folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Bingöllü Öğrenciler 'Hacı Robot' Tasarladı

Bingöllü Öğrenciler 'Hacı Robot' Tasarladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ne bekliyonuz ki mk ortaokul öğrencisinden sarmal gök ada keşfedip dünya benzeri bi gezegene 9.boyuttan kapı mı açsınlar :D

yaşa göre gayette süper iş yapmışlar takdir ettim kerataları

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

ne bekliyonuz ki mk ortaokul öğrencisinden sarmal gök ada keşfedip dünya benzeri bi gezegene 9.boyuttan kapı mı açsınlar :D

http://blog.fatihrehberlik.com/2016/05/ilkokul-ogrencileri-uzaya-uydu.html :,D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hacım orda ABDnin....... diye cümle başlıyor :D Ben TR için kast ettim.

Büyüğümüz ne yapıyor ki küçükten ne beklicez :))

Aha ramazan yaklaşıyor. Gene baişlıcaklar seksle oruç açılır mı diye. daha ona karar veremedik. Bi karara bağlansa eminim baya ilerleriz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hacım orda ABDnin....... diye cümle başlıyor :D Ben TR için kast ettim.

Büyüğümüz ne yapıyor ki küçükten ne beklicez :))

Aha ramazan yaklaşıyor. Gene baişlıcaklar seksle oruç açılır mı diye. daha ona karar veremedik. Bi karara bağlansa eminim baya ilerleriz

hahahah yok ya şöyle yazmışsın ya " sarmal gök ada keşfedip dünya benzeri bi gezegene 9.boyuttan kapı mı açsınlar " öyle geldi aklıma güldüm, senle de paylaşayım dedim :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Yeni Türkiye'ye layık bir proje.

Hep yeni Tübitak zihniyetinin tohumları bunlar. Artık mesajı aldılar, bu tip projeleri bolca görürüz. Bunları da genelde hep ortaokul-lise öğrencileri yapar. Çünkü çocuk yaptı, düşündü demek kolay. Hocaları iki üç şey yapıyor çocuklar yaptı diyorlar, sonra gelsin Tübitak ve hükümet destekleri. Aynı projeyi 30 yaşındaki x şahsı yaptı deseler etki yaratmaz, tepki bile görebilir. Ama çocuk diye sundun mu vay akıllı kerata bunda iş var, elinden tutun demek daha kolay ve naif.

Çocukları çağırıp projede kullanılan motor parçaları nedir diye sormak "projenin" akıbetini öğrenmek için yeterli.

Ek:

Çocuklar 7. sınıf öğrencisiymiş. Matematik müfredatında tam sayılarda toplama çıkartma falan var.

http://www.matematikcifatih.com/7-sinif-matematik/7-sinif-sbs-matematik

Çocuklara projede kullanılan teknik detayla ilgili ufak bir soru sormak ta yeterli.

Austen tarafından 26/May/16 11:12 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@Austen, o dediklerinden sonuc alamazsan bir de falakaya yatirip dene bakalim belki itiraf ederler tamamen kendilerinin yapmadiklarini.. 

Elbette kendi baslarina bir sey yapmamislardir, hocalari yonlendirmistir yardim etmistir. Burada sacma sapan yorum yazanlarin yerine iyi de olsa kotu de olsa uretmeye calismislar. Beni hocalarim o yaslarda kaale alsalardi ve kucuk seyleri bana yaptirsalardi elbette ozguvenim artardi ve bu alana daha cok ilgim olurdu. Eger ogretmen olsaydim, ogrencilerimle, onlarin katki sunacagi degisik projeler hazirlardim, maksat onlara bi seyler sevdirmek. Is sirf dini boyutlu diye kin kusan insanlar var.. 4 yillik egitim almis bilgisayar/elektronik muhendisligi ogrencileri hala utanmadan birbirlerinin kopyasi gibi cizgi izleyen robot yapiyorlarsa, bu cocuklari yaptigi calismayi kucumsemek bana gore ahmakca.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Yeni Türkiye'ye layık bir proje.

Hep yeni Tübitak zihniyetinin tohumları bunlar. Artık mesajı aldılar, bu tip projeleri bolca görürüz. Bunları da genelde hep ortaokul-lise öğrencileri yapar. Çünkü çocuk yaptı, düşündü demek kolay. Hocaları iki üç şey yapıyor çocuklar yaptı diyorlar, sonra gelsin Tübitak ve hükümet destekleri. Aynı projeyi 30 yaşındaki x şahsı yaptı deseler etki yaratmaz, tepki bile görebilir. Ama çocuk diye sundun mu vay akıllı kerata bunda iş var, elinden tutun demek daha kolay ve naif.

Çocukları çağırıp projede kullanılan motor parçaları nedir diye sormak "projenin" akıbetini öğrenmek için yeterli.

