folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ATATÜRK Hakkında Hangisini Biliyorsunuz

ATATÜRK Hakkında Hangisini Biliyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek
    Ertan Atatürk dinle alakalı çelişkili şeyler sölemiştir diosun ama sende kendi içinde çelişiyorsun..''ukalalıktan ALLAH'a sığınırım demişsin'' ama bi önceki cümlede  bebelik diye milleti küçümsüyorsun..Neyse konu bu değil..Ataist diye bişey ortaya attın ama hala kanıtı gelmedi kanıtı buraya koyamayacaksan kitap adı ver ordan okuyalım ! Sanırım çarşamba günüydü  kanald de  Genc Bakış diye bi program var orda Evren Paşayı dinleseydin..Konuşmaları sırasında Atatürk ten alıntılar yapıyodu..Alıntıların birinde Atatürk'ün şu sözüne değindi '' Din okullarda okutulmalıdır ! '' Cümle uzun ama hatırladığım bu kadar.İsmet İnönü dönemini karıştırma o dönem gerekli  bazı şeyler yapılsa eğitim ulaşım vesaire bambaşka olurdu..Askerlerden bahsetmişin Adnan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek
    Yanlışlıkla enter a bastım kaldıgım yerden devam ediyorum..Askerlerden bahsetmişin Adnan Menderes  dönemine getireyim hemen Adnan Menderes neden asıldı oy ugruna halkın dinin sömürdüğü için + tarikatlara izin verdiği için..Saidi Nursi yi hiç katma Risalelerdeki Sacmalılar diye bi yazı var eklemicem ama..Neyse uzun lafın kısası ateist  demiştin bunun için kaynak alabilirmiyim? kitapda oplur buraya koymana gerek yok!Saygılar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Bak hoca kitap elimde olsa direkt verirdim zaten.Ben o konuya dün gece cevap yazdım.Hemen elime geçse neden vermeyeyim.Ama bunu okudum biliyorum. Risale nur a gelince. O insan Allah dostu olarak gösteriliyor.Ve çoğu din üzerine alimleşmiş adamlar onu destekler.Bazıları kitaplarının çevirildiği zaman değiştirildiğini düşünürler. Ayrıca saçmalıklar neymiş merak ettim.Ben nurcu değilim,ayrıca bir siyasi parti veya bir tarikat üyesi de değilim.Ama said nursinin saçma şeyleri olmayacağını da bilirim. Ukalalık konusuna gelince hayatta kendimi hep küçük bir insan olarak gördüm,kibir yapmadım.Ama burdaki adamlar bilgiye saygısızlık yaptı.Ben yüzlerce kitap okudum,o kadar şey gezdim gördüm yaşadım.Buna saygısızlık edercesine hiç birşey bilmiyorsun manalarına getirmelerine kızdım.Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim herkesten

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek

Hocam tşk ler cevap için..Konuyu uzatmaya gerek yok bence..Ama kitabı hatırlarsan ya da eline gecerse isim verirsen sevinirim.Okucam çünkü o kitabı.Saygılar..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

...

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anoson
    anoson's avatar
    Erkek
    kardeşim öyle saçma şey mi olur Atatürk ateistmiş.Olsa bile inancına saygı duymak lazım tartışmak bile manasız onun haricinide ben ateist olduğuna inanmıyorum ezanların Türkçe okunmasında ne zarar varmış?ben bi zarar göremiyorum.belkide Türkçe yi sevdirmek içni yapılmış bir şey olabilir biz o dönemlerde Edebiyat ve daha bi çok alanda Arap kültürünün etkisindeydik.Arabesk günümüzdeki uzantılarından birisidir.bu etkiden bi derece sıyrılmak için yapılmışda olabilir. Neyse konunun yörüngesini şaşırtmışız biraz bu maddeleri bilmiyordum doğrusu ii çalışma olmuş kardeşim

Ufalandım ellerinde yere düştüm.. günah oldum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Artık konulara açıklık getirmenin vakti geldi;

3-4 gündür çok hastaydım ve kitabı aramadım.Ama aklıma internetten aramak geldi ve dediğim kitabı buldum. Benden cevap bekleyen arkadaşlar buyurun
    Atatürk ateist mi değil mi şimdi anlarsınız!!!
    ===========================================
    evrim teorisi ve mustafa kemalin akidesi ''Ilk ceddimiz baliklardir''

Amiral birstol'le bir konusmanin kismini yaziyorum.

