Askerlik Şart Değil!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wild_man
    wild_man's avatar
    Erkek
    3 sene sonra ben hangi devlet hangi millet hangi hükümet için Türkiye'nin 4 bir yanında 15 ay silah altına gircem ozman kimse kusura bakmasın her türk asker doğar seve seve girmessen s*ke s*ke sokarlar 1-3 ay hikaye vatan için nöbet tutmanın ayı günü vakti mi olur!!! Kaçan bi kaç dürzüyü kimse örnek göstermesin...

Ne mutlu Türk"üm diyene!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Phonecx
    Phonecx's avatar
    Erkek
    Askerlik her Türk gencinin bu vatana namus borcudur.. Kimsenin gücü yetmedi bu güne kadar Türk ordusunu dağıtmaya, bugünden sonrada yetmez.. Yasaymış, teskereymiş bunlar hayal görüyorlar.. O yasayı geçirmeye götleyi yemez dicem ama yer.. Nasılsa kamuoyunu oluşturan medya ellerinde.. Halkın %90 nının haberi olmaz.. Haberi olmazsa kimse karşı duramaz.. Bizi yönetenler, kendilerini oraya kimlerin gönderdiğini hep unuttular.. Geldiğiniz gibi gidersiniz beyler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    oh be sonunda..

bassinyourface
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı:
    -----------------------------

olm askerliğin milleti bir arada tutmakla ne alakası var. askere giden herkes vatanmı kurtarıyor. adam 6 sene okuyor doktor oluyor bi kör kurşun şehit oluyor. bu mu

askerlik. askere git sora dönünce yemediğin halt kalmasın. memleketi bir arada tutan şey askerlik değil. vatan aşkıdır.

valla en güzel yorumu aradan seçtim; budur... 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    lan bu ampul işi iice azıttı bide dangalağın biri de yazmış askere gitmeyeni adamdan saymazlar nie saymıolar bizim askerlik yapmayan müritleri adamdan saymıyonmu sen

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek

vatana borç askerlikle ödenmiyo bunu tartışma konusu dışında tutun sadece, elbette askerlik her saglıklı Türk erkeginin kısmi borcu ama askeligini yapıpta vatana millete hiç bi getirisi olmayan adam olamamış bi sürü mantıksız insan var önce olayın derinlemesine idrak edilmesi lazım, tagext arkadaş güzel bi yorum yapmış ince çizgiyi ii ayırt edin vede ben askerligi yaptım borcum kalmadı diye düşünmeyin...

all this pain is an illusion...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    komsularımıza bakmak lazım,sonra ulkemizin en guvenilir kurumu hangisi diye kendimize sormak lazım ve akp yi tanımak lazım daha sonra ise gercekci olmak lazım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hoobastank
    hoobastank's avatar
    Erkek

bana ister küfür edin ister etmeyin siz bilirsiniz. Artık zaman ve taktikler degişti herşey teknoloji ile yürütülür oldu bakın kuzey ıraktaki pkk kamplarını tek bir kayıp bile olmadan sadece havadan bomba atarak gerçekleştirdik bu işin akıllıca olan yönü ki pilotlarımız yıllarca eğitim alarak bu operasyonları gerçekleştiriyor. 20 yaşındaki evladımızda çogu yer için söylüyorum askere gidiyor ama.. yat sürün tuvalet temizle üst devre seni dövsün sen üst olunca altı döv akla mantıga sıgmayan binlerce şey tanka ceza veren zihniyetden ne beklersiniz örnegin yada zodyak bottan düşüp bogularak şehid olan er için bota 5 yıl karada kalma cezası veren zihniyet ??

askere gittim ben evet hemde 18 ay ki eegr vatan savunması bizim gibi mallara bırakılsaydı hepiniz hapı yutmuştunuz. Manisa kırkağaç da askerligimi yaptım ben ilk gittigimiz gün tüm gelenleri çırılçıplak soyup banyoya soktular mal yerindemi değilmi kontrol ediyorlarmış nasılsa sabahın 5 inde bizi kaldırıp önceki gün kışla için gelen kaldırım taşlarını 100 metre ötede yere taşınacakmış falan filan aldılar başladık taşımaya sabah 9 da bitti sonrada aynı komutan böyle olmadı geri yerine görütün dedi bende üniversite mezunuyum askere tecilli olarak gittim ve 18 ay yaptım.

dünyanın güçlü orduları arasında sayılan ingilterenin bile sadece 90.000 savaşan personeli bulunmakta askerligin mecburi degil de bir meslek olarak ypılması gerekli bu şekilde ordumuzun hareket kabiliyeti, taktikanlayışı ve kalitesi daha da artacaktır.

askerligim süresince hayatımda çok degişiklikler oldu evet 

evlenicektim nişanlım askerdeyken benden ayrıldı. babamı kaybettim askerligimin bitmesine 3 ay kala topraga verilirken yanında olamadım askere gitmeden önce 2 yıl çalıştıgım şirket askerden geldikten sonra yüzüme bile bakmadı ve işsiz kaldım bunlar tabiki öenmli degil önemli olan vatan ama..

kalkıpta askerligi sürece 3 kez atış yapmış birisi vatanı ne kadar savunur ne kadar koruyabilir siz düşünün sadece hizmet ettirmek için askerlik yaptırdılar tuvalet temizle kömür taşı ot yol mıntıka temizligi üst devreden dayak sonra alt devreye tarafımızdan dayak hepsi bu kalkıpta ordumuzu dagıtmaya çalışıyorlar demeyin sakın ülkemizin asker sayısına değil nitelikli askere ihtiyacı vardır  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

ya Türk milletini savaşlarda kurtaran en büyük durum zorunlu askerliktir.

