folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Ben Bu İşi Nasıl Yaparım

Ben Bu İşi Nasıl Yaparım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Yardım edeyim diyecektim fakat atılan mesajları görünce pekte senın yardımlara kulak asmadığın ortada :) herkes sölemiş GOOGLE var istediğin herşey orada :) başlayacaksan QBASİC başla bari ingilizcende varsa herşeyin çok kolay sonra başka dillere bakarsın!

Hatasız Kod Olmaz... :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

hocam şu tahribat 'a açtığın yardım konularına yazacak cevablar yerine vb .net 'de kendi işini görebilecek basit kodlamalar yazsaydın daha iyi olmaz mıydı?

hayır böyle diyorum çünkü, bu kaçıncı konu? ve üstelik açtığın konuların neredeyse hepsinde sonuç aynı .

başkalarının bilgileriyle öğrenmek yerine kendin dene birşeyler, uğraş, çabala, daha pratik öğrenirsin emin ol .

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

qbasic falan diyip adama zaman kaybettirmeyin hafız. Sen dillere atlıyosun ama belli yerde tıkanıyorsun çünkü ne programlamada mimarileri biliyorsun, ne bilişim genel kültürün var nede en önemlisi algoritma biliyorsun. Önce algoritma öğren, sonra istediğin dile atıl. Tavsiyem vbasictir, biraz kafada programlama mantığını oturtur, görselliği şekillendirir. Ama sakın zaman kaybetme o dilde. Mesela programlar üretmeye çalışma, atıyorum girdin veritabanı işlemlerine, sırf sql sorgularına yönel, as3 öğreneceğine js öğren aynı şey zaten. JS kafanda oop olayınıda oturtur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Programlamayı ögrenmek komutladı ve kod kalıplarını ögrenmek değildir.Sen bir türlü mantıgı oluşturamıyorsun daha doğrusu oluşturmaktan kaçıyorsun.Sen benden yardım istediginde sana verdigim bir soru vardı hatırlıyor musun?1'den 100'e kadar asal sayıları sıralıcak yazılım.Yaptın mı hayır bunun yerine gittin işte bu çözülemez felan filan diye google'da okuduklarını bana söyledin ama gercekten yapmak isteseydin aslında 1'den 100'e kadar olan asal sayıların bulunabilinecegini görürdün.Hemde sadece bildiklerinle değişkenler,diziler,döngüler ve if'le yapılabiliyordu.Yaptın mı ugraştın mı ?Onun yerine sürekli kısa yol arıyorsun.Kısa bir yol yok.

bu adamın dediklerini yapmadan programlama filan öğrenemezsin.

html den başla diycem html yi beğenmezsin muhtemelen.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Herşeyi hemen olsun kucağına konsun diye istediğin çok belli, programlamada da böyle birşeyin olacağını sanmıyorum. Sana grafik tasarım'ı önermek lazım aslında, hiç bilmesen bile bir haftada bakıp "ben yaptın lan" diyebileceğin birşeyler çıkar, kötü olsa bile yapabildiğini gördüğün için azim ve hırs gelir, zamanla da geliştirirsin. Daha mantıklı bir öneride de bulunamayacağım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dede
    dede's avatar
    Erkek

programlama yapacak kişi nasıl yapayım diye soracak kişi deildir onu biliyorum

bu işi öğrenme eğilimin olsa şimdi kurcalayarak nasıl ilerleteceğini öğrenmiş olurdun

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

siz sanıyomusunuz grafik tasarım için sayısal zeka gerekmiyo :)

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Eğer oylama yapma falan olsa tahribatta, senin nickinin değiştirilmesi için oylama açardım abi :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

önce dil değil algoritma öğren örnek vereyim ben visual basic ve asp programcısıyım algoritma bilgim var bir pascal üçgeni yapmaya karar verdim diyagramı çıkardım php hakkında hiçbir bilgim yokken çıkardığım algoritma sayesinde pascal üçgeni oluşturmak için php de script yazdım..

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

Eğer oylama yapma falan olsa tahribatta, senin nickinin değiştirilmesi için oylama açardım abi :/

oy veriyorum :)

.
Toplam Hit: 4736 Toplam Mesaj: 33