu bi yapistiriciyla ensenin az azagisina yapistir. Veya kiyafete zula cep diktir. Dedektoru oraya tutmazlar.

işte tecrübe konuşuyo :D

İnzibattim ben her yerini ariyorduk. 😀 Arama noktasin da kişi den kişiye değişiyor arama hangisi ayakkabiya bakmiyorsa veya enseye bakmiyorsa ona göre hareket etse içeri sokabilir.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Cevaplar için çok teşekkürler.

Telefon olayında şu durum var mı ?

Emanete verdim tetlefonu, gün içerisinde gittim, merhaba telefonumu emanetten almak istiyorum, 2 saat kullandım ettim sonra geri gettirdim tekrar emanete verdim ?

Sanırım yoktur böyle birşey, illa gizli saklı mı sokmak lazım ?

Telefonu guclu bi yapistiriciyla ensenin az azagisina yapistir. Veya kiyafete zula cep diktir. Dedektoru oraya tutmazlar.

işte tecrübe konuşuyo :D

İnzibattim ben her yerini ariyorduk. 😀 Arama noktasin da kişi den kişiye değişiyor arama hangisi ayakkabiya bakmiyorsa veya enseye bakmiyorsa ona göre hareket etse içeri sokabilir.

Şapkalı mont varsa telefonu şapkaya koyup öyle de geçebilirsin. Xd

Askerdeyken banyo için havlu vermişlerdi. Onu hala kullanıyorum. Çok kaliteli yapmışlar. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Askerde birileri artistlenirse hiç bulaşma hocam askerliğin uzadıkça uzar ceza alırsın. Kütahyanın insanı dost canlısıdır ve kolay kolay sinirlenmezler. Askerde farklı şehirden askerliğe gelenler güçlü görünmek için artistlik yapabilirler sen yinede sakinliğini koru. Corona için mesafeli dur, yanında hapşurup, öksürenler olursa uzaklaş. Kütahyada fazla yağmur yağmaz havalar hep sıcaktır, güneşlidir ve bazende nadiren bulutlu olur. Akşamları da havalar serin olur. Askerlik dışında çarşıya çıkacaksan olursan; kütahya sera avm, sevgi yolu ve kütahya kalesini gezebilirsin. Kütahyada aç kalmazsın her yerde yemek bulabilirsin. Onun dışında yoncalı var 15 km uzaklıkta bütçene uygun fazlaca otel, masaj, spa, havuz ve hamamlarda orada.. Alkol alabileceğin fazla mekan yok burada. Askerlik dışında karı kız takılırım dersen en yakın eskişehir var 80 km orada istediğini bulursun :)

essan tarafından 21/May/21 03:34 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 8079 Toplam Mesaj: 59
askerlik bedelli kütahya