folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ATATÜRK Hakkında Hangisini Biliyorsunuz

ATATÜRK Hakkında Hangisini Biliyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX1453
    ZyreX1453's avatar
    Erkek
    Bir kitap size yazarın söylediklerinden fazlasını veremez..O yüzden inanma hiç orada burada okuduklarına.Atatürk ne demiş ona bak sen..

Beyaz adam bize sayısını hatırlayamadığım kadar çok söz verdi. Bunlardan sadece birini tuttu. Sonunda topraklarımızı elimizden alacağını söylemişti. Sadece bu sözünü yerine getirdi...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    1- Yaşım 21 ve bu işlere orta 2 den beri başladım.Takriben 10 yıl dedim,varsın 8 yıl olsun.Sosyal demokrat,atatürkçü bir ailden geldiğim için bu işlere çocuk yaşlarda başlamam doğaldır.

2- 1 kitap okuduğun dediğin kişi için uydurmalar yapma.Allah şahit ki Harun Yahyanın tek bir kitabını bile okumadım. Evrim teorisini yalnız Harun Yahya (Adnan Gayı değil Adnan Oktar) değil daha bir çok kişi araştırıyor.Ben darwinin de kitaplarını okudum,tübitak yayınlarının da,cumhuriyet gaz. verdiği bilim teknik eklerindeki kısımlarıda v.s. Ayrıca sistemler konusunda aşağı yukarı çoğu sistemi bilirim,iç dinamiklerini,yıkılma sebeplerini.... Ben kesinlikle kitap okurken ayrım yapmam,kuran ı da okudum,incilide,felsefe de okudum,faşizmi,komünizmi..... eğer inanmıyorsan sorabilirsiniz istediğiniz şeyi,bilgim yettiğince cevaplamaya çalışırım

3- Konumuz türkçe din değildir,bu konuyu daha önce tartıştık ve kısır bir döngü oluştu.Dua ediyorsun peki anlamını neden öğrenmiyorsun hocam,anlamını öğrenmek yetiyor mu onu hayatına geçirebiliyor musun? Hem okuduğun kuran ın türkçe anlayacağını mı sanıyorsun. Eğer öyleyse bana şu ayeti açıkla.Eğer gerçek anlamıyla açıklarsan ben de Türkçe kuran taraftarı olacağım,ama kimseden yardım almak yok,ne de olsa türkçe anlarsın

Mâide(*) Sûresi 51. Ayet
    "Ey müminler yahudileri ve hristiyanları veli edinmeyiniz. Onlar birbirlerinin velileridir.Sizden kim onları veli edinirse o onlardan olur. Hiç kuşkusuz Allah, zalimleri doğru yola iletmez."

Bu ayeti bana açıkla bakalım,ne anladın.Bunu türkçe açıklayacak adamın elini öperim

4- Said Nursi konusuna gelince Allah diye ağzından güzel söz çıkan biri için üşütük demen seni dinsizliğe sürükleyebilir. Üşütük dediğin Allah dostunun kitaplarını oku (türkçesini oku),gör bak baklım neler var.

5- ZyreX1453 arkadaşımız da demiş ki kitaplara inanma,ben bu yazıyı sadece kitapta görmedim,bir devlet okulu olan,gebze teknik lisesinde panolarında da bu söz vardı.Senin dediğine göre hiç birşeye inanma,atatürkün söylediğin sandığın sözün acaba kaçı atatürkün gerçek sözüdür,bunu kesit kanıtlayabilir misin? Hala tartışılan bir sürü sözleri var.

