folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bdpliye Kafayı Oturtan Bilgehan‘A 2 Yıl Hapis

Bdpliye Kafayı Oturtan Bilgehan‘A 2 Yıl Hapis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

@zumsuk: k.bakma kabalık ettim yazdıklarını okumadım bu kadfar heyecanlanmana gerek yok kardeşim. Dinci vasfına soktuğunuz adamlara de onları, her müslümanı şakirt, dinci, yobaz , örümcek kafalı diyenin amk ben. önce güzelce ayırın kardeşm dediğim bu. ayrıca herkeste moda oldu amk ak partiye sövme yerme. eğri oturup doğru konuşalım, tayyipi sevmem oy da vermedim ama memlekete fydalı yaptığı işler de var. sütten çıkmış "AK" kaşık demiyorum ama faydasını da görün. zamanında başbakan hapşurdu diye develüaasyon oluyodu unutmayın dününüzü amk. adamın iyi yaptığı şeyler de var.

neyse konu başka yerletre gelmesin. bu konudaki başka dediklerine cevap atmaya gerek yok.

pkkya destek veren her kimse topunun sülalesini seveyim.

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    rhodostethia bunu yazdı

Zumsuk yazının giriş kısmını okudum gerisi ateistforum'dan alıntı gibiydi geçtim. Şöyle de bi durum var. Sen bu ülkede adaletin müslümanlara işlediği gibi hristiyanlarada işlemesini istiyo gibisin hoş öyle bişe yok değil ancak merak ettim; bi müslüman bu ülkede bi hristiyanı öldürünce ceza almıyomu ? Ceza verilince adaletin hristiyandan taraf olan kısmı işlemiş olmuyo mu ztn ?

keşke okusaydın hocam. Ateist olma nedenlerimden biride ; benim doğruyu/yanlışı bir kitaptan bir insandan yada birşeyden korktuğum için değil ; aklımla tarttığım için yapma tutkumdur. Çünkü din, ırk, ren, dil işin içine girdikçe insanlar gruplaşarak saldırgan oluyor ve şiddete eğiliyorlar. Korumak ve kollamak için. Neyse; gelelim soruna ,

Eğer 2. mesajımıda okusaydın anlardın. Ben Devletin objektif olması taraftarıyım. Yani devlet din, ırk gibi kavramlara yakın olamaz. Devlet herkese karşı eşit olmak zorundadır. Evet şu an müslüman ve hristiyan eşit olabilir fakat şeriat kanunlarının geçtiği yerde hristiyan ve ateistler yargılanırken iş değişir. Hatta sırf ateist olduğu için suç yokken yargılanır.

--

Gelelim bugüne ; bugün amerikan karşıtı olan insanlar saçma bahanelerle hukukun açıkları kullanılarak içeride ututluyor. Aptel bir kağıt parçasına çizilen saçma birşeye bakılıp silahları sen buraya koymuşsun deniyor. Senelerini bu ülkeye hizmet edip ; sizin ve iktidarın güvenliğini sağlamak için uğraşan insanlar , bugün içerde.

Eski genel kurmay başkanı !!! denilen adam bugün tutuksuz yargılanabilir. Nereye gidecek bu herif ? Ve bu adamlar gibi bir sürü şey. Belge yok, ispat yok, tanık yok...

Heee tanık var. Kim onlar ??? pkk terör örgütü tanıklarıdır onlar. 

Amerika'nın oluşturduğu ve ne milliyetçi ne dinci olan sahte ülkücü dinciler ile ilgili yazıyı ve Türkiye'nin anlatılmayan yakın tarihini şuradan okuyabilirsin : http://www.odatv.com/n.php?n=6.-filoyu-kible-bilip-neden-namaz-kildiniz-1512101200

Yukarıdaki link bu dedikleirmi anlamanda daha yardımcı olacaktır.

Bugün balyoz, ergenekon, odatv tutuklularının avukatları ; polis tarafından konuşturulmuyor. Açıklama yaptırılmıyor. Satılmış medyada , bırak avukatları ; baro'ların, sendikaların açıklamalarını bile yayınlamaz olmuş !!! Redhack belgelerinde yediği boklar ortaya çıkan yök ve akp yandaşı rektörler ; medyayı tehdit ediyor şimdi.

Yandaş ve muhalif medya nedir abicim ? Gazetecinin işi gerçekleri göstermektir. Gerçekleri gelde göster günümüzde...

Kimse kusura bakmasın , Türkiye'de baskı vardır. Yüzleri, binleri içeri atabilirler fakat tam bağımsız olmak isteyen ; Cumhuriyet ve demokrasi isteyen milyonlara karşı gelemezler.

Milyonlar var bu ülkede milyonlar. Yıllardır demorkaside olması gibi solcuların bile solculara muhalefet ettiği ülkede organize olan tarikat dağıttı geçti. Amerikan yandaşlarının tarikatı bu ülkede terör estiriyor.

