folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyler Bir Bakın Sizce Depresyon Mu Bu Durum

Beyler Bir Bakın Sizce Depresyon Mu Bu Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

hocam selam, depresyonun dereceleri var melankolik, majör, kronik vs gibi. belirtileri genellikle iştahsızlık, yataktan çıkamama, sürekli uyku hali, kendini değersiz hissetme, yaşamın anlamsız gelmesi gibi. depresyon ruhsal bi hastalık kabul edilse de bilinenin aksine bazen beslenme(b vitamini) şekliyle bile alakalı bir durum da olabiliyor. saydığım belirtiler 3 ten fazlaysa doktora görünmelisin depresyon başlangıcı olabilir, 3 ten az ise uykuna dikkat etmeni öneririm. eğer saydığım belirtilerin yanında intihar etme isteğin varsa zaman kaybetmeden depresyon tedavisi almalısın. bu durumda kendini deli miyim falan diye düşünme sakın, bu grip olmak kadar yaygın bir durum toplumda. ama şu var bu hastalığı yenmek kanseri yenmek gibi manevi olarak da kendini desteklemek gerekiyor. ilaçla tedaviden önce kendini kontrol altına almanı kitap okumak film izlemek arkadaşlarla vakit geçirmek basket karşılaşması izlemek arkadaşlarla sohbet vs yaparken keyif aldığın ne varsa yapmanı öneririm. ben de kız arkadaşımı kaybettikten sonra depresyon tedavisi aldım, 6 ay kadar önce tedavimi bitirdim. şimdi gayet iyiyim. umarım depresyonda değilsindir öyleyse de korkulacak bir şey olmadığını ifade etmek istedim. geri kalan özel durumların için iş bulursan hayatın biraz yoluna girerse düzeleceğine inanıyorum. her zaman derdini anlatmak için özelden bana ulaşabilirsin. her şey gönlünce olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Namaza başla, dua et, her gün inşirah oku, kendine bir uğraş bul, gelen vesveselerin vesvese olduğunu unutma ve kafana takma

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar ben en son çalıştığım yerde departman yöneticiliği yapıyordum benim için iyi bir para kazanıyordum. çevremde arkadaşım dostum çoktu ama işten ayrıldığımdan beri hepsi bir bir elendi düşününki bir gün iş görüşmesine gidicem cebimde para yok arkadaşıma dedimki beni bıraksana şuraya adam kalktı yorgunum zaten uğraştırma beni bilmem ne dedi gideceğimiz yolda 10dakika en fazla.sonra durdum ne çok yanlış yapmış olduğumu fark ettim bu cümleleri kullanan çocuğun ben günlerce karnını doyurdum kendim sigara içmememe rağmen sigara aldım para verdim.

acilen iş bulup maddi açıdan kendimi toparlamam gerektiğimin farkındayım ama ülke standartları öyle bir noktaya gelmişki insanların işe başlayıp bişeyler öğrenmesine izin vermiyorlar kendi işimde gayet iyi noktada olmama rağmen iş bulamıyorum. bir internet sitesinden 94tane başvuru yapmışım ama bir tanesi geri gönüş yapmadı bana üniverste bitirdim kendi yaptığım işte yıllarımı verdim iyi noktalara geldim ama şimdi iş bulamıyorum. bayramdan sonrayı bekliyorum daha bir iş bulamamış olursam gidip bir cafede vs yerde garsonluk yapıcam yada taksi de çalışmaya başlıcam.

ve fırsatım olsa gidip küba vatandaşı olmak ve orda yaşamak isterdim. bu ülkede çalışıyoruz her gün gece gündüz demeden ama olduğumuz nokta belli 

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Anlattıklarına bakılırsa buz gibi depresyon hocam. 

İçinde bulunduğun şartlar seni üzüyor, kapana kısılmış gibi hissediyorsun, buna karşın ailen senin bu halini anlamayacak kadar kendi düzeninde yaşıyor ( onlara da suç bulma lütfen hayat böyle). 

