Bir Gün Uyuyup Bir Gün Uyumamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar dün gece aklıma bişe geldi dedimki bir gün boyunca uyumasak sonraki gün gene  normal uykumuzu uyusak (ortalama 8 saat) aynı şey oluyor birşey farketmiyor bedenimiz o 8 saatte enerjisini topluyor uyumadığımız zamanlar bize kar olarak kalıyor hatta bilim teknik dergisinin bir  makalesine  göre 6 saatte beyin vucuda ben hazırım komutları gönderiyormuş diğer 2 satttede enerji sarf ediyormuş yani normalde zaten 6 saati geçmemeli tartışmaya açtığım konu ise şu bu duruma alışana kadar yani birgün uyuyup birgün uyumayana kadar bunu artık yaşamımızda bir yer edinene kadar ne gibi zorluklar yaşarız ve sağlımızı etkiler mi etkilerse ne açıdan etkiler?

Önemli Not  : Daşşak geçilecek bi konu değildir adam gibi tartışmamızı yapalım fikirlerimizi paylaşalım

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

ben öyle yapıyorum genellikle hocam çok yorulmuyor insan ama bazen de şarjı bitmiş pil gibi yığılıveriyorsun nescafe felan içmen gerekiyor

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ağzı olan herkesin konuştuğu bir konudur, yok işte 5 saatten uyuyan aptaldır, gerizekalıdır falan :P 5 saatten az uyuyan adam aptaldır bence. Hocam bu konu üzerinde inanamıyacağın derecede kafa yormuş bir insanım.. Çok fazlı uyku, yok efenim bir gün uyumak bir uyumamak vs.

kim ne derse desin, bu yoldan geçmiş birisi olarak en güzel en sağlıklı uykunun 23.00-06.00 arası olacağını çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Uykunu almak, zihnini zinde tutmak istiyorsan gece yat, adam gibi her gün uyu. Uyku dediğin olmasa da olur diyebileceğin bir şey değildir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Shephard bunu yazdı:
    -----------------------------

ben öyle yapıyorum genellikle hocam çok yorulmuyor insan ama bazen de şarjı bitmiş pil gibi yığılıveriyorsun nescafe felan içmen gerekiyor

hocam biz insanız vaktimizi uyuyarak geçirmemeliyiz diye düşünüyorum

Ayet var, ayet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

öle yapıyoruz zaten sjdf

finallerde 48 saate 6 saat deyapıyoruz bazen

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:
    Programmer bunu yazdı:

Shephard bunu yazdı:

Cok yanlis dusunuyosun hocam. Vaktini harcadigin konularda ortada gerci :)

Edit : Reneye Havalesin Dostum

Ayet var, ayet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

7 saatten az uyuyanlarda kalp krizi riski 5 katına mı ne çıkıyo demişti doktorun teki ne kadar doğru bilemem

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

insanlar koylerde genelde yatsı ezanından sonra yatar sabah ezanındada kalkarlar ve koca bir gunu tarlalarinda zor şartlarda çalışarak gecirirler vede gayet dinçlerdir tabi bu soylediklerime ek olarak havası suyu besin kaynagıda etki ediyor ama yinede yararli diye dusunuyorum 23:00-06:00 arasi uyku en ideali

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Programmer bunu yazdı:

Shephard bunu yazdı:

siz insansanız biz neyiz :) haci niye kasıyorsunki hayır atomu mu parçalayacaksın o yüzden mi zamana ihtiyacın var evrime karşı çıkma min 4 max 8 saat uyu yeter

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

çok yaptık öğrenciyken öyle. ilk başlarda fark etmiyorsun yorgunluğu ama yaş geçtikçe pilin bittiğini anlıyorsun. en sağlıklı uyku düzenli gece uykusudur.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

uyumayı sevmiyorum hocam birde  o var ya

Ayet var, ayet
Toplam Hit: 3417 Toplam Mesaj: 24