Bilgisayar Tamircisi Uydurmaları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Benim mersinde tanıdığım bir yer vardı arena mıydı arenas mıydı neydi. (en az 10 yıl öncesi). Adamla sohbet ederken bir çocuk geldi abi dedi bilgisayarım internete girmiyor. Adam dediki onun interneti gitmiştir sen getir biz bakalım :D

Demem o ki bu işin birde satıcı tarafı var. Verdiğin örneklerdekiler gerçekten kendilerini bir bok sananlarmış genel olarak. Ama bazen bir müşteri geliyor, ona dert anlatacığna akp li makarnasporlara dert anlat, en azından dövebilin.

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

Benim mersinde tanıdığım bir yer vardı arena mıydı arenas mıydı neydi. (en az 10 yıl öncesi). Adamla sohbet ederken bir çocuk geldi abi dedi bilgisayarım internete girmiyor. Adam dediki onun interneti gitmiştir sen getir biz bakalım :D

Demem o ki bu işin birde satıcı tarafı var. Verdiğin örneklerdekiler gerçekten kendilerini bir bok sananlarmış genel olarak. Ama bazen bir müşteri geliyor, ona dert anlatacığna akp li makarnasporlara dert anlat, en azından dövebilin.

Evet bir de dediğin yönü var olayın, mesela ben dükkana gelen müşteri bizim mürit gibi ciddi bir şekilde teknik detay açıklama bekler şekilde bana soru yönelttiğinde, surat ifadem ciddileşirdi, adama teknik olarak cidden ifade etmemi istermisin diye sorardım, aldığım yanıt genellikle usta pek anlamam olurdu, o zamanda yüzeysel geçerdim ayrıntı anlatarak yormazdım kendimi, ama teknik detayda ciddi ise, ona etraflıca olayı muayene etmem sonucunda elde ettiğim tetkikleri teknik olarak izah ederdim.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Disk donerken yere carpmis belleginin %8ini kaybetmis ha? :DdDd

olm bence o adama soyle gitsin yonetmen filan olsun bilgisayarcida harcaniyor yazik aq :dd

ssd değil de hdd ise çalışırken çarpması sonucu okuyucu kafa diskin üzerini çizmiş olabilir. Çizdiği kısımları da okuyamadığından hdd nin o kısımları bölümlenerek formatlanmadan kullanım dışı bırakılır ki oraya yazmaya ya da okumaya çalışmasından dolayı hata verip kitlenmesin. Bahsettiği gibi %8 ini kaybetme ihtimali elbette var ancak onu test etmesi için programla uzun bi test yapıp bad sector araması lazım. Kısa sürede alıp bakıp %8 kaybetmiş derse sallamıştır. Resetlenmesine de sebep veren bir sorundur bu ama ne zaman sıkıtnı çıkaracağını bilemezsin. Öyle  5dk da bir kapanma yapmaz. Kilitlenme ve resetlenme yapar. Sıcaklık uyarısı verip kapanma olayını sallamış zaten :) sadece %8 kısmının doğru olma ihtimali var. Çalışırken düşen bir laptop ya da hdd kesin olarak taratılmalı, bad sektör var mı bakılmalı...

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bilgisayar değilde ttnet ölene kadar unutmam

sizin santraliniz desteklemiyor

biz size 100 mbit yolluyoruz sizin modem eski alamıyor

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ben detaylı bir açıklama kimseden istemedim. Adamlara bilgisayarı verdim. 

Sorunu neymiş?

Ücreti nedir?

Dışında soru sormadım. Söylediklerine itiraz etmedim. :) 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

aynılarından tahribatta da var, (diğer forumlarda da var)

adam notebooktan ses geliyo, ama içinde ssd var hard disk ten gelmiyo diyo. yorumlara bakıyorum adam "kesin hdd" yazmış.

ya da adam çok genel bir şey için konu açmış, "bilgisayar durduk yere restart ediyo" demiş, yoruma bakıyorum "kesin ram bozuk, kesin hdd bozuk". sanırsın peygamber.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Günümüz esnaflarinin kronik sorunu bu hocam ; tavukla siftah yapmayan horoz, rüyasında atmaca sikermiş.

DevilKingtr tarafından 03/Haz/18 03:36 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

en büyük sıkıntı bilgisayarın asıl üreticisi yerine merdiven altı yerlere götürmendir.

laptopun ışıklı klavyesinin pinlerini bozdukları için klavyem artık yanmıyor açarken zorlamış belli ben o anda acildi salaklık ettim götürmedim. 

araba servisi gibi düşün yetkili servise götürüyorsun 1000 tl tutuyor ama aracın sesi bile değişiyor 25 tane testten geçiyor araba

sanayi 250 tl ye yapıyor ne yaptığı belli değil

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

en büyük sıkıntı bilgisayarın asıl üreticisi yerine merdiven altı yerlere götürmendir.

laptopun ışıklı klavyesinin pinlerini bozdukları için klavyem artık yanmıyor açarken zorlamış belli ben o anda acildi salaklık ettim götürmedim. 

araba servisi gibi düşün yetkili servise götürüyorsun 1000 tl tutuyor ama aracın sesi bile değişiyor 25 tane testten geçiyor araba

sanayi 250 tl ye yapıyor ne yaptığı belli değil

Haklısın hocam,

Arabayı sanayiye ufak bi tamire götürüyorsun geliyor kodumun çırağı arabaya vura kıra çarpa çarpa bir şeyler yapıyor.

Yetkili servise götürüyorsun önce yolcu koltuğuna koruyucu kılıf geçiriyor arabayı kullanmaları gerekirse koltuk yağ toz vs olmasın diye.

zeybekustasi tarafından 03/Haz/18 08:27 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bi kerede ben gittim. Ekran belli bir seviyeden fazla açılınca (180 derece açılıyor Laptop ) bilgisayarın ekranı gidiyordu.. La birine gittim ekran kartı yanmış dedi ya diyorum ki x dereceye kadar açılınca kullanıyorum ne oluyorsa ondan sonra oluyor.. Adam ekran kartı yanmış değiştirelim diyor. Dedim ne kadar gösterdi sıfır ekran kartı fiyatlarını. Sonra dedi ikinci elleri de var onlar sıfırın %70 fiyatına . Dedim bırak kalsın.. Başka yere gittim. Ekran bozulmuş içini açmamız lazım dedi açtı baktı. Yok dedi elektrik anaakarta gitmiyor. Anakart devreleri değişecek. Adama dedim ki abi nano teknolojiyle uğraşıyorsun herhalde. Nasıl yapacaksın merak ediyorum ama alayım pc yi dedim çıktım gittim. Eve döndüm bilgisayar canavar . Bu haydutları görünce bilgisayar kendini tamir etmeyi seçti.. Ben bile bu kadar pahalı değilim diyip insafa geldi herhalde. 3. 5 senedir kullanıyorum şerefsizi . 1500 TL ye aldım ama onunla harikalar yarattım efsane bir makina şerefsiz adı hüsamettin ara sıra naz yapsa da kafasına vurdum mu fişek. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 4139 Toplam Mesaj: 25
tamirci