Ailenle konuş aklına takılan konuları sen söylemeyince onlar keşfedemeyecekler belli. ( Birbirinizin karakterini artık ezberlediğiniz için bu fikir bile sana parlak gelmeyebilir, konuşmak bile istemiyor olabilirsin )

Ama birden bodosloma girme yavaş yavaş kibar kibar söyle. Eminim onlar da sana hak vereceklerdir.

Biraz sosyal çevre ve para edinebilmen seni ve duygusal durumunu olumlu yönde etkileyecektir.

Ayrıca çok çok uyuduğun için başın ağrıyordur, yine çok uyuduğun için basit bir şeye bile aptal aptal düşünerek anca karar verebiliyor olabilirsin.

Depresif halin hiçbir şey yapmak istemeyişin seni uyumaya yönlendiriyor. Çünkü düşüncelerin hep negatif, negatif düşününce de her şey çile-acı verici gibi geliyor, bu yüzden hiçbir şey düşünmediğin uyku zamanını bir çözüm-bir terapi olarak görüyorsun.

Hayata bakış açını değiştirmen ve bulunduğun şartlar düzleminden kurtulman lazım.

Umarım şansın yaver gider ve zaman kaybetmeksizin bir an önce umut ettiğin şeylere erişirsin.

hocam bazen zaten konuşmaya çalışıyorum ama söylediklerimi çok farklı algılıyorlar tartışma çıkıyor o yüzden artık konuşma ihtimalini barındırmıyorum içimde.

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam sorunun cevabini yanlisnyerde ariyorsun. Depresyon grubuna gore ne hafife alinacak nede abartilacak bir hastalik ama bunun yanitini sana burda kimse veremez.

Ozellikle bizim gibi elalem ne der temali toplumlarda isten ciktiginda, sinavin kotu gectiginde, universite kazanamadiginda herkes senin pozisyonunda. Bu yukarda arkadasin belirttigi gibi yetersizlik hissi. Sen simdi burda depresyonu kabul etsen birazdan ilac tavsiyecileri gelecek goreceksin ondan sonra depresyonu.

Saglam bir ozel psikologa git. Teshis varsa o koyar. Bunlarida kafana takma. Bir an once o evden ayril.

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam sorunun cevabini yanlisnyerde ariyorsun. Depresyon grubuna gore ne hafife alinacak nede abartilacak bir hastalik ama bunun yanitini sana burda kimse veremez.

Ozellikle bizim gibi elalem ne der temali toplumlarda isten ciktiginda, sinavin kotu gectiginde, universite kazanamadiginda herkes senin pozisyonunda. Bu yukarda arkadasin belirttigi gibi yetersizlik hissi. Sen simdi burda depresyonu kabul etsen birazdan ilac tavsiyecileri gelecek goreceksin ondan sonra depresyonu.

Saglam bir ozel psikologa git. Teshis varsa o koyar. Bunlarida kafana takma. Bir an once o evden ayril.

Bu yönü de var tabi katılıyorum. Amaç kesinlikle ilaç vs değil. Zaten senin iraden ve ruhi yapın önem arz ediyor.

Çoğu kişi düşebiliyor bu duruma itiraf edilmese de. Maalesef bu kapitalist düzende sermaye ve güce ulaşmakta zorluk çekiyorsan kendin kaderinle başbaşasın. O yüzden ailenin, arkadaş çevrenin falan desteği önemli. Sen onu da göremeyince sıkıntı ediyorsun kendi kendine.

Düşüncelerini iyi şeylere odakla, hedef koy uzak da olsa, iş illaki bulunur para da kendini gecindirecek kadar olur.

Doktora da gidilebilir dertleşme-tavsiye amaçlı ama olağanüstü şeyler de beklememek lazım dediğim gibi çözüm senin kafanın içinde.