Ek:

Çocuklar 7. sınıf öğrencisiymiş. Matematik müfredatında tam sayılarda toplama çıkartma falan var.

http://www.matematikcifatih.com/7-sinif-matematik/7-sinif-sbs-matematik

Çocuklara projede kullanılan teknik detayla ilgili ufak bir soru sormak ta yeterli.

bu dedigin benimde aklima geldide bide su var hadi hoca yapmis olsun gene garanti yok kazanmaya bakiyor internete papaz erigi makinesini goruyor ona gore projeyi yapiyor hani adamlar isin icinde tubitak oldugunu bilerek yapmis projeyi sanki

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

la olm 3bin lira verekte rahatlayın :)

http://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/arastirma-projeleri-yarismalari/icerik-oduller

ortada robot falan yok herkes görüyör zatende yiğenin falan böyle bişey yapıp gelse tutupta sen yapmadın hocan yaptı dermisin ...

siz yaptırın müritler çocuklara robot maketleri yaptırın samanyolu galaksisinin prototipini yaptırın yaptırmayın diyen mi var

akmarky tarafından 26/May/16 11:54 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@Austen, o dediklerinden sonuc alamazsan bir de falakaya yatirip dene bakalim belki itiraf ederler tamamen kendilerinin yapmadiklarini.. 

Elbette kendi baslarina bir sey yapmamislardir, hocalari yonlendirmistir yardim etmistir. Burada sacma sapan yorum yazanlarin yerine iyi de olsa kotu de olsa uretmeye calismislar. Beni hocalarim o yaslarda kaale alsalardi ve kucuk seyleri bana yaptirsalardi elbette ozguvenim artardi ve bu alana daha cok ilgim olurdu. Eger ogretmen olsaydim, ogrencilerimle, onlarin katki sunacagi degisik projeler hazirlardim, maksat onlara bi seyler sevdirmek. Is sirf dini boyutlu diye kin kusan insanlar var.. 4 yillik egitim almis bilgisayar/elektronik muhendisligi ogrencileri hala utanmadan birbirlerinin kopyasi gibi cizgi izleyen robot yapiyorlarsa, bu cocuklari yaptigi calismayi kucumsemek bana gore ahmakca.

Hocam bu kadar naif olmayın. Ortada üretilen bir şey yok.

Çocuk yaşta herkesin kendince projeleri var. Hep te ne hikmetse başkası ilgi göstermedi, elden tutmadı diye şikayet ederiz. Ben hoca olsaydım böyle davranırdım, şunu yapardım demek çok kolay. Ortamına dahil olmadıkça o hocaların en idealistinin de aslında elinden bir şey gelmediğini görünce anlıyorsun ki aslında senin çocuk aklıyla kızdığın hoca da aynı senin konumunda. Hiyerarşide hocaya gelene kadar kızılması gereken çokça insan varken en son iletişim kurup göz önünde olana çemkiriyoruz.

Sorgulamaktan, şüpheci davranmaktan zarar gelmez. Ben düşüncemin ardındayım. O çocuklara öğretmen ve aile barikatını yıkıp erişebilirsen bire bir sohbete girişsen olayın ardındaki düzmece ortaya çıkar.

İsterse secde dursun isterse ışın kılıcı kapışmasına girişsin. Benim için farketmez. Ben olayı salt dini düzeyde yorumlamıyorum. Şu andaki Türkiye'nin trendi haline gelen bir olayı eleştiriyorum. Olayın yazılım diliyle bug'ı bulundu. Dini ögeler içeren herhangi bir şey sundun mu istersen japon pazarından aldığın 1 liralık zikirmatiği duvara sabitleyip altına allah rızası için zikir çek diye "proje" yap sonunda hükümetin zihniyete yatkın diye ödüllendiriliyor. Esas harcanması gereken yerlere gitmeyen burslara, bağışlara kızıyorum. Böyle bir ortamda tabi bu sömürüden faydalanmak isteyenler olacak. Benim tüm eleştirim buna.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Hocam bu kadar naif olmayın. Ortada üretilen bir şey yok.

Çocuk yaşta herkesin kendince projeleri var. Hep te ne hikmetse başkası ilgi göstermedi, elden tutmadı diye şikayet ederiz. Ben hoca olsaydım böyle davranırdım, şunu yapardım demek çok kolay. Ortamına dahil olmadıkça o hocaların en idealistinin de aslında elinden bir şey gelmediğini görünce anlıyorsun ki aslında senin çocuk aklıyla kızdığın hoca da aynı senin konumunda. Hiyerarşide hocaya gelene kadar kızılması gereken çokça insan varken en son iletişim kurup göz önünde olana çemkiriyoruz.

Sorgulamaktan, şüpheci davranmaktan zarar gelmez. Ben düşüncemin ardındayım. O çocuklara öğretmen ve aile barikatını yıkıp erişebilirsen bire bir sohbete girişsen olayın ardındaki düzmece ortaya çıkar.

İsterse secde dursun isterse ışın kılıcı kapışmasına girişsin. Benim için farketmez. Ben olayı salt dini düzeyde yorumlamıyorum. Şu andaki Türkiye'nin trendi haline gelen bir olayı eleştiriyorum. Olayın yazılım diliyle bug'ı bulundu. Dini ögeler içeren herhangi bir şey sundun mu istersen japon pazarından aldığın 1 liralık zikirmatiği duvara sabitleyip altına allah rızası için zikir çek diye "proje" yap sonunda hükümetin zihniyete yatkın diye ödüllendiriliyor. Esas harcanması gereken yerlere gitmeyen burslara, bağışlara kızıyorum. Böyle bir ortamda tabi bu sömürüden faydalanmak isteyenler olacak. Benim tüm eleştirim buna.

Keşke yapılan şeyden ziyade çocukların hayal güçleri özgür bırakılsaymış. 

Toplam Hit: 3015 Toplam Mesaj: 27
robocot