ataturk bir eski hatirayi anlatirken , General Harbod'u
    cok sevmis oldugunu, onu pek insan adam bulmus oldugunu soyledi ve amirale''sizin o kotu zamanlarda bizlere anlayis gosterdiginizi ve dostluk ettiginizi biliyorum. insaniyetinizden dolayi bu munasebetle size tesekkur ediyorum, bizim necip dostumus, Amiral ve sefir cenaplari'' dedi

ve sonra, hic beklenmedik bir tarzda:
    '' bilirmisiniz monser Amiral, insanlar, surfeler gibi sulardan ciktilar ve once....: ilk ceddimiz baliktir'' diye guldu ve sonra..
    '' isler ilerledikce o insanlar, pramitler zumresinden turediler, Biz maymunlariz dusuncelerimiz insandir.
    amiral bristol bu isittiklerine onunde, hayretinden kendi bacaklarini cimcikliyordu.....

rusan esref unaydin( kaliteli bir kemalist ve ataturkun sahabelerinden)
    ve ayni konuyu
    Robert koleji eski turkce kisim bolumu huseyin pektasda der( bu adam ataturkun unlu mutercimlerindendir)
    =========================================

Evrim teorisini kısaca tanımlayayım; bu teori yıllardır mevcut ama bu teoriyi tam manasıyla bazı verilerle açıklamaya çalışan Charles R. Darwindir. Darwin e göre türler sürekli bir çatışma içindedir ve bu çatışma sonucu zayıf olan elenir,güçlü olan ise yeni bir türe dönüşerek hayatını sürdürür.Buna doğal seçilim denir.Bunun hiç bir kanıtı yoktur tabii,onun yetersiz olduğunu gören darwin mutasyonu araya soktu,mutasyonların ise %99 u zararlı,%1 i etkisizdir.36 ekran televizyona çekiçle vurararak 70 ekran haline getirmek gibi. :D Gelelim atamıza,ilk atamız hücrelerden oluşan balıkmış.Basit bir canlı ve bu canlı milyonlar süren bir evrim sayesinde komplex canlılar oluşturmuş v.s v.s. v.s. Burda anlatmak istediğim ilk atanın balık olduğudur.Atatürk de bunu söylemiştir.Doğal olarak evrimci biri oluyor.Yani canlıları Allah değil tesadüfler sonucu uzun yıllar süre gelen bir evrimle oluştuğuna inanıyor.
    Gelelim türkçe ezan konusuna,hoca bu konuyu uzun uzun tartıştım,tekrar konuşmak istemiyorum.Ama kısaca şunu söyleyeyim zorla birşey sevdirilir mi? Halk tepki gösterdi ve Adnan Menderes ezanı tekrar orjinal hale getirdi.80 askeri dabede tekrar ezan türkçeleştirilmek istendi ama Türk halkı karşı çıkarak engellendi.Demek ki halkımız istemiyor bunu ve kimse zorla birşey yaptıramaz.
    Bence burdan herkes cevabını alabilir
    Saygılarımla......

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    -99 bana göre
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Valla hocalar ister -99999999999999 verin sorun değil. Kanıtları yazdım,isteyen adam o kitapları bulur okur.Daha önce demiştim bunu okudum diye,bazıları yazdılar bir sürü şey,şimdi almışlardır cevaplarını.İnanın veya inanmayın.Atatürk ü yargılama gibi bir hakkım yok,sadece inançsız olduğunu söyledim.Bunu daha öncede biliyordum.İşte herşey orta da. Ayrıca Atatürk hakkında bir kaç şey daha biliyorum ama bunları söylemem.Beni vatan hainini ilan edersiniz :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    Sayın Ertan Bey öncelikle şunu söyleleyim. 10 seneden beri tarihsel ve dini kitaplarla haşır neşir olduğundan, çok gezip çok gördüğünden bahsetmişsin. Ama yaşın heralde 20. 10 yaşındamı başladın bu işlere. Ayrıca tahminimce sen hayatında 1 kitap okudun ve bu kitap harun yahya(adnan gayi) takma adlı bir şeref...ze ait. Ayrıca canım ulusumun geri kalmışlık tarihinde senin gibi düşünen zayıf ama hurafelerle dolu zihinlerle yepyeni bir sayfa açılacak. O Yüce Ata'mız yaşasaydı sen dinini o kadar güzel ve harika yaşayacaktın ki; herşeyi bilecektin. Arapça değil Türkçe olarak! anladığın dilde. Şu an resmi dilimiz Türkçe ama dini hala arapça yaşıyoruz. Dualar bile arapça. Anlamını bilmeden neden dua ederizki! Yani herşey birbirine girmiş. Şimdi şerri hayatı benimseyenler derler ki; olmaz öyle şey. türkçe ezan okunursa diğer müslümanlar nasıl anlıycak ezan okunduğunu. Ya kardeşim bu işin uydurması. 100 binde bir anlamasın. Zaten namaz kılacaksa bilir kaçta okunacağını. Canım Ata'm ateist demişsin. Bence en büyük ateist,inkarcı ve üşütük Said Nursi'dir. Daha çok çalışman ve önyargısız olman lazım bunları öğrenmen için. Bilimi küçümsemeden geniş hayatlar dilerim sana.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
Toplam Hit: 8790 Toplam Mesaj: 40