Bak patriotlara karşı gösteri var !!! Amerikanın ofisi olmasın diyorlar Türkiye için. Kaç tane ülkücü orada ? Kaç vatan sever adam orada ??? Osmanlı osmanlı diyen "yeni Osmanlı"cıların kaçı orada ???

Bıraksana sen. Bugün komünist gibi gösterilen Deniz Gezmiş zamanında filistine gidip Filistinlilerle İsrail'e karşı savaştı. Türekiye'de kurulan Amerikan üslerini , devletin ve ordunun yapmadığını yapmak yani ele geçirmek için uğraştı o ve arkadaşları. 

Bugünün akpsi ve o zamanın temeli atılan dinci ülkücüleri ise "tam bağısmız Türkiye" diyen grupların üzerine ateş açtı. O zaman amerikanın desteklediği ve anti amerikacıları öldürmek için eğitilen devlet destekli gruparın bir tanesinin başkanı Abdullah Gül 'dür.

Bunları niye anlatıyorum ??? hukuk diyorsun ya ; 1938'den sonra herşey sarpa sardı. İlk amerikan gemisinin geldiği 1949'dan itibaren amerikancılık başladı.

Ne Amerika, Ne Rusya, ne İRan !!! Biz bağımsız Türkiye istiyoruz. Fakat bu amerikanın işine gelmez. Bu yüzden insanları içeri tıkar. 

Yapılan hukuksuzluklarla ilgili yeterince yazı vardır. Günümüzün işlemeyen hukukunu araştırabilrsin. 

Yılmaz Özdil yazıyor, Nihat Genç konuşuyor, Soner Yalçın kitap haline getiriyor, Hanifi Avcı  anlatıyor. Millette bunlara kulaklarını tıkıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

@zumsuk: k.bakma kabalık ettim yazdıklarını okumadım bu kadfar heyecanlanmana gerek yok kardeşim. Dinci vasfına soktuğunuz adamlara de onları, her müslümanı şakirt, dinci, yobaz , örümcek kafalı diyenin amk ben. önce güzelce ayırın kardeşm dediğim bu. ayrıca herkeste moda oldu amk ak partiye sövme yerme. eğri oturup doğru konuşalım, tayyipi sevmem oy da vermedim ama memlekete fydalı yaptığı işler de var. sütten çıkmış "AK" kaşık demiyorum ama faydasını da görün. zamanında başbakan hapşurdu diye develüaasyon oluyodu unutmayın dününüzü amk. adamın iyi yaptığı şeyler de var.

neyse konu başka yerletre gelmesin. bu konudaki başka dediklerine cevap atmaya gerek yok.

pkkya destek veren her kimse topunun sülalesini seveyim.

"Yoksa bizim M. Akif Ersoy , Yunus Emre, Mevlana gibi kral insanlarla ve yüzlerce yıl harmanlanmış kültürle ; iyiyi, güzeli öğütleyen adamlarla ne alıp veremediğimiz olacak ?"

Sonunda bunu yazmıştım. O akp , 2002' senesinde ithalat ve ihracaat arasındaki 15 milyar dolarlık açığı bugün 200 milyar dolarlara dayadı. Dayamakla kaymadı o kadar özelleştirmeyle üretimi batırdı. Tarım bitti, hayvancılık bitti.

Köylüler aç. onun yerine kendi adamlarına verdi ve şirket işi olmaya başladı. Bugün pirinç rusya ve çinden geliyorsa, inekler (tvlerde gördük) gemi gemi yurt dışıdnan geliyorsa iş sakattır hocam.

http://www.odatv.com/n.php?n=6.-filoyu-kible-bilip-neden-namaz-kildiniz-1512101200

Bugünün akpsi, amerikanın adamlarıdır. Yukarıdaki linki okumadan geçme. 40'lı yıllardan 80'lere kadar olan mevzuyu anlatıyor. Akpcilerin o zaman kimler olduğunu yazıyor.

Ben gerçek ülkücüleri, gerçek dincileri bilyorum. Fakat bu adamlar ne ülkücü ne dinci. Aksine amerikan çıkarlarını korumayı görev edinmiş adamlardır.

Yukarıdaki linki oku hocam. İnsansanda inanmasanda o güne ait söylenmeyen, yazılmayan, anlatılmayan gerçekleri okursun

Ayro tarafından 13/Oca/13 20:33 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

BDPliler milletvekili muamelesi gördüğü için aldığı ceza gayet normal.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

zumsuk hocam ayakta alkisliyorum. yok mu bu dediklerine karsi yazacak biri... baska konularda hop hop zipliyorlardi amk...
    alirim aklinizi harbiden artik yeter amina gorum. ziplatirim.

