folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Bilgisayarımın Izlendiğini Düşünüyorum(Yrdm) V: 2

Bilgisayarımın Izlendiğini Düşünüyorum(Yrdm) V: 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

ilk konu:http://tahribat.com/Forum-Bilgisayarimin-Izlendigini-Dusunuyorum-Yrdm-161148/

Bu sefer faklı bir bilgisayardayım. Ve evet antivirüslerden daha paranoyak bi önsezi modum var..

Durduk yere mouse pointerinin yeri değişmeye, üstüste browserimde tıkladığım linkten alakasız başka siteye yönlendirmeye başlayınca kıllandım. comodo niye alarm vermiyo diye masaüstüne dönünce kapatılmış olduğunu gördüm. (kapattığımı hatırlamıyorum)hemen açtım ve comodo nun killswitch olayını açtım. ağ hareketlerinde dolanırken ismi olmayan bi uygulamanın "ömer-pc" adlı bi hedef e bağlı olduğunu gördüm. ilk şaşkınlıktan sonra bağlantı kayboldu. sanırım o da benim onu bulduğumu farketti. sonra bekledim gelsin diye ama gelse de bi halt yapabileceğim yok. 

Şimdi ey o ömer-pc hala burdaysan ve bu yazdıklarımı da okuyorsan ha bu forum senin .... ... .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

olaya gel ya yemin ederim ibretlik bakalim ne cevap gelecek. 

hocam bi format atsana sen

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bu kadar kafaya takacak bir konu olduğunu düşünmüyorum.

Bilgisayarınıza formatı çekin, lisanslı olarak sağlam bir koruma programı edinin (piyasada bilindik markalar olabilir, ben Norton kullanıyorum ve gayet memnunum), kullanacağınız koruma programını kapatmayın. Bu kadar :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

olaya gel ya yemin ederim ibretlik bakalim ne cevap gelecek. 

hocam bi format atsana sen

+1

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Killswitch'ten exenin adresine ulaşabilirsin. Exeyi buraya upload edersen detaylı bi analiz yaparız,yoksa eleman virüsü silmişte olabilir anlattıklarına göre r.a.t gibi duruyor.

Sildiyse sıkıntı yok,bi format atıp yedeklerindeki dosyaları norman malware cleaner'la taratırsın birşey kalmaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Arkadaşların dediği gibi bir format atsana hocam sen.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

@pcdoctor636 hocam exenin yerini birçok bağlantıda göstermiyor, zaten o bağlantıyı bir daha görmedim.

format atamam çünkü aşırı veri var şu an. bi de pm attım sana.

@others beyler lütfen yazılanların tamamını okuyun. şu an farklı bir bilgisayar kullanıyorum ilk konumdakinden farklı yani.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı

@pcdoctor636 hocam exenin yerini birçok bağlantıda göstermiyor, zaten o bağlantıyı bir daha görmedim.

format atamam çünkü aşırı veri var şu an. bi de pm attım sana.

@others beyler lütfen yazılanların tamamını okuyun. şu an farklı bir bilgisayar kullanıyorum ilk konumdakinden farklı yani.

hoca seninki takıntı gibime geldi.

sen bi format at bi şekilde verilerini harici bi hdd'ye felan al.. madem bu kadar önemli şeyler bi 50-60 TL verip kaspersky al kafan rahat etsin.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

madem bu kadar takıksın kur linux hocam neyin peşindesin?

!!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heisenberg
    heisenberg's avatar
    Erkek
    Konuyla direk ilgili

www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23369267.asp?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

Basit yaşayacaksın basit. Sanki yaşamın bir gün sona erecekmiş gibi basit.. cay, simit ve peynirle...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    spectator bunu yazdı
    Konuyla direk ilgili

www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23369267.asp?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

askhajhsdk :D

ne diyon?
Toplam Hit: 4056 Toplam Mesaj: 16