folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyaz Eşya Alacağım Tavsiye

Beyaz Eşya Alacağım Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Evlilik dolayısıyla  beyaz eşya almak istiyorum.  Tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var. Bir kaç yerden araştırmalarım oldu. Bosch, Simens ve Beko gibi markalar üzerinde bir kaç incelemem oldu. 

Şu an alacağım eşyalar Buzdolabı, Çamaşır Makinesi ve Bulaşık makinesi olacak. Alacağım ürünler ile ilgili sorularım aşağıdaki gibidir. 

1- Marka tavsiye (Neden tercih etmeliyim-Neden Tercih etmemeliyim)

2- Garanti süresi ve servis ağı

3- Ürün özellikleri

4- Fiyat ve kalite performansı

5- Kredi kartına taksit 9-12 taksit  yapıp, ürünleri 1 yıl bekletebileceğim yer.

6-Tanıdığınız bildiğiniz uygun fiyata kampanyada olan mağaza ve site önerisi.

Daha önceki tecrübelerinize dayanarak tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Not: Marka ve ürün önerisinde bulunurken nedenleri ile birlikte yazarsanız sevinirim. Örneğin; Fiyatı uygun garanti süresi fazla veya çeyiz paketlerinde sene sonu kampanyası var gibi...

Do you mind if I smoke?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Arçelik, Vestel falan alma. Mümkünse ve bütçen yeterliyse Bosch, Siemens al. Nedeni dayanıklılık ve basit arızalar vermemesi + servis kalitesi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Arçelik, Vestel falan alma. Mümkünse ve bütçen yeterliyse Bosch, Siemens al. Nedeni dayanıklılık ve basit arızalar vermemesi + servis kalitesi.

Hocam Beko hakkındaki düşüncen nedir ?

Do you mind if I smoke?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    krey87 bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Beko ve Arçelik aynı firmanın Yurtiçi - Yurtdışı ismi. Altus da aynı gruba ait.
    Aynı zamanda;

Finlux - Vestel aynı pozisyonda.

Bosch ve Siemens alırken de üretim yerinin Türkiye değil de Almanya olmasına dikkat et. Aynı kalitede olmuyor maalesef birebir aynı ürünler.

qoqo tarafından 06/Ara/16 21:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    krey87 bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Aynı zamanda;

Bosch ile ilgili bir kaç araştırmam oldu. Bir kaç satıcıdan duyduğum son yıllara eskisi gibi Alman Menşeili Bosch ürünlerinin Türkiyeye gelmediği söyleniyor. Üretimlerini Arçelik ve beko gibi Fason üretim yapan fabrikalarda üretilip Bosch markası ile satıldığı bilgisi var. Bunun sebebide piyasadaki fiyat rekabetinde geri kalmamak adına olduğu söyleniyor. Buda kaliteden ödün verdiği anlamına gelmez mi?

Do you mind if I smoke?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    krey87 bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Aynı zamanda;

Bosch ve Siemens alırken de üretim yerinin Türkiye değil de Almanya olmasına dikkat et. Aynı kalitede olmuyor maalesef birebir aynı ürünler.

Evet incelemelerim sonucu Bosch'un Alman ve Türkiye Menşeili ürünlerindeki fiyat farkı çok fazla, sanki 2 farklı marka gibi satıyor.

Do you mind if I smoke?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hiç uğraşma herşeyi (kombi hariç) arçelik al gitsin.

servis bayi fiyat derken en karlı arçelik yine .

mesela buzdolabı aldık. buzdolabı çalışıyor ama hiç durmuyor :d çağırdık parça deiştiler olmadı bidaha çağırdık yine yapamadılar bi baktık yüklemişler yeni bitane değiştirdiler gittiler.

şuna eminim buzdolabını BOSCH ALMA . namussuz kendi kendine çat pat küt seslet çıkarıyor alışamazzsın imkanı yok bildiğin sanki buzdolabının içinde biri var sopayla dolaba vuruyor sanki çat   patt diye  arıyom servisini buzdolabının buz kırma özelliği var diyor . lan nofrost ne buzu kırıyor diyorum içinde diyorlar :D

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Vestel buzdolabından çektiğim kadar hiç bir makineden çekmedim. Garantisi varken bozuldu defalarca. 

Ocak aldık. Oda garantisi varken bozuldu. Hatta 1 ay bile yoktu. 

Çok eski model olmasina rağmen bir bulaşık makinesinden çok memnunum.

Tv  vestelde iyi dayandı bize.

Yeni beko aldik çamaşır makinesini hiç sorun yok :)

Eski çamaşır makinemiz de  arçelikti ondada hiç sorun yaşamadık.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

hiç uğraşma herşeyi (kombi hariç) arçelik al gitsin.

servis bayi fiyat derken en karlı arçelik yine .

mesela buzdolabı aldık. buzdolabı çalışıyor ama hiç durmuyor :d çağırdık parça deiştiler olmadı bidaha çağırdık yine yapamadılar bi baktık yüklemişler yeni bitane değiştirdiler gittiler.

şuna eminim buzdolabını BOSCH ALMA . namussuz kendi kendine çat pat küt seslet çıkarıyor alışamazzsın imkanı yok bildiğin sanki buzdolabının içinde biri var sopayla dolaba vuruyor sanki çat   patt diye  arıyom servisini buzdolabının buz kırma özelliği var diyor . lan nofrost ne buzu kırıyor diyorum içinde diyorlar :D

Evet Hocam yerli Bosh ürünlerinin kalite açısından Vestel Arçelik gibi markalardan çok üstün olmadığı söyleniyor. Fakat fiyat açısından ise Bosch ambleminden dolayı yine çok pahallı kalıyor.

Do you mind if I smoke?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Vestel buzdolabından çektiğim kadar hiç bir makineden çekmedim. Garantisi varken bozuldu defalarca. 

Ocak aldık. Oda garantisi varken bozuldu. Hatta 1 ay bile yoktu. 

Çok eski model olmasina rağmen bir bulaşık makinesinden çok memnunum.

Tv  vestelde iyi dayandı bize.

Yeni beko aldik çamaşır makinesini hiç sorun yok :)

Eski çamaşır makinemiz de  arçelikti ondada hiç sorun yaşamadık.

Yeni aldığınız Beko çamaşır makinesinin fiyatı ve modelini paylaşırmısınız.

Do you mind if I smoke?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

benim bilidiğim arçelik beyaz eşyada titiz bir marka vestel ile falan kıyaslanmaz bile. bir de 1 yıl bekleteceksen satın aldığın bayii ile konuşman mümkün kolaylık sağlıyor olmaları lazım. yerleri varsa dursun derler

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 3958 Toplam Mesaj: 42
beyaz eşya