Pipocu | Hayatimda 1 tek kural var. 4S kurali.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

bordo-klavyeyilere saygılar.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

@zumsuk

Yoksa onu uydurdu mu diyorlar ? De ki "Eğer doğru söylüyorsanız, O'nun gibi bir sure getirin, Allah'tan başka çağırabileceğiniz tüm yardımcılarınızı da çağırın."      Yunus Suresi 38. Ayet

yıkılma sakın !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    mont-blanc bunu yazdı

@zumsuk

Yoksa onu uydurdu mu diyorlar ? De ki "Eğer doğru söylüyorsanız, O'nun gibi bir sure getirin, Allah'tan başka çağırabileceğiniz tüm yardımcılarınızı da çağırın."      Yunus Suresi 38. Ayet

Tevbe (9) / 28-29

Ey iman edenler! Allah'a ortak koşanlar ancak bir pislikten ibarettir. Artık bu yıllarından sonra, Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah dilerse lütfuyla sizi zengin kılar. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. 

Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

ya hocam allah varsaki olabilir tabi niye olmasın ve benide o yarattıysa niçin bu kadar öfkeli biz ateistlere sadece onu biraz sorguladık diye niçi bize üvey evlat muamelesi yapıyorki üzüyor bizi , bir yaratıcı varsa ki en büyül kudret sahibidir bu kadar saldırgan kelamlarda bulunmaz bence daha fazla merhamet ve yapıcı yaklaşırdı bence olaylara daha çok bir insan kendi duygularını yansıtmış gibi bu satırlarda ne diyorsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    mont-blanc bunu yazdı

@zumsuk

Tevbe (9) / 28-29

Ey iman edenler! Allah'a ortak koşanlar ancak bir pislikten ibarettir. Artık bu yıllarından sonra, Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah dilerse lütfuyla sizi zengin kılar. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. 

Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

ya hocam allah varsaki olabilir tabi niye olmasın ve benide o yarattıysa niçin bu kadar öfkeli biz ateistlere sadece onu biraz sorguladık diye niçi bize üvey evlat muamelesi yapıyorki üzüyor bizi , bir yaratıcı varsa ki en büyül kudret sahibidir bu kadar saldırgan kelamlarda bulunmaz bence daha fazla merhamet ve yapıcı yaklaşırdı bence olaylara daha çok bir insan kendi duygularını yansıtmış gibi bu satırlarda ne diyorsun

Birincisi; Allah'ın varlığı, ilahlığı, hükümranlığına dair Yaratıcı Kur'an'daki ayetlerde doğrudan doğruya akla hitap etmiştir.

İkincisi; Allah'ın varlığı ilahlık ve hükümranlığını kabul ettikten sonra sana bazı konularda serbestlik vermemiştir. Bu heryerde böyledir. Bir yasak varsa bundan kimse istisna tutulmaz.

Üçüncüsü; eğer bir insan eli varsa bu ayetlerde, bu milyarlarca insanı bu yoldan çevirmek ve hakikate ari biçimde göstermek senin en büyük vazifendir ki böyle düşünenlere de Allah üstteki Yunus suresi 38. Ayet ile bedahaten meydan okumuştur.

yıkılma sakın !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    mont-blanc bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    mont-blanc bunu yazdı

@zumsuk

Tevbe (9) / 28-29

Birincisi; Allah'ın varlığı, ilahlığı, hükümranlığına dair Yaratıcı Kur'an'daki ayetlerde doğrudan doğruya akla hitap etmiştir.

İkincisi; Allah'ın varlığı ilahlık ve hükümranlığını kabul ettikten sonra sana bazı konularda serbestlik vermemiştir. Bu heryerde böyledir. Bir yasak varsa bundan kimse istisna tutulmaz.

Üçüncüsü; eğer bir insan eli varsa bu ayetlerde, bu milyarlarca insanı bu yoldan çevirmek ve hakikate ari biçimde göstermek senin en büyük vazifendir ki böyle düşünenlere de Allah üstteki Yunus suresi 38. Ayet ile bedahaten meydan okumuştur.

hocam son cümlende böyle düşünenlere meydan okumuştur diyorsun neden bunu yapıyorsunuz allah(!) aşkına niye hala kendinizi inandığınız için üstün görüp allahın yanına koyup ateistlere allah meydan okumuştur diyorsunuz buna inanıyorsan allah senin gibi benide yarattı yani müslümanlığa göre bu böyle niye beni karşısına alıyor niye beni ayırıyor niye insanları kutuplaştırıyor niye beni öldürmenizi söylüyor niye bana meydan okuyor madem ben onun kuluyum niye yarattığı zihin sorguladığı için bana bu kadar kızgın neden kendi yarattığı halde yaptığım hatalarda bana merhametle yaklaşmaya çalışmayıp tehditler savuruyor niye?

Toplam Hit: 4021 Toplam Mesaj: 55