folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyler Bilgisayar Mühendisliği Adayıyım

Beyler Bilgisayar Mühendisliği Adayıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

Bir ay forum da baya kafa ağrıttım sınavından tercihine kadar bana katlanan TAHRİBAT a ve MÜRİDLERİNE teşekkürü borç biliyorum.

Hedefim sevmediğim halde baya baya büyük olsada zaten yapamadım :D yapacağım en iyi şey bilgisayardı.

ege üniversitesi bilgisayar mühendisliğini kazandım.

Şimdi merak ettiğim bazı şeyler var bölüm hakkında çok pof pof yorumlar okudum %90 iş bulursun diyorlar. peki,( her yerde pc mühendisi olduğu düşünülürse)

NE İŞ YAPARLAR ?
    İŞ YERLERİ NERELERDİR ?
    ÜCRET KISMI İÇİN NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?
    KENİDİMİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİM ?

eğer bunlar tatmin edici olmazsa hazırlık okuyacağım zaten sınava hazırlanıp tekrar gireceğim yatay geçiş  yapabilirim düşüncesindeyim.
    Önemli olan elbette üniversite bittiğinde iş bulabilmekte.
    Burada Bilgili Çok İnsan Var Yapı ve Yaşayıs İtibariyle Hengam Yapacak Biri Değilim.
    Elimde Yapabileceğim Ne varsa Duymak Öğrenmek İstiyorum Yani Kendimi Geliştirebilmem Adına
    Yorumlarını beklemekteyim

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

mesleğinde iyi olursan marsda bile iş bulursun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Şu iş hayatına bi atılsanda bizde görsek artık gına geldi

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Bilgisayar mühendisi olupta işsiz kalırsan sana madalya takarım.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

şu iş bulma kaygısını bi at üstünden önce hocam.. açtığın önceki konularıda okudum bunuda okudum, bölümden çok iş bulmaya takmışsın gibime geldi.. böyle iş bulma kaygısıyla tökezlersin yorulursun bunalırsın.. önce bi bölümünü tanı, bilgisayarı programlamayı vs seviyosan zaten zevkli bölümdür, gir bi tadını al önce bölümünün ondan sonra devamı gelir..
    ege bilgisayar nası bilmiyorum ama ege iyi bi okul diye biliyorum, bilgisayarı da iyidir diye düşünüyorum..  nerde okursan oku o klasik laf var ya "işini seversen başarılı olursun" diye, %100 doğrudur hocam.. he sevmezsin ama mecbursundur gene başarılı olabilirsin ama seversen başarı da gelir ardından..  derslerine gir adam gibi öğren, çıktığında iş bulamama gibi bi derdin olmaz, tamam bilgisayar mezunu sayıca çok fazla hatta niteliksiz sayılabiilecek mezunuda çok fazla vs vs vs ama zibil gibide bilişim firması var, sıradan bi öğrenci bile mazun olup sıradan bi şirkete girebiliyorken adam gibi kendini yetiştirirsen iş bulamama gibi bi sıkıntın yok, kaldı ki mezun sayısı artışı olduğu gibi sektörde sürekli büyüyen bi sektör..

hayırlı olsun şimdiden okulun, umarım memnun kalırsın.. ama önünde 5 sene var hem gezip tpzup hem derslerini alıp hemde süper günler gçireceğin, sorumsuz takıl 5 sende gez toz ye iç yat ta demiyorum ama bu kadar iş kaygısı düşünürsen üniversiteden zevk alamazsın..

en dip not : bi daha sıava gireyim tekrar kazanayım vs onları bi geç hocam :) güzelce oku işte bölümünü :) 

en en dip not : bi daha da üniversite - bölüm - tercih -sınav hakkında konu açarsan gelip bulucam seni :) yeter hocam :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

Bosluk bunu yazdı:
    -----------------------------

Şu iş hayatına bi atılsanda bizde görsek artık gına geldi

Ne desen haklısın :D

bir insan ya iyidir ya kötü. İyi yapan özellikleri çoksa iyi deriz kötü çoksa kötü. Değer yargıları bu oranı belirler. Bana iyi gelen sana kötü geliyor olabilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

şu iş bulma kaygısını bi at üstünden önce hocam.. açtığın önceki konularıda okudum bunuda okudum, bölümden çok iş bulmaya takmışsın gibime geldi.. böyle iş bulma kaygısıyla tökezlersin yorulursun bunalırsın.. önce bi bölümünü tanı, bilgisayarı programlamayı vs seviyosan zaten zevkli bölümdür, gir bi tadını al önce bölümünün ondan sonra devamı gelir..
    ege bilgisayar nası bilmiyorum ama ege iyi bi okul diye biliyorum, bilgisayarı da iyidir diye düşünüyorum..  nerde okursan oku o klasik laf var ya "işini seversen başarılı olursun" diye, %100 doğrudur hocam.. he sevmezsin ama mecbursundur gene başarılı olabilirsin ama seversen başarı da gelir ardından..  derslerine gir adam gibi öğren, çıktığında iş bulamama gibi bi derdin olmaz, tamam bilgisayar mezunu sayıca çok fazla hatta niteliksiz sayılabiilecek mezunuda çok fazla vs vs vs ama zibil gibide bilişim firması var, sıradan bi öğrenci bile mazun olup sıradan bi şirkete girebiliyorken adam gibi kendini yetiştirirsen iş bulamama gibi bi sıkıntın yok, kaldı ki mezun sayısı artışı olduğu gibi sektörde sürekli büyüyen bi sektör..

hayırlı olsun şimdiden okulun, umarım memnun kalırsın.. ama önünde 5 sene var hem gezip tpzup hem derslerini alıp hemde süper günler gçireceğin, sorumsuz takıl 5 sende gez toz ye iç yat ta demiyorum ama bu kadar iş kaygısı düşünürsen üniversiteden zevk alamazsın..

en dip not : bi daha sıava gireyim tekrar kazanayım vs onları bi geç hocam :) güzelce oku işte bölümünü :) 

en en dip not : bi daha da üniversite - bölüm - tercih -sınav hakkında konu açarsan gelip bulucam seni :) yeter hocam :)

:D hazırlık çok boş olursa yine gireceğim :D

yazdıklarınız içinde teşekkürler inş dediğiniz gibi olur programlama pek bilmiyorum ama seveeğimden eminim.

haklısınzda hocam o kadar çilesini çektik şimdi sefasını sürmek gerekmez mi :D asıl öğrenmem gerekenler şimdi başlıyor :D:D:D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

hocam sen çileye henüz başlamadın bile,işin 60% önde henüz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

%60 dan sonrasını anlamadım hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

yaş kaç hacı? 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    formaldehit
    formaldehit's avatar
    Erkek

19 ?

Toplam Hit: 2654 Toplam Mesaj: 26