Ben Mehmet !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Şu günlerde fazla bi söze gerek olduğunu düşünmüyorum.. Vicdanımız belli, içimizde ki vatan sevgiside.. Gelin el verelim, yapacaklarımız şuan icin sınırlıyken o sınırın ötesine geçmeye çalışalım. 

Mehmetçik Vakfına elimizden geldiği kadar yardımda bulunalım. Neye yarar, atacağım bi 10 liralık sms bağışından ne kazanırlar demeyin. Biz el verirsek mehmedimin geride kalanlarına merhem oluruz.. Bu günlerde bu gibi şeyleri hatırlamak, hatırlatmak ne derece doğru olur bilmiyorum, altta ki videoyu izlerken yüreğimin sızladığını hissettim. Bunca zaman yapmamışım bu sekilde onlara yardım, kendimden ve insanlığımdan utandım.

Onların bizlere hakkı çok, helal etsinler haklarını.. Allah onlardan razı olsun..

http://www.mehmetcik.org.tr/

http://www.mehmetcik.org.tr/tr/bagis-islemleri/bagis-kabul-yontemleri/nakit-bagis-yontemleri

https://www.youtube.com/watch?v=0TRwBlqLDg4

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

faydali konu ek olaak belirtmek isterim 

KURUMSAL BAGISLARDA VERGIDEN DUSULMEKTEDIR YANI NE OLUYOR BU YILLIK VERGI MIKTARINIZI BU GIBI VAKIFLARA BAGISLAYABILIRSINIZ

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Bu mehmetçik vakfı ne iş yapar, yapılan yardımları nasıl değerlendirir bilen birileri var mı acaba?

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu tarz şeylerde gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor mu onu merak ediyorum sadece...

Van depremi sırasında da giden yardımların sahiplerine ulaşmadığına dair haberler çıkmıştı.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Bu vakiflar tiriska ben gormedim duymadim hicbir vakfin ne isim kullaniyorsa onlara yardim etsin hizmet etsin butun vakiflar sehit ailelerine yakinlarina devlet maas bagliyor cocuklarina ailelerine avanrajlar sagliyor ama mehmetcik vakfi ne yapti hangi sehit ailesine ziyarete gidiyor mehmetcik vakfi su yardimi yapti

ottomanmurat tarafından 08/Eyl/15 11:41 tarihinde düzenlenmiştir

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Gerçekten güvendiğin bi vakıf ise bizde destek olalım hocam. Bir çocuğun defteri kalemini bile alsak iyidir. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Hacı şakamısınız aq

Bi zahmet bok atacaksanızda bi google siteyi yazıp girin inceleyin ondan sonra bok atın.

http://www.mehmetcik.org.tr/tr/hakkimizda/mali-bilgiler

http://www.mehmetcik.org.tr/tr/yardim-islemleri/yardim-yapilan-kisi-sayilari

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Hocalar kısaca bildiğim kadarıyla anlatayım, mehmetçik vakfının çeşitli sigortaları var bunların çoğuda vatani görevini yapmakta olan kardeşlerimiz için var. Benim tek bildiğim Yaşam Sigortası kısaca anlatmaya çalışırsam yıllık 30 lira gibi bir ücretle kişinin hayatını herhangi bir şekilde kaybetmesi yada harhangi bir organını kaybetmesi durumunda ailesine ve kendisine yapılan maddi yardımdır. Bu sigortaya asker olan ve 18 yaşından büyük olan herkes başvurabilir. Ancak şöyle bir durum söz konusudur mesela bir albay ile bir er aynı duruma düştüğünde er genç olduğu için albaydan daha fazla tazminat almaktadır. Sanırım bu normal sigortalardada geçerli. Albay kişi bunu bilebile bu sigortaya girip yinede vakfa desteğini sürdürmektedir. Ne yazık ki şuan çoğu birlikte askerlere bu sigorta yaptırılmıyor yada unutuluyor sebebi nedir bilmiyorum.

Ayrıntılı bilgi için : http://www.mehmetciksigorta.com.tr/TR,45/mehmetcik-yasam-sigortasi.html

Altair tarafından 08/Eyl/15 13:50 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ottomanmurat bunu yazdı

Bu vakiflar tiriska ben gormedim duymadim hicbir vakfin ne isim kullaniyorsa onlara yardim etsin hizmet etsin butun vakiflar sehit ailelerine yakinlarina devlet maas bagliyor cocuklarina ailelerine avanrajlar sagliyor ama mehmetcik vakfi ne yapti hangi sehit ailesine ziyarete gidiyor mehmetcik vakfi su yardimi yapti

Neye dayanarak Mehmetçik Vakfını suçluyorsun?

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek
    ottomanmurat bunu yazdı

Hamd Olsun Ottoman Osmanlı gardaş,anüsünden,ne de güzel  konuşuyorsun.Biz tahribat.com müridlerini aydınlattığın için müteşekkiriz..

Açıklama ; Yukarıda seni övdüğümü sanma tiye aldım bu açıklamayı da,bu tiye almamı anlamayacak beyin kapasiten olduğunu düşündüğüm için yazıyorum.!!

Evet müridler sizlere sesleniyorum şimdi de ; Bu vakıfın verdiği burs sayesinde üniversite okuyan bir Türk genci olarak,burs almama olanak sağlayan değerli astsubay emeklisi komutanlarıma 

teşekkürü diploma mı alarak ve buradan dile getirerek borç bilirim.

Allah,fitneciden,uydurukcudan,kahve muhabbeti yapandan,vs.vs. den uzak tutsun sizleri.Esenlikler.

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

olm deniz feneri mi sandınız lan mehmetçik vakfını, amk ekşi de yazın bunları. adamlara bak lan. 

ne diyon?
Toplam Hit: 3886 Toplam Mesaj: 25
mehmetçik vakfı mehmetçik