folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bingöllü Öğrenciler 'Hacı Robot' Tasarladı

Bingöllü Öğrenciler 'Hacı Robot' Tasarladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek

Öğrencilerden Muhammed Ömür Taşar, "Bizim bu projeyi yapmamızın amacı, haccın farzlarının bilinçsiz yapılması ve öğrencilerin robotu tam olarak bilmemesiydi" diye konuştu. Robot hakkında bilgi veren Muhammed Soner Avcı isimli öğrenci, "Robot önceden programlanmış ve görevlerini yerine getiren elektromekanik bir cihazdır. Biz bu eğitim robotuna haccın farzları görevini verdik. İhram elbisesi, Kabe'yi tavaf ve Arafat vakfesi gibi" diye konuştu.

Robotun işlevi hakkında bilgi veren Metahan Satık ise, şunları anlattı: "Hacı robotun ilk önce Kabe'yi tavaf etmesi lazımdı. Onun M1 ve M2 motorlarını hızlandırarak, sağa sola dönmesini sağladık. Kabe'yi tavaf etmesi için ileriye gitme komutunu verdik. Ellerini kaldırması için de sevok motorunu çalıştırdık ve böylelikle ellerini kaldırabiliyor."  Öte yandan 'Hacı Robot', Malatya'da düzenlenen ROBOCOT Teknoloji yarışmasında üçüncü seçildi. 

Dante_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tamam gel yarın Tübitak'ta müdür olarak işe başla.

Bazı mesajlarım ve konularım asırlar önce, çok uzak gezegenlerden birinde tümüyle şuursuz bir halde yazılmış olabilir. O yüzden 2 dünya yılından fazla zaman geçtiği kesin olup; yazılanların güncelliğini yitirmesi olasılıklar dahilindedir. Bugün gelip "bunu sen mi yazdın" diye sorarsanız inkar etme, kznm yzmş deme, eğer çok ergence bir şeyse kalp kırıp, incitme hakkına sahip olduğumu açıkça ve utanmadan beyan ederim. Saygılarımla.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yapanlar ortaokul öğrencileri, isterlerse zikişen robot yapsınlar, tebrik etmek lazım.

Benim hiçbir şey umrumda değil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@Kaan ın dediği gibi istersen yiyişen robot yapsın mühim değil, yaşıtları dota ve lol da birbirini yiyip bir yandan osbir çekmeyi öğrenirken çocuk uğraşmış ve yapmış.. emeklemeden yürümeyi öğrenemeyiz, umarım alay edip hevesini kırmazlar..

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Müslümn bir insanım, ama eskisi kadar dindar değilim lanet kapilatist düzen..

Velhasıl kelam bence bunlar güzel şeyler.

Tertemiz düşüncelerle, faydalı olarak bunu düşünüp yapmışlar.

Ama tr öyle bir yer oldu ki her konu insanları cehpeleştirmek için bir malzemeye dönüşüyor.

AngularJS
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ne yapacaklardı, devlete ak47 çeken robot mu tasarlayacaklardı.

Ben o yaşta Looney Tunes izleyip, starcraft oynuyordum. En büyük meziyetim stronghold'du.

Yalnız gözler ultrasonic sensör sanırım :D

Çocuklar güzel birşey yapmaya çalışmış. eferim elemanlara.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmak için var, robotların değil.

Zikiştirmeyelim, tavaf ettirmeyelim :D

@mkyb tübitak boku yemiş durumda, 5 aydır kimseye hakem ataması yapılmıyor. Siyasi geçmişleri araştırılıyormuş. Bir sürü şirket kapanırsa şaşmayın.

Şimdiye kadar en geç 3 ayda atıyorlardı. Geçen sene 420 milyon lirayı dağıtmamışlar. İyice bok edip bıraktılar.

ozgunlu tarafından 26/May/16 07:48 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Yapanlar ortaokul öğrencileri, isterlerse zikişen robot yapsınlar, tebrik etmek lazım.

Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1049
    1049's avatar
    Homo

Bu robotun haccı kabul olur mu bilenler yazsın bi

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Bizim ülkedeki robotlar insanlardan daha dindar.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bingölden  kaçırın  bu çokları, şiimdi bunların az  dindarı hiç olmaz  ondan direkt ateizm deizm vs  dayayın...  Sonra  attıkları bu  ilk adımı iyi şeyler  için devam ettirebilirler

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
Toplam Hit: 1972 Toplam Mesaj: 27
robocot