Bir insan hayatında kaç kez silah tutacak?Bir insan kaç kez emrin ne olduğunu bilecek.?

Birşey demiyorum mq.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    hoobastank bunu yazdı:

bana ister küfür edin ister etmeyin siz bilirsiniz. Artık zaman ve taktikler degişti herşey teknoloji ile yürütülür oldu bakın kuzey ıraktaki pkk kamplarını tek bir kayıp bile olmadan sadece havadan bomba atarak gerçekleştirdik bu işin akıllıca olan yönü ki pilotlarımız yıllarca eğitim alarak bu operasyonları gerçekleştiriyor. 20 yaşındaki evladımızda çogu yer için söylüyorum askere gidiyor ama.. yat sürün tuvalet temizle üst devre seni dövsün sen üst olunca altı döv akla mantıga sıgmayan binlerce şey tanka ceza veren zihniyetden ne beklersiniz örnegin yada zodyak bottan düşüp bogularak şehid olan er için bota 5 yıl karada kalma cezası veren zihniyet ??

askere gittim ben evet hemde 18 ay ki eegr vatan savunması bizim gibi mallara bırakılsaydı hepiniz hapı yutmuştunuz. Manisa kırkağaç da askerligimi yaptım ben ilk gittigimiz gün tüm gelenleri çırılçıplak soyup banyoya soktular mal yerindemi değilmi kontrol ediyorlarmış nasılsa sabahın 5 inde bizi kaldırıp önceki gün kışla için gelen kaldırım taşlarını 100 metre ötede yere taşınacakmış falan filan aldılar başladık taşımaya sabah 9 da bitti sonrada aynı komutan böyle olmadı geri yerine görütün dedi bende üniversite mezunuyum askere tecilli olarak gittim ve 18 ay yaptım.

dünyanın güçlü orduları arasında sayılan ingilterenin bile sadece 90.000 savaşan personeli bulunmakta askerligin mecburi degil de bir meslek olarak ypılması gerekli bu şekilde ordumuzun hareket kabiliyeti, taktikanlayışı ve kalitesi daha da artacaktır.

askerligim süresince hayatımda çok degişiklikler oldu evet 

evlenicektim nişanlım askerdeyken benden ayrıldı. babamı kaybettim askerligimin bitmesine 3 ay kala topraga verilirken yanında olamadım askere gitmeden önce 2 yıl çalıştıgım şirket askerden geldikten sonra yüzüme bile bakmadı ve işsiz kaldım bunlar tabiki öenmli degil önemli olan vatan ama..

kalkıpta askerligi sürece 3 kez atış yapmış birisi vatanı ne kadar savunur ne kadar koruyabilir siz düşünün sadece hizmet ettirmek için askerlik yaptırdılar tuvalet temizle kömür taşı ot yol mıntıka temizligi üst devreden dayak sonra alt devreye tarafımızdan dayak hepsi bu kalkıpta ordumuzu dagıtmaya çalışıyorlar demeyin sakın ülkemizin asker sayısına değil nitelikli askere ihtiyacı vardır  

dünyanın en güçlü ordusu dediğiniz ordularının 10.ooo personeli savaştan kaçtı bunu da söylediler mi sana?
    nişanlın askerdeyken senden ayrıldıysan bu askerliğinin değil nişanlının kişiliksizliğidir demek ki evlendiğinde zor duruma düşsen seni yine bırakacaktı.askerlikte anlarsın kimin seni ne kadar sevdiğini ;).
    herkese ileri seviye askerlik dersi verecek değiller herkesin görevi farklı.dağ komandosu değilsin neticede.ankaradayken de pkklı avlayacak halin yok.
    hava operasyonuyla ne alakası var 18 ay askerliğin?uçak kullanıyosun komutanın arabasını değil.
    para girerse bi yerlere orda bokluk olur arkadaşım.mevcut ordumuzda son derece başarılıdır her alanda.
    profesyonel ordu şu bu vs vs.bundan öncekilerin günahı neydi?hadi bunu sktrettim  dediğim gibi paralı askerlik yaş iş.
    türk milletini bir arada tutan tabii ki vatan aşkıdır ama bunu pkiştiren şeylerden biri de askerliktir.ülkemizin güvenliğini lejyonerlere bırakacak bir kültürden gelmiyoruz,askerlik yapmak  zorunda herkes kimi çürük raporu alır cart curt onlar onların problemi.
    ülkemizin askeri niteliklidir zaten standart nato eğitimi alır.türkiyenin içinde bulunduğu coğrafyayı ingiltereyle kıyaslama.iran rusya yunanistan hangisine güvenin var söyle bakalım?bir savaş sırasında tüm askerler cepheye mi yollanıyor?asayiş noolucak?türkiyede ne zaman bir doğal afet olsa en düzgün işi yapan kim?daha çok uzatırım bunu.sapla samanı ayırın
Toplam Hit: 10010 Toplam Mesaj: 36