1yıl-3 yıl-5 yıl daha böyle dolaşsam ne olur hayat benim hayatım, hiçbir şey benden kıymetli değil boyutundan da düşünebilirsin. Yani kendini zamana odaklama, zaten bir şeylere odakladığın beklediğin şeylere ulaşamadığın için böyle hissediyorsun. Zamanı gelince olur her şey, ruhun ne istiyorsa onu yap.

Ama komple de yatma yani :) Bir uğraş, bir şey bul başla gerisi gelir. Öylece kendini içine kapatma.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    mesutb bunu yazdı

hocalar ben en son çalıştığım yerde departman yöneticiliği yapıyordum benim için iyi bir para kazanıyordum. çevremde arkadaşım dostum çoktu ama işten ayrıldığımdan beri hepsi bir bir elendi düşününki bir gün iş görüşmesine gidicem cebimde para yok arkadaşıma dedimki beni bıraksana şuraya adam kalktı yorgunum zaten uğraştırma beni bilmem ne dedi gideceğimiz yolda 10dakika en fazla.sonra durdum ne çok yanlış yapmış olduğumu fark ettim bu cümleleri kullanan çocuğun ben günlerce karnını doyurdum kendim sigara içmememe rağmen sigara aldım para verdim.

acilen iş bulup maddi açıdan kendimi toparlamam gerektiğimin farkındayım ama ülke standartları öyle bir noktaya gelmişki insanların işe başlayıp bişeyler öğrenmesine izin vermiyorlar kendi işimde gayet iyi noktada olmama rağmen iş bulamıyorum. bir internet sitesinden 94tane başvuru yapmışım ama bir tanesi geri gönüş yapmadı bana üniverste bitirdim kendi yaptığım işte yıllarımı verdim iyi noktalara geldim ama şimdi iş bulamıyorum. bayramdan sonrayı bekliyorum daha bir iş bulamamış olursam gidip bir cafede vs yerde garsonluk yapıcam yada taksi de çalışmaya başlıcam.

ve fırsatım olsa gidip küba vatandaşı olmak ve orda yaşamak isterdim. bu ülkede çalışıyoruz her gün gece gündüz demeden ama olduğumuz nokta belli 

abi şuan şöyle yapmak senin için daha mantıklı,

git bir yerde garson veya taksici olarak çalışmaya başla bu çalışma süresi içerisinde de sürekli kendi işinle alakalı iş bulmaya çalış, böyleyece o aramada geçirdiğin süreyi boşa harcamamış olursun

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İlk mesajında arkadaşlarım ailemden daha çok yardımcı oluyor demişsin, ikinci mesajında arkadaşlarım beni param için seviyor demişsin.

Hocam bence iş bul sen, bu muallaktan kurtulursun.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Aynı durumdan bende muzdarip idim aynı sofrada yemek yerken sanki bizimkiler ağzımın içine bakıyor lokmalarımı sayıyor gibiydi babamla aramda uçurumlar oluştu.

Sonra kendi kendime şu soruyu sordum !

Fiziki olarak hiç bir rahatsızlığın yok peki dedim o zaman sorun nerde kafada piskolojide peki dedim piskolojik bir rahatsızlığı ilaçlar geçirirmi HAYIR dahada kötü yapar bağımlısı olursun.

Hemen bir iş buldum iş beğenmemezlik yapmadım sadece sabrettim bol bol dua ettim ben kendi açımdan söylüyorum dua ettiğim zaman kendimi rahatlamış hissediyorum bütün acziyetimi ALLAH'a şikayet ettim.

Sonra hep çalıştım inan sen istemezsende ailen ile aran düzelecek bak görüceksin birazda annen baban tarafından olaylara bak sen alışma diye sana maddi destek çıkmıyorlardır.

Şahsen ben bunu geç anladım hazıra alışmasın diye yapmışlar şimdi diyorumki iyiki böyle yapmışlar.

İnan aynı evreden bende geçtim.

Stay hungary Stay foolish
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bas git kendi hayatini kur kafamin ustunde cati var diye cekilecek cile mi bunlar. Uc kurus parayi zorda kalinca elbet kazanirsin.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 2777 Toplam Mesaj: 25
depresyon