folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Başka Macera - Likya Yolu Yürüyüşü - 2012

Bir Başka Macera - Likya Yolu Yürüyüşü - 2012

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

-İlk program Likya yolunu YÜRÜMEK, yani bu etkinlikte tek aracımız yürümek olacak, hotel falan düşünmeyin, tamamen kamp kurarak, pis kokarak, aç ve susuz kalınarak yapılacak bir etkinlik :) Laylaylom olmayacak, ona göre katılım planlarınızı tekrar gözden geçirin :)

-Sonraki plan bisikletle avrupa :) kolay iş değil, vizelerden tutun, maddi boyutuna kadar zorlu bir program.

*Şimdilik odaklanacaksanız Likya Yolu Yürüşüne odaklanın, kendinizce araştırma yapın veya bana sormak isterseniz pm ile sorun ve konuyu takip edin.

Amd-x , haci zaten ilk planim Tekirdağ-Çanakkale-İzmir-Adana şeklinde olacaktı ama sizin o taraflardaki yoğun rüzgar muhalefeti nedeniyle Çanakkale etabını çıkarıp İzmir-Adana şeklinde gerçekleştirdim :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

abi bu işin güvenlik açısından bi sıkıntısı var mıdır?

tenhada kıstırmasınlar seni ?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

param olsa işim olmasa yapardım yapmayıda düşünüyorum ilerleyen zamanlarda bisikletle zevkli oluyor uzun yollar grupla gidersen eğlenceli oluyor bir çok şeyi yaşayarak öğreniyorsun Taktir ettim 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Güvenlik açısından elbette sorunlar var hocam . Nasıl sorunlar ?

1-Kamp yapacağınız yer güvenli olmalı hırsızlık ve hayvan saldırısı gibi tehlikeleri hesaplayarak seçmelisiniz.

2-Yolda trafik sorunu var, genelde gece sürüşü yapılmaz zorunlu kalmadığımız zamanlar dışında.Zorunlu gece sürüşü yapıyorsak fosforlu ikaz giysilerini giyip kendini farkedilebilir kılman gerek.

3-Sağlık konusunda güvenlik zaafiyeti var, onun için sağlık ekipmanın tam olmalı, hatta kendine dikiş falan atabilecek seviyede ilkyardim malzemelerini yanına almalısın. Böcek sokmaları, panzehirler vs ben herşeyi almıştım ama sinek kovucu dışında hiçbirisini kullanmadım :)

4-Orospuçocuklarına karşı dikkatli olmalısınız, zira memlekette nice yöntemlerle sizi soymak isteyen birilerine illaki denk geliyorsunuz, buna karşıda CESARET ve biber gazı etkili bir savunma mekanizması. Örneğin ben turun son günü Adana'ya 40km kala Mersin'de(Tarsus) bir olay yaşadım, bitane araç, içerisinde birkaçtane eleman, pat küt üzerime sürdüler, ani bir manevra ile kendimi yolun kenarına zor attım, sonra araç durdu bağırıp çağırıyorlar falan...tabi araçtan inenler Tarsus'a doğdan göç eden elemanlar...tezgaha ayıktım, adamlar güpe gündüz soyacaklar, turist sandılar sanırım, bisikletten inip , biber gazını arka cebe atıp kolay alabileceğim bir pozisyona getirdim, üzerime doğru geliyor kardeşlerim, kaskı ve gözlüğü çıkarıp sizin "Allahınızı kitabınızı..." elemanlar şaşırıp, agbi yolun ortasında neden gidiyorsun falan filan moduna girdiler :) Yine bir olayıda paylaşayım, Batman'dan bir arkadaş Batman-İstanbul turu yaptı, 2.gün Diyarbakırda soyuldu :) Yani dikkatli olmak şart. 

Yapmak istediğim etkinlik listesinden birisi "Mersin-Rize" arasını bisikletle gitmek, "Daha yaşanılası bir dünya için, alternatif enerjiye yönelin" içerikli bir mesajda vermek istiyorum. Mersin ve Rizeye yapılacak Nükleer santralleri protesto amaçlı vs. bu projenin rotasında da güvenlik amacıyla Mersin - Adana - Maraş - Malatya - Erzincan - Gümüşhane - Trabzon - Rize şeklinde planlıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Kaş'a uğrayın ben burdayım :)

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kaş deme abi bana :) o yokuş mahvetti beni, nefret ettim o güzelim yerden :) şaka maka harbiden çok güzel bir yer ama o yokuş olmamış hacı :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

ilk fotolarını tabela.asp de görmüştük  :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

o sıcakta 10km yürüdüğüm zaman bayılacak gibi oluyorum ben hacı. güneş bir yandan yukardan bastırıyor, asfalt da sanki kendine çekiyor seni. bence zamanı bir daha düşünün.

. . .. . ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

hocam vallahi çok imreniyorum . imkan olacak ki bizde yapalım :)

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam don olaylarını nasıl aşıyorsun üşümüyormusun

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 6697 Toplam Mesaj: 37