folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bazı Satılık Şeyler Bazı Aranık Şeyler

Bazı Satılık Şeyler Bazı Aranık Şeyler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

çok çok mükemmel süper acayip basit bir çözüm.

Gerekli malzemeler 
    1-) bahçe hortumu ( 1 kalın 1 ince )
    2-) huni
    3-) hortumun iç çapı genişliğince ağaç dalı :D

Ağaç dalının ucunu bant ile sararak bir tık genişlet ( piston görevi görecek, betonun aradan kaçmaması lazım)

Kalın hortumu inceye ekle. Bant ile sar sızdırmasın. Sağlam sar iç basınçtan dolayı en hassas nokta orası olacak.
    Huni yardımıyla kalın hotrumun içine betonu doldur. Elinle filanda doldurabilirsin. 
    sonra ağaç dalı ile ittir gitsin.

daha basiti direk 1 tane hortum 1 huni 1 çıbık :D
    plan aynı.

şimdik o kısım en yüksek nokta, o yüzden tahtayla ittirerek imkanı yok olmaz, alçakta olsa dediğin belki olabilirdi brute force ile...  :( çimento belli bir akışkanlıktan sonra kullanılabilirliğini yitiriyor su gibi dökülüyor, kremşanti kıvamına gelse öyle iteleye iteleye yaparım aşağıdan. şimdi yakıt hunisinin geniş kısmına enjektör tarzı bir şey düşünüyorum fakat çimentoyu itebileceği konusunda kaygılıyım.

strafor köpük maksadı karşılamıyor üstteki yükü alttan desteklemesini istiyorum yukarı 30 ton kompost koyacağım, bir nevi direk vazifesi de görmeli.

tahta sıkıştırmak mantıklı gelmiyor, içinin beton yada benzer mukavemette malzeme olması gerekiyor.

bal yerli çiçek balı, 28 dönüm sit alanına binlerce çiçek ektim, japon bal arılarım araç trafiğine çevreden 5km2 kapalı alanda baharatsız çiçek balı yapıyor.

en azından paintten resim filan çizip anlatsan ben sana yardımcı olurum. Böyle gereksiz konular için 21 yıllık bilgi birikimim var :D :D
    yükseklik kaç metre dolduracağın alan ne kadar hiçbir bilgi olmayınca bende basit olarak bunu yazdım. Çok daha kompleks bir tasarım yapabilirim. Bütünlemeye çalışmaktan sıkıldım zaten :D

Edit : pimaş boru olabilir belki senin ilacın. He yok cidden mükemmel zor bir alanda. ne el giriyor ne kol anca gözle görüyorum o yüzden kıvrımlı bir düzenek olması gibi düşündüm bende.
    Bu seferde aynı düzeneği ağaç dalı ile ittirmek yerine yerçekimine bırakabilirsin. çimento belli bir akışkanlıktan sonra kullanılabilirliğini yitiriyor su gibi dökülüyor, diyorsan direk o dolduracağın alandan birazcık yüksek yere git. Potansiyel enerji farkından direk o akışkan çimento kaysın doldursun orayı.

GodKlaus tarafından 19/Oca/18 12:11 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

üstat senden bir arbalet satışı beklerdim.

Benden böyle ekstrim şeyler beklemeyin artık. Yaşlandım, müslüm babadan daha baba oldum, bu gece küçük kurbağa adlı eserimi seslendirip whatsapp dan bütün evlatlarımın kol saatine gönderdim, turkcell'e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ne biçim saat yaptıysa bütün evlatlarım zırt pırt arıyıp görüntülü ulaşıyor, 4 gündür sevişemiyorum, uykusuzum, moralimin yerine gelmesi için biraz ticaret yapıp para kazanmam gerekiyor.

sen nasıl kral bi adamsın ya :D

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek

www.titanltd.com.tr

OMP 30 Bulon Şerbet pompası al hortumla bas. Kısmen çözüm olabilir. Birazda katkı kullanırsan (sika) çabuk katılaşır.

solutionman tarafından 19/Oca/18 13:21 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Simdi cati icin asil tasiyici kolonlarin varmi yokmu? Cati kac noktadan baglanacak. Senin ordugun duvara binecek yukun ne olacak. Duvardaki tugla kalinligin nedir. Yukseklik nedir. Kaldiki vibrator kullanmadan dolduracagin beton hava kabarcigi birakip yuk altinda parcalanmasansi olabilir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Yav he he
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

bunu dene boşluklara sık hem izelasyon yapar ayrıca üstünüde sıvaya bilirsin 

Yav he he
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Köpük hocam müridler yazmis güzelce doldur izalasyonun iyi olur dilersen boya daha sevimli durur :)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Adam başka şey soruyor . 

Üstad pc de değilim yine paint çizmeye çalışırım . 

Ama kabaca .

En son tuğla yı dikine değil yatay  kırarak sığ dığı kadar kırarak yan sok .

yandan mala ile vur zaten çatır çatır kırılır 

samaccc tarafından 19/Oca/18 18:24 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek

Bosluğa uygun şekilde ytong kes. Birden fazla parça da kesebilirsin yanyana diz bosluga. Onune arkasinada bol harc ile vur sivayi tas gibi olur. Ytongu avuc taslama, testere, demir testeresi vb. ile kesebilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Bir süredir romanya ve moldova gagauz bölgesinde takıldım yeni bebekler için yeni anne adayları arıyordum, çok hoş hanımlar var Zeusa böyle güzellikler verdiği için binlerce kez şükrediyorum üremek çok şahane bir şey, hâla tanrının var olup olmadığını sorguladığımdan üremenin, genlerimi çoğaltmanın en büyük başarı olduğuna inanıyorum, bir kürtten daha çok üreyebilen tek trakyalı olmanın gururunu yaşıyorum, yaşatıyorum.

aman yarabbim, sen nasıl bir trakyalısın, hemen bul beni yiğidim, seni tanımak istiyorum :D

tam hayalimde hayatı 2 cümleyle yazdın yeminlen, olayın nedir cidden bilmek istiyorum

edit: ciddi diyorum, telefon versem anlatırmısın abi(yaş 27)

EdepsizPenguen tarafından 19/Oca/18 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi