folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayar Kafasına Göre Açılıyor?

Bilgisayar Kafasına Göre Açılıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Sizin yine iyi a.q bizim taharet musluğunu açınca el yıkanan yerden su gelmeye başlıyor...

aç kapa bozuk. basınçtan yapıyor olabilir. musluğu değiştir. ocağına incir ağacı dikebilir . 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Voltaj la alakası olmamalı .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

fare ayarlarında yada kalvye için " bilgisayarı başlatmasına izin ver" gibi bir seçenek var. Onu deaktif hale getir. Bende de benzer bir sorun vardı masaüstünü ilk topladığım zamanlarda :D Acaba uykumda mı açıyorum diye düşünüyordum :D

Aygıt Yöneticisi -> Klavye Fare her ne zımbırtıysa ( Özellikler ) -> Güç Yönetimi -> Tiki kaldır :D

Ben böyle çözmüştüm üstelik her windows update sonrası tik geri geliyordu tekrar kaldırıyordum

son updatelerde tiksiz kaldı değişmedi  

Elevator
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Sorun güç kaynağı.Everest,hadron,frisby vb. marka büyük ihtimal.Daha büyük sorunlar çıkarmadan değiştir derim.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Sizin yine iyi a.q bizim taharet musluğunu açınca el yıkanan yerden su gelmeye başlıyor...

Puhahaha benim eski kirada kaldığm ev öyleydi. Ev sahibi cimrinin tekiydi , para vermemek için tüm tesisat işlerini kendi yapmış ortalığın ***na koymuş.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Bios 'da usb takılan aygıtlar ile başlatma seçenekleri olması lazım. Örneğin bu seçenek ile klavyeden bir yada bir kaç tuşa basarak bilgisayara start verebiliyorsunuz yada mouse ile tıklayarak açabiliyorsunuz... bios 'da " Power On Function " seçeneğinde usb seçenekleri enable ise disable yaparak dene muhtemelen bilgisayarına sızan akımları başlatma komutu olarak algılıyor makinan.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Hadi o bilgisayar. Yani akıllı diyelim. La benim televizyonda da aynı problem oluyor. Aynı hat üzerinde bulunan prizlerden birinde televizyon diğerinde UFO takılı. Ufo açılınca televizyonda 1-2 saniyelik siyah görüntü gelip gidiyor. Buna ne demeli. Okuyup üflesek geçer mi. Şeyhimizin nefesi gerek sanırım. 

Buat'tan gelen hat eski olabilir, Biz de de benzer bir sorun var Buat tan gelen hat ikiye ayrılıyor biri mutfağa biri salona duvarın bi tarafı salon bi tarafı mutfak olarak düşün prizler arka arkaya duruyor. Mutfakta derin dondurucu var ilk çalışma da yüksek akım çektiği için bizim salondaki tv de 1-2 sn kararıyordu. Biz derin dondurunun kablosunu uzatıp mutfağın diğer ucundaki prize taktık sorun çözüldü.

Bu şekilde kullanmaya devam edersen TV yi gümletirsin. 

UFO vb. cihazlar ilk çalıştıklarında yüksek akım çekerler bu sebeple diğer cihazlara anlık gitgeller olur. TV de görüntü aktardığı için daha net bunu görürsün.

Aganta Burina Burinata
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Windows 10.

Sleep (uyku) moduna alıyorum. Aynı prize bağlı bi masa lambası var. Onu kapattığımda veya açtığımda bilgisayar da açılıyor. Klavye mouseta kesinlikle hareket yok. Muhtemelen voltaj dalgalanması falan yapıyor diye düşünüyorum.

Ama bir kaç sefer hazırda beklet(hibernate) modundayken de kendi kendini açtığına şahit oldum. Herhangi bir priz işlemi yapmadan. Zamanlayıcı falan kurmadım, random oluyor zaten.

Uykuda klavye mouse aktif kalıyor da hibernate modunda sadece power tuşuna tepki veriyor diye biliyorum.

Ne oluyor bu aletin derdi nedir? :D

Benzer bir olay 1 ay kadar önce benimde başıma geldi. Hem TBT de hem yabancı forumlarda okuduklarımı birebir denedim. Hiçbir şey değişmedi. Windows 10 sürümü kullanıyordum.

Sıfırdan Windows 10 kurdum. Yaklaşık 2 hafta sonra, dün gece yine aynı sorun laptopu kapatıyorum. 4-5 sn sonra kendiliğinden tekrar açılmaya başladı.

MSI GT70 kullanıyorum.

Laptopun bağlı olduğu 4 lü priz grubuna Masa lambası ve Logitech in 2+1 hoparlörü bağlı ve yıllardır bu şekilde kullanıyorum.  Son bir aydır böyle bir olay başıma gelmeye başladı.

Sorun acaba Windows 10  da mı??

Yazılımsal veya Donanımsal?

Bios Driver da mı?

Hem Harici hdd leri teker teker çıkartıp kapattım yine açıldı, mouse kablosunu çektim kapattım yine açıldı, ethernet kablosunu çıkardım yine açıldı, takılı olan tüm usb kablolarını tek tek çıkartarak kapadım lanet laptop her seferinde tekrar açıldı. Sahurdan sonra katil olacaktım. :D En son hem bataryasını hem de prizi çıkardım. Rahat bir uyku uyudum. Bu gece de korkuyorum aynısı olabilir diye :DD Yani buna bir çözüm bulmamız lazım :D 

Son zamanlarda yaptıklarım,

TP-Link RE305 1200 AC almıştım. Modem salonda olduğu için odaya kadar wifi de kesinti ping sorunu oluyordu. Wifi adaptörü odamdaki prize taktım. Adaptörden de laptopa kadar UTP 23awg 0,58mm lik Cat6 10mt lik Kablo ile ağımı güçlendirdim. Ping sorununu çözdüm. 

Türk Telekomun sağladığı ücretiz lisanslı McAfee virüs programını yükledim.

Laptopun bataryası ölmüştü, yeni batarya aldım. (Msi GT70 2OD-452TR Dominator) Yalnız bu sorun 1 ay önce ilk olduğun da eski batarya ölü olduğundan takılı kullanmıyordum. Bataryasız kullanıyordum. Sorun batarya olamaz.

Şarj adaptörü demiş bazı sitelerde Akımsal bir sorun olabilir demişler bunu da şöyle denedim, yeni aldığım batarya takılı, şarj kablosu çıkartılmış vaziyette kapadım. Yine açıldı :D 

İlk bu sorun bir ay önce yaşadığımda korkmuştum. Yatarken kapadım lavaboya gittim geldim kapak kapalı laptop çalışıyor. Hassittir dedim bir an boşluğa düştüm kapamadım mı acaba dedim :D

Bugün mesela birşey farkettim. Program ekle/kaldır da, çok önceden kurmuş olmama rağmen uTorrent ve Blitz uygulaması tarih sıralaması en yeni yaptığım da sanki bugün yeniden yüklenmiş gibi en üst sırada gözüküyordu.

Bu olayı yaşayan arkadaşlar karşılaştıralım en son ne yükledik, Bir program mı tetikliyor acaba..

Yada Windows 10 da bir sorun mu var..

Planlanmış görevlerden bazılarını devre dışı bıraktım. Bu gece yine kapatırken test edeceğim bakalım ne olacak gün içinde kapatmaya çalışıp sinirimi bozmak istemiyorum :DD

Kullandığım menzil genişletici acaba bu mu sorun yaratıyor :??

Aklıma gelenleri sizlerle paylaşmak istedim. Denediklerim bunlar bu gece tekrardan kapattığımda bir sorun yaşayacakmıyım bilmiyorum.

Olursa Görev zamanlayıcısından yine birkaç öğeyi daha devre dışı bırakarak deneyeceğim. Olmazsa yine Batarya ve prizi çekip kapatıcam. 

Aganta Burina Burinata
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Sesli güldüm :D

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 3060 Toplam Mesaj: 25
hazırda beklet kendi kendine uyku modu