Backendçi Naapmalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Müridler kolay gelsin,

Backendte nodejs, mongodb kullanan biri olarak admin panel tarzı bir proje çıkarmam gerekiyor. Bootstrap tek başına tüm işi görüyor mu yoksa reactjs tarzı şeyler öğrenmeli miyim. Bir backendciye kestirmeden full stack yolu nasıl açılır. Bir el atın tavsiyelerinize ihtiyacım var

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Aslında aynı konu hakkında bende bilgi almak istiyorum. Jr. Backend olarak php yazıyorum.

Çok fazla komplike olmayan bir crm sistemi yazmaya çalışıyorum. Konuyu takipteyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bootstrap gayet de  işini görür hocam Jquery + Bootstrap çakar geçersin.

React biraz fantaziye kaçar birde sana ek maliyet getirir eğer hiçbir fikrin yoksa.

React'in yapısı biraz farklıdır diğer programlama mantıklarına göre. Render olayını anlaman uzun süre alır ( Tam olarak nerden e zaman ne için render yapacağını bilmek falan filan). Eğer iyi anlamazsan sayfanın orası burası ayrı oynar. GEreksiz yere componentleri tekrar render edersen bütün emeğin boşa gider.

JQuery+ Bootstrap ideal.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

mongodb sticth kullanabilirsin, backendin bir kısmını en azından halletmiş olursun

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Aklıma gelmişken NodeJS yazacaksan nestJS kullan hocam. TypeScript'in gücünü iliklerine kadar hissediyorsun. OOP Prensiplerine uygun back-end uygulama yazmış oluyorsun. :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

node + vue js yeterli olur sanırım. jquery e göre 2 kat daha hızlı iş çıkarırsın

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Iki firat mezunu farklı fikirde :P @sLeymN @MhmdAlmz codeigniter + vue derim ben de. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

Iki firat mezunu farklı fikirde :P @sLeymN @MhmdAlmz codeigniter + vue derim ben de. 

Hocam neden CI ? Benchmark farklarına baktınmı hiç ? NodeJS yerle bir ediyor :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

ee, bu ne ifade edecek ki :D sene olmuş 2020 hala bencmark falan kasıyo millet. :D 

edit: @makets 

https://softwarebrothers.github.io/admin-bro-dev/

bunu gordun mu

yolbulucu tarafından 08/Mar/20 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

ee, bu ne ifade edecek ki :D sene olmuş 2020 hala bencmark falan kasıyo millet. :D 

bunu gordun mu

Yok hocam o değil. Ben 6 senedir Php Laravel yazıyorum. Ama nodejs Kadar etkili değil. Elbetteki donanım ile uçabiliyorsun zaten. Çok da mühim değil. Adam NodeJS demiş niye Php yazsın onu diyorum özel bir sebebi olmalı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

bunu gordun mu

Yok hocam o değil. Ben 6 senedir Php Laravel yazıyorum. Ama nodejs Kadar etkili değil. Elbetteki donanım ile uçabiliyorsun zaten. Çok da mühim değil. Adam NodeJS demiş niye Php yazsın onu diyorum özel bir sebebi olmalı.

Bana göre daha kolay =) ondan 

Toplam Hit: 3097 Toplam Mesaj: 13
nodejs bootstrap backend frontend reactjs