folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Başörtüsünü Çıkarın,Atın Dedi

Başörtüsünü Çıkarın,Atın Dedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murat
    murat's avatar
    Erkek

Danimarka'da milletvekili Sören Krarup'un "Başörtüsü gamalı haçla aynıdır" açıklamasıyla başlayan tartışma sürüyor...
    Bu kez de ana muhalefet partisi lideri Helle Thorning Schmidt, Müslüman kızlara "başlarını açma" çağrısı yaptı. "Gençlik isyanı başatıp başörtünüzü atın. Size destek olalım"dedi. "Toplumda eşitlikten yanayım. Umarım Müslüman kızlar başını açar" dedi. Erkeklerle tokalaşmamanın da "provokatif" olduğunu söyleyen Schmidt, başını açmak isteyen kızlara yardımcı olacağını da belirtti.

Madenci
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek
    Bilmiyorum abi yaa.... bence hiç takılmaması gereken bi konu....hele hele uni.lerde yani... istersen yoresel kıyafetinle git yani... gecelim bunları bence... haa... bole demekle...başortsunun dunya siyasetindeki yerini yok sayamayız... benim bir fikrim yok bu konuda...ama artniyet goruyorum acıkcası bu acıklamalarda...

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Hadi Türkiye kısıtlamalar ülkesi ama Avrupa'nın bu kadar duseceğini insanların sacına basına kıyafetiyle ugrasacağını dunsunmuyordum bu arada ekleyeyim dunyada sokakta bazı kıyafetleri giyemessiniz türkiyede buda dunyada sadece bizde var bir de sozde ozgurluk ulkesıyız ULAN IRAK TA BİLE YOK BU KISITLAMA

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nie bu kadar üstlerine gidiyolar anlamıyorum kızlardan birinin başı biryerlerinemi kaçmış a.q larımın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Laiklik diyen arkadaşlarım atatürkü başka birisi gibi göstermeye çalışan,laikliği başka birşey gibi göstermeye çalışan arkadaşlarım bu fotoğraf umud ediyorum ki size herşeyi anlatır ve bir daha atatürkü böyle konulara karıştırmayacağınızı umut ediyorum.Çünki atatürkün laiklikliği  devlet işlerinden başka bir şeye kullandığını söyleyemeyiz.Eğer başörtüsüne türbana laf atan arkadaşlarım konuştuklarının farkında olsalardı atatürkün annesi zübeyde hanımda aynışekilde kapalı hiç kimse önemli değilse sözde değil özde atatürkçü olup atamızın annesinede laf atmazsınız.İnşallah bu fotğraf  herşeyi anlatır. Ve birde saçların gözükmesi konusu var tabi zübeyde hanımın saçları gözüküyormu bu ülke bu tartışmalar yüzünden çok kan kaybediyor.Kimse kimsenin açılıp kapanmasına karıaşamaz

Bide iran örneği var tabi: iran kapatmaya uğraşıyor sizler açmaya, bana irandan farkınızı söyleyin.Nedir sizi farklı kılan  iki şekilde de zorlama var.Bana öyle bişey söyleyinki ulan diyim adamlar inasanların giyim tarzına müdahalede haklılar.(hoş bunda hiç bir zaman haklı bir yan olamazya).

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    onlar önce kendi yandan yemiş kültürlerini düzeltsinler...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Afyon
    Afyon's avatar
    Erkek
    onlara ne aq. istedigi gibi acar kapar a.q bide avrupa bencede kapatılmasından yanayım ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devasa24
    devasa24's avatar
    Erkek
    Allah sizi bildigi gibi yapsın şimdi ben gitsem onların acık bayanlarına desemki baş örtüsü takın hemen karsılık hazır sanane ben ne yapar sam yaparım ban akarısamaz sın gibi bir karsılık alırım aynısını ben sana soruyorum sanane ulan bre kafir benim başörtümden madem ben sana öyle bir teklifte bulundugum zaman böyle bir karşılık alırım sende benden böyle bir karsılık alırsın baş örtsüü Allahın emridir senin ne haddine Yüce Allahın emrettigi seyi bırak sen gel beni dinle dersin hade ordan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Bence başörtünün dini bir simge olarak kullanılması yasaklanmalı. Kamusal alanın dışında takılmasıda yasaklanmalı. Başörtüsünün din için gerekli olmadığı kabul görülürse, günümüzde sırf  bu yüzden kendini başörtüsü takmak zorunda hissedenlerin,bunuda kişisel tercih diyerek kendilerini güzel bir şekilde avutanların bunları takmayacağına inanıyorum. Onu kafasına taktı diye kimse dindar olmaz.

Şİmdi bazı arkadaşlar "Allahın emri" gibisinden yorumlar yapmışlar. Tabii bu türden yorumlar yapanların,dinle ne kadar alakalı olduklarını,dini ne kadar araştırdıklarını bilmiyorum.Ama bu türde konular açıldığında yazdıklarından pekte din hakkında birşey bilmediklerini,çoğunun kulaktan dolma bilgilerle, onun bunun etkisinde kalarak fark etmedende olsa etkisinde kaldıkları insanların çığırtkanlıklığını yaparak konuştuklarını görüyorum. Hoş bir durum değil tabii.Allah'ın işi yok kalkacak türban tak,kapalı giyin,kılını kes,sakalını bu şekil uzat gibi emirler verecek,olacak işmi bu...

Her Hakkım Saklıdır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpinozA
    SpinozA's avatar
    Erkek
    La a.q Başörtüsü Yerine Mini Etek mi Giysinler..Hepsi Birbirinden Pezo Walla..

HAk Bellediğin Yolda Yanlız Gideceksin.Kırında Olsa Kırıl Fakat Eğilme Sakın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Ne zaman Türkiye laiklikten ödün verir , ne zaman iran gibi heryer haşema kara çarşaf dolar. Param var şükür. O dakika terk ederim Atatürk ün kemiklerinin sızladığı bu ülkeyi.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
Toplam Hit: 8188 Toplam Mesaj: 67