folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Kafasına Göre Açılıyor?

Bilgisayar Kafasına Göre Açılıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Windows 10.

Sleep (uyku) moduna alıyorum. Aynı prize bağlı bi masa lambası var. Onu kapattığımda veya açtığımda bilgisayar da açılıyor. Klavye mouseta kesinlikle hareket yok. Muhtemelen voltaj dalgalanması falan yapıyor diye düşünüyorum.

Ama bir kaç sefer hazırda beklet(hibernate) modundayken de kendi kendini açtığına şahit oldum. Herhangi bir priz işlemi yapmadan. Zamanlayıcı falan kurmadım, random oluyor zaten.

Uykuda klavye mouse aktif kalıyor da hibernate modunda sadece power tuşuna tepki veriyor diye biliyorum.

Ne oluyor bu aletin derdi nedir? :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Bizim bi hoca var götür ona bilgisayarı okusun üflesin töbe est bişeyler olmuş olabilir. 

Şaka bi yana kablosuz mouse var ise ondan kaynaklanıyor olabilir, benim Logitech G903 osuruktan nem kapıyor resmen; telefon yakınındayken uyku modunda bi şekilde etkileşime girip bilgisayarı açtığına çok şahit oldum. Zaten dediğim gibi mouse'a üfleyince bile bilgisayarı açıyor mausu kapatmadan uyku moduna alamıyorum malesef. 

Mesleki merak editi: lambanın ampulü ne? Aceba Led türevleri ise bi şekilde mausu falan etkileştiriyo olabilir mi veya halojenimsiyse ani açılma kapanmada titreşim oluşturuyo olabilir mi gibisinden bu soru. 

Bi de maus klavye sökükken denesene nolcak merak ettim :3 

SweetyVolty tarafından 15/Oca/20 03:35 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Yapay zeka gömülü gelmiş senin laptopta hocam yeteri kadar uykusunu alınca uyanıyor. 

1. Priz muhabbetin de voltaj dalgalanması sonucu açılma ihtimali yüksek. Mouse kapalı değilse masa titremesinde bile aktif hale getirebilir. kesinlikle masa titremiyor , mouse kapalı klavyeye de basmıyorum sadece priz diyorsan evet voltaj muhabbetine yapar. 

2- Prize ellemediğim halde kafasına göre yine açılıp kapanıyor diyorsan laptop adaptöründe olabilir ( adaptör takmadan pilde dene ) 

yani deneme yanılma yöntemi ile tam sorunu tespit etmek , arıza / hata ile ilgili cevaplar doğurabilir. 

Pilde mi sorun var , yazılımsal mı , anakart üzerinde ki bir entegre hatası bile olabilir gibi gibi :) adaptör olmadan bir dene derim bence. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Hadi o bilgisayar. Yani akıllı diyelim. La benim televizyonda da aynı problem oluyor. Aynı hat üzerinde bulunan prizlerden birinde televizyon diğerinde UFO takılı. Ufo açılınca televizyonda 1-2 saniyelik siyah görüntü gelip gidiyor. Buna ne demeli. Okuyup üflesek geçer mi. Şeyhimizin nefesi gerek sanırım. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Windoz 10 mu yüklü? Ben de geçen biraz kullanmadım kendi uykuya geçti sonra yine kendi uyandı :D Demekki yeteri kadar uyudumu kendi uyanıyor bizim gibi ailşsdjiaşsl

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Evdeki masaüstünü uyku moduna alırsam, priz/klavye/mouse vb bir aktivite olmadan; laptopu açıp, laptopta kullandığım ayrı mouseu takıp çalıştırırsam benim masaüstü de açılıyor :)

Benzer bir durum olmasın, mouseların sinyalleri karışıyor bende.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

fare ayarlarında yada kalvye için " bilgisayarı başlatmasına izin ver" gibi bir seçenek var. Onu deaktif hale getir. Bende de benzer bir sorun vardı masaüstünü ilk topladığım zamanlarda :D Acaba uykumda mı açıyorum diye düşünüyordum :D

Aygıt Yöneticisi -> Klavye Fare her ne zımbırtıysa ( Özellikler ) -> Güç Yönetimi -> Tiki kaldır :D

GodKlaus tarafından 15/Oca/20 09:30 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence başka bi windowsda dene. bende win10da benzer sıkıntılar yaşamıştım. benimki kapatmıyordu yada tam kapanıyor elektriği falan kesecek kapanacak bi daha sanki düğmesine basarsında bilgisayar açılırya öyle yapıyor. ben kendim açma düğmesine basılı tutup kapatıyordum. sonra hem win7 hemde win8.1'de böyle sorun yapmadı.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek

tamamen tahmin ama senin prizin ya da uzatma kablosu varsa onun topraklamasında bir sıkıntı var gibi geliyor bana hocam

om mani padme hum
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Windows10 la bir sorun yaşamayan benim herhalde , korkutucu derecede pürüssüz bence. Copy/Paste sorunları bazen de pencere boyutu sorunları var tektük o işte yani.

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Sizin yine iyi a.q bizim taharet musluğunu açınca el yıkanan yerden su gelmeye başlıyor...

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 3010 Toplam Mesaj: 25
hazırda beklet kendi kendine uyku modu