folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Hakkında Fikir Almam Gerek 365 GÜN

Askerlik Hakkında Fikir Almam Gerek 365 GÜN

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

hic bekletmeden yarin atla otubusune birligine teslim ol

Aklıma bir replik geldi,

-Birliğe teslim olunmaz ! Birliğe katılınır..

:)

"Pardon (2005)" Afiyetle sigara içen babacan amir

HC
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Aranızda yakın zamanda askerden gelen benim diye düşünüyorum. Hocam okucaksan oku yoksa yap gel. Ben okumayı bir türlü sevemedim o yüzden askere gittim askerliğim çok rahat geçti benim ama çağırsalar emin ol gitmem vatan millet Sakarya yalan dolan gidenler bilir. 

Sen de bitirdin ya askerliği :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Kısa dönem ya da uzun dönem farketmez. Bir an önce yap. Önemli olan bu.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Yorum yapan arkadaşlara binlerce kez teşekkürler. Kararımı bildireceğim değerli aileme.

Türk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek
    hacked75 bunu yazdı

1996 doğumluyum makina mühendisliği okuyorum 2-3 ay sonra 3. Sınıf olucam. Okul 4 seneye biterse şayet 22 yaşında mühendis olmuş olacağım. Bende baya bi araştırdım askerlik şeysini. Okulum biter bitmez kısa dönem yapıp geleyim diyorum çıksın aradan önüme bakabileyim diye karar verdim. Akademisyen olmak gibi hedeflerim var fakat önümde sürekli bi askerlik durumunu ertelemekle uğraşmak istemiyorum mantıklı olanın hızlıca yapılıp aradan çıkması olduğuna karar verdim. 

Sana tavsiyem okulunu 4 e tamamlayıp kısa dönem yapman olur. Hakkında hayırlısı...

Bakım astegmen sesi geldi okulu iyi ortalama ile bitirirsen bakım astegmen olursun hocam :)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Kardeş ingilizcen var sa acemi birliğinde sınava gir. Ben öyle yaptım askerliğimi şu anda belçikada nato karargahında yapıyorum. Detayları pm den görüşebiliriz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

4 yıllığa tamamla gideceksen kısa dönem git.

Benim gibi sabredersen belki sana da ilerde bedelli askerlik denk gelir. :-))))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

sakın uzun dönem gitme her gün için defalarca küfürler edersin vesile olanlara

- 4 yıla tamamla aöf ile 
    - bu süre içerisinde çalıştığın yerden çıkmamaya çalış sık dişini kendine bir şeyler katmaya çalış hayatı sorgula gerçekten sevip sevmediğin şeyleri yada işleri belirle, takribi 3-4 yıl çalışmış olacaksın askerlik zamanı geldiğinde
    - askerlik silüs'ünü şirketine ver TAZMİNATINI al. 
    - 6 ay askerliğini yap çiçek gibi, sırf tazminatınla bile askerde kimseye eyvallah etmeyeck şekilde cebinde paran olur mis. 
    - Ekstra temenni: bu süreç içerisinde minik birikimler yapabilirsen çok daha harika olur üzerine 3-4 yıllık tazminatını da koy kimseye eyvallah etme. Sonra istediğin şekilde planını yap. 

her şeyi bırakıp askere gidersen 12 ay boyunca temel giderlerin olacak bunların maddi karşılanması bi kenara manevi olarak o ortam boğacak seni psikolojik olarak üzerinden gelmek çok güç ayrıca yazılım olduğundan dolayı çok zaman kaybı yaşayabilirsin geri oryantasyon sürecinde, ayrıca hemen iş bulup girmen ve sevdiğin işi yapabilme ihtimallerini düşün.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek
    eagleofcondor bunu yazdı
    kiokhan bunu yazdı

Merhaba Değerli Müridler,

Askere gidip/gitmeme(erteleme) hakkında çıkmazların içindeyim. Siz değerli aileme danışmaya karar verdim.

1993 doğumluyum. Önlisans diplomamı yeni aldım(dersleri anca verebildim). 2 sene daha tecil hakkım var.

Lakin bir yandan da gideyim geleyim herkes gibi diyorum. Üniversiteden 2013 yılında memleketime döndüm. O zaman gitmediğime pişmanım açıkçası.

Evime uzak olan(gidiş-geliş 30 km), çok mutlu olamadığım, para gelsin diye çalıştığım bir yazılım firmasında çalışmaktayım. Henüz 1 yılımı bile tamamlamdım(10 ay olmuş).

Sizlerden öneri bekliyorum, akıl bekliyorum, ne yapmalıyım nasıl yapsam daha iyi olur ? Teşekkür ederim.

Sana diyeceğim tek şey oku 4 yıllığa tamamla aöften pişman olursun bende senin gibiydim sonra kendimi okumaya verdim yaş 27 ve 

• Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Mezunuyum,
    • Anadolu Üniversitesi - İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Lisans Mezunuyum,
    • Anadolu Üniversitesi - Bilgi Yönetimi Bölümü Önlisans Mezunuyum,
    • Erzurum Atatürk Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı Önlisans Mezunuyum.
    • Erzurum Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Öğrencisiyim.

bunları okudum iş sağlığı ve güvenliğine devam ediyorum şuan tecil bozdurdum mayıs ta askerim 21 nisanda yer belli olcak demem şu ki okuluna devam et askerden dönüşte zor olur okul okumak yaşta genç bence eğitime önem ver. 

Hocam iş güvenliği üzerine bir masaustu yazilimimiz var anlarsın bence müsait olunca konuşalım mi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

valla hoca  cok zor geliyor askerlik en başta bitmez gibi geliyo ama bitiyo 

garip bir ortam gittiğin senle geldiğin sen aynı olmuyo hem iyi yönde hem kötü yönde 

askerliğimi manisa kırkagaç  ordanda tuncelide yaptım

7 ay insan görmedim :D su yoktu belli bir saatte acılıyodu günde 1-2 kere  5-10 dk. onu fırsat bilip 1.5 litre pet şişeye doldurup traş olmak için tuvalette kullanmak için saklyodum

üstbölgesine giden su boruları 1-2 ay dondugundan dolayı üst bölgesine bir çuval su dolu pet şişe cıkartıyoduk buz tutmus taşların üstünde kaya kaya :D şu resimdeki yer

şu resimde gördüğünüz yer işte :D  500m yukarısında üst bölgesi var  

bu yoldan yukarıya sırtımızda kömürde taşıdık  köpeklere yemek artıgı taşıdık sırılsıklam terleyip -20 derecede nöbet tuttuk vay be 

diyeceğim şu askerliğin başında zorlanıyorsun ondan sonra vucudunda alısıyor zihininde  geldiğinde sivil hayata alısman biraz zaman alıyor rüyanda nöbet tuttugunu felan görüyosun :D 

yani ordaki sogukta nöbet tutmayada alısıyosun  komutan gördünmü napman gerektiğine alısıyosun

pkk lı piçlerle seni aynı bölüğe alıyorlar felan filan :D ama sonunda bitiyor eger yapıcam dersen git yap basladınmı bitiyor 

he doguya isterseniz ana kuzusu olun yinede alısıyosunuz tüm şartlarına askerliğin sadece hayatınızdan 1 seneyi kapsıyor geldiğinizde hatırlamıyorsunuz bile :D büyütmeyin gözünüzde

isminiz söylendimi emret komutanım diyiceksin :D tekmili gür sesle vericeksin  cekpası hızlı kullanabilceksin bunlardan olusuyo askerlik sol sol sol sağ :ASDASD

do_som tarafından 01/Nis/17 10:02 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5411 Toplam Mesaj: 47
askerlik