Sanırım sorularınıza ve yazılarınıza yeterince cevap verdim

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    yaw ertan kardeş sen şimdi diyon ki atatürk ataistti diye fakat televizyonda da süleyman ateş(eski idyanet işleri başkanı) diyo ki eğer atatürkün ömrü yetseydi kur'an ı türkçe olarak okullarda din derslerinde okutacakmış,sadece bu adam değil diğer din adamları da söylüyodu.Şimdi karar ver artık her duyduğuna inanıp inanmamaya.Atatürk büyük bi adam olduğu için herkes kendine çekmeye çalışıyo,ve en önemlisi adını kullanıyo.mesela masonlar, o şerefsizlerin umurunda mı atatürk? işte adamlar bu sayede yaşıyolar,atamızın adını kullanıyo herkes.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Bak hoca atatürk din üzerinde durmuş ve dinin bağdaştırıcı bir etkisi olduğunu biliyor,okullarda da dini okutması onun Allah a inanması anlamına gelmez. Atatürk yaşasaydı şuan belki kuran diye birşey ortada olmayabilirdi.Evrim teorisine inanan bir insan çatışmalarla gelişeceğine inanır hayvanların,insanda düşünen bir hayvandır onlara göre. Gelelim türkçe din konusuna,şu ayeti türkçe okuyarak küçük bir açıklamasını yapabilcek var mı?

Mâide(*) Sûresi 51. Ayet
    "Ey müminler yahudileri ve hristiyanları veli edinmeyiniz. Onlar birbirlerinin velileridir.Sizden kim onları veli edinirse o onlardan olur. Hiç kuşkusuz Allah, zalimleri doğru yola iletmez."

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    yaw hajı kimsenin içini bilemezsin belki de adam gizli gizli namaz kılıyodu,belkide allaha senden benden daha çok inanıyodu.kimileri hiç belli etmez benim bi komşu vardı ben o kadını dinsiz demiyim de yani pek dinle alakalı biri olarak görmezdim oysa kadın 5 vakit namazında benden dindar çıktı.öğrenince ağzım açık kaldı halbuki çok sosyetik görünüşlü biriydi.Şunu söyliyim sen de biliyosun allah diyo ki bana borçlu gelin ama kesinlikle kula borçlu gelmeyin diyor.Yani sen istersen allaha inanma insanların iyiliği için çabala bence senin yerin cennettir bu durumda tabi sonuçta allaha kalmış ama kur an ın her sayfasında defalarca da yazıyo allah bağışlayandır diye.Şimdi atatürk bilimle de uğraşan biriydi ve ben şunu duydum allahtan en çok ilimle bilimle uğraşanlar korkar diye bunu bilim adamları söylüyo ve doğruda.Mesela ben bilimle çok uğraşırım ve bazen öyle şeyler görüyorum ki aklım hayalim almıyo allah bu kadar karmaşık bişeyi nasıl düşünüyor da yaratıyor diye.bilim adamlarının sevap defterleri genellikle kapanmaz biliyorsun sen bir şey yaptın insanlık için ve o ölsende insanlar tarafından kullanılıyosa senin sevap defterin kapanmaz.daha bugün okudum vatan gazetesinde bi kadın 3 çocuk doğurmuş mahkemelik olmuş ve dna testi yaptırmış ve hepside negatif çıkmış,yani 3 çocuğu da ona ait görünmüyo ve kadın 4.süne hamileyken noter huzurunda doğuruyo,çocuğun dna sına bi bakıyolar yine çocuk ona ait değil.sonra derin bir araştırma yapıyolar ki kadında iki farklı dna var bilimde bi ilk yaşanıyo ve hukukçularda bu yüzden belki de binlerce insanın suçsuz yere hapis yattığını düşünüyolar yani %100 güvendiğin birşey bile %100 yanlış çıkabiliyo.Kimsenin içini bilemezsin bu ülkeye bu kadar çok şey kazandıran biri bunları düşünemeyecek mi.sen atatürk içki içiyo diye mi dinsiz olduğunu düşünüyosun,belki de allah onu özel olarak yarattı ve dünyaya gönderdi.eğer anıtkabir e gittiysen görürsün atatürkün o vücut ölçüleri kiseye uymaz daracık ayakkabılar daracık ufacık elbiseler yani herkesten farklıydı o.Örneğin atatürk böceği ve atatürk çiçeği var bunların üzerinde atatürkün doğum tarihi 1881 yazıyo,yeryüzü şekilleri var sende bu forumda görmüşsündür güneş batarken atatürkün yüzü görünüyo.mesela avrupa birliği görüşmesinde gökyüzünde bulutlardan kocaman ay yıldız çıkmıştı tamam tesadüf olabilir ama sadece o gün mü olur yine 29 ekimde neredeyse her 2-3 seneye bir akşamları ay ve yıldız biraraya geliyo bunların hepsi tesadüf olamaz. bence allah islamiyeti biz türklere emanet etti,araplar daha kendi götlerini toplayamıyolar,hatırla çanakkalede ismini bilmiyorum neredeyse bir tabur asker yok oldu bi sisle birlikte ve bu olay ingilizlerin okullarında okuttuğu tarih kitaplarında da yazıyor sonra o askerler yıllar sonra hiç alakasız biryerde bulundu.Yani hiçbirşey gördüğün gibi değil.sen biliyorsun bir televizyon nasıl çalışıyor.Televizyon dediğin alet sana hareketli birşey göstermiyor sana saniyede en az 50 defa fotoğraf gösteriyor ve sen bunu hareketli olarak görüyorsun aslında o fotoğrafta değil tv deki elektron tabancalarından cama yansıyan yönlendirilmiş ışıklar,bunu da geç şehir gerilimi 50hz yani tepende yanan lamba bir saniyede 50 kez yanıp sönüyo ama sen farkedemiyorsun kısaca şunu söyleyeyim bazen gördüğün herşey birer yalan olabilir...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca o kadar şey yazmışsın ama ben bir soru sordum,o ayeti açıkla.Ayrıca ben elektronikçiyim bilirim dediğin şeyleri. Mucizler vardır,ama şu kesindir hoca.Kuran da da kesinlikle belirtilmiştir
    "Allah a inkar eden,şirk koşanlar ebedi olarak kalacakları yer cehennemdir"

Diyorsun ki atatürk içki içiyor diye mi bunları düşünüyorsun,yazdıklarımın bir kelimesinde böyle bir laf bul,sonra gel yüzüme tükür.
    Ama sen diyorsun madem söyleyeyim.Özel yaratılmış diye bir saçmalık yoktur.Atatürk içki içip,zina yapması doğal demek istiyorsun değil mi?O özel bir kul,hoca dini öyle bir çarpıtmışsın ki. Ha atatürk olmasa ne olurdu,ismet paşa,mareşel fevzi çakmak .v.s. elbet biri çıkar atatürk ün yapacaklarını yapardı,eğer türk milleti kurtulacaksa elbet kurtulurdu,çünkü milletimiz hiç bir zaman esir yaşamamıştır.Bu zorluğun altında gelirdi. Konu bu değil. Türkçe kuran olsa sadece bu verdiğim ayeti nasıl açıklarsın onu sordum.Yok mu bir babayiğit bunu türkçe olarak açıklayacak.Madem çok türkçe kuran istiyorsunuz alın size ayet,yanlış olacağını biliyorsunuz.Bir kişi bile bu ayeti açıklayamadı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek
    Ertan yahudilere kaç peygamber geldiğini bilmiyorum ama en fazla onlara geldi..Peygamber kesen bir ırk! Hristiyanlıgın Hz.İsa'ya yaptıgı ortada.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek
    Gene enter a bastım :P..Neyse.Şimdi hristiyanlık ve yahudilik Allah'ın emrettiği emir yasaklar dan uzaklaştıgı için son din olan islam dini geldi..Ayette onlara benzememekten kastetdiğği o onlar zaten bozulmuş durumda..Son din ve son peygamber..Zaten ayeti direk türkceye ceviremezsin ama arapcasından daha iyi anladıgın kesin..+++Okudugun bi kaç kıtapla Ataturk evrım hakkında bişey dedi diye onu evrımcı + ataist diye itham edemezsin bu yaptıgında ayıptır!!Atatürk hakkında daha neler denmediki keşke diorum 10 sene daha yaşasaydı herşey çook daha farklı olurdu.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Genel kurmay daha önce gömüldüğü anın resimlerini yayınlamıştı bende mevcut o zaman kaydettim geçen gün cd yi taktim calistirmakicin ama 4-5 yillik cd oldugu icin okumada sorun olustu resimlere ulasamadim..bi ara buzluga atacam buyuk ihtimalle okur...orada yayinlarim...Ertan genelde kemalizme karşı olan şeriatçı çevreler şöyle birşey söylemektedirler Mustafa Kemal i toprağa gömemediler toprak bile kabul etmedi onu(yanlis anlama sana yönelik değil genel olarak)...insan mantığı kabul ediyormu a.q bunu toprak kabul etmemiş ...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    farkındayım konuyu durduk yere uzatıyoruz ama söyliyim atatürk değilde bi başkası gelseydi ne olurdu.Kos koca osmanli neden çöktü?cevap:osmanlının çöküş sebebi teknolojiden uzak kalınması ve sınırların çok genişlemiş olması idare yeteneğini zorlaştırdı.neden teknolojide geri kalındı?çünkü dinci geçinen gerizekalılar yok bu günahtır yok bu şeytan işidir falan filan.bazen bizi rusyaya karşı ingilizler destekledi ve biz o savaşları kazandık neden ingilizler bizim yerimize mi savaştı hayır adamlar bize teknoloji verdi.Yani atatürk her seferinde teknoloji getirdi.Ha atatürk olmasa ne mi olurdu?usema bin ladin gibi hamaney,ahmedinejat gibi bi örümcek kafalı gerizekalı bi din adamı çıkardı tekbir allahuekber cihat allahuekber başka bişey yapmazdı.sonra ellerinde kalaşnikof tankların üstünde 30 tane adam bi oraya bi buraya sonrada amerika götümüze tomahawkları yağdırmaya başladımı hemen namaza durup allahım koru bizi diye yalvarırdık.önce eşeğini sağlam kazığa bağla sonra allaha emanet et hz muhammedin bir sözü SİZ DÜŞMANLARINIZDAN DAHA GÜÇLÜ OLUN ONLARIN SAHİP OLDUĞU SİLAHLARDAN DAHA GÜÇLÜSÜNE SAHİP OLUN.hani bu adamlarda ladinde bu hareketler.baktı şimdi iranın götü tutuşunca hemen nükleer silaha sarıldı ama geç kaldılar amerika götlerini oyacak şimdi.işte atatürk ileriyi düşünen bi adamdı.Tamam içki içerdi ama zina yaptığını hangi gerizekalı uydurduysa o da bilsin ki kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez o içtiği içkilerin hesabını allaha verecek o gerizekalıya değil.ha birde demişsin ki türkler esir yaşamadı esirde olmazdı diye şunu unutma halk artık savaştan bıkmış genç nesil neredeyse tükenmişti ve halk bölünmüş kimisi fransız kimisi amerikan kimisi ingiliz himayesine girmek istiyordu ki atatürk halkı ikna edip milli benliği uyandırmıştır.dini çarptırmışım yahu siz allahın size verdiği hayatın 24 saatini ibadet etmeyi mi din sanıyorsunuz,herşeyin yeri zamanı vardır ibadetinde zamanı vardır.herşeyin fazlası zarardır.ayrıca üstte yazdığın yazıyla altta verdiğin ayet arasın hiçbir bağlantı kuramadım...artık bu konuyu da daha fazla uzatma taraftarı değilim konu acaip derecede saptı

Toplam Hit: 8752 Toplam Mesaj: 40