folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

Bir Hazır Portalda Neler Olmasını İstersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

*İnternet explorer sorunu çözüldü!

Bugün uzun uğraş verdim internet explorerda css tablosunun hiç görünmemesine bir çözüm bulabilirmiyim diye uğraştım durdum. Kodları gözden geçirdim şunları yapınca sorun bir nebze olsun çözüldü

Bilindik html head body kısımlarına karışmış kod varmı diye baktım. Yani htmlden önce herhangi bir head meta body kodu head içinde body kodu felan. Hepsini düzenledim. Ardından html doctype ekledim (mutlaka herşeyden önce olmalı ve html'den önce birşey yazmamalı.

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
        "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

/head arasına alttakiler

<meta http-equiv="Content-Language" content="tr">
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
    <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="ie=Emulateie8" />

Yerleştirdin mi iş tamam. Ancak busefer de diğer tarayıcılar sorun çıkarıyordu. FOXXLY hocam table'lar çağ öncesinden kalma dedi. Ona uyarak div şeklinde blokları düzenledim. Şuan default temayı uyarladım ama diğer temalara zamanım olmadı maalesef zaten pek beceremem heralde ama bakalım :)

Kısa bir not ekleyim; İnternet explorerda araçlardan geliştiriciler için yapılmış bir panel varmış orada bulunan tarayıcı görünümü felan var onlarla test ettim. Geliştiricilerin aklında bulunsun.

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

IE 9 Saydam temada sorun çıkarttı.

a

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı:
    -----------------------------

IE 9 Saydam temada sorun çıkarttı.

a

Hocam tasarım şekli table dan div e çevrildi. Bu yüzden yalnızca portal tema çalışıyor. Diğerlerini yeni düzene uyarlamadım. Yarın css e daha uygun temalar ekleyeceğim ilgin için sağolasın :)

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

hacı ilk sistemi oturtup sonra tema işine girseydin daha iyi olmaz mıydı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı:

hacı ilk sistemi oturtup sonra tema işine girseydin daha iyi olmaz mıydı

Hocam daha iyi olurdu belki ama tema işi bitti bugün akşam yeni tema filan yayınlayacağım artık css3 e bile el attım :) Tema ile ilgili ufak tefek düzeltmeler kaldı onlar da zamanla gözüme çarptıkça düzeltirim. Şuan eklenti sistemi ve modül sistemini geliştiriyorum o yüzden bir hafta daha böyle boş gözükecek sonra zaten sistem oturmuş olacak

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

* IE ve Tema fix tamamıyla bitti.

Yeni bir de CSS3 tema ekledim. Online üyeler global.asa'dan yapılıyor ama bugüne kadar yapılmamış bir yöntemle :) Kasma olayı filan yok kim nerede hangi browser hepsi gösteriliyor. Mesajlar ajax olarak bildirim şeklinde geliyor. Gereksiz javascript ve cssleri de sildim. İşin makyaj kısmı bitti. Biraz saçma oldu gerçi direk makyaja girdik ama olsun :)

Sırada eklenti sistemi, blok yönetimi ve modül sistemi var. 1 hafta kadar değişiklik yapmayabilirim.

Tekrar söylüyorum arkadaşlar yeni konu açmıyorum kalabalık. Buradan hem portal hakkında bilgileri veririm hem de yaptığım yeniliklerin püf noktasını kodlarını isteğe bağlı olarak buradan paylaşırım.

Bu konuyu takip eden müridlere ve ilk üye olan kişilere portal yayınlanırken özel fırsatlar sunmayı da unutmayacağım tabiki :)

İyi günler..

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

site içi arama kısmını sağ menüye koy hocam :)

ve link yapısını değiştir. hiç hoşuma gitmiyor .asp?id felan diye. seo link yapısına uygun yapabilirsin. google yardımcın olsun dostum :D işlerim yoğun olmasaydı severek kodlamana yardımcı olurdum :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı:

site içi arama kısmını sağ menüye koy hocam :)

ve link yapısını değiştir. hiç hoşuma gitmiyor .asp?id felan diye. seo link yapısına uygun yapabilirsin. google yardımcın olsun dostum :D işlerim yoğun olmasaydı severek kodlamana yardımcı olurdum :)

Hocam hele bir sitenin yapısı otursun da bi seo kolay ama seo yaparken başını ağrıtırım :)

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

hacı ie de fixlemişsin ama ff de bozulmuş ya birde sağ tarafa şimdilik yorum için bir kolona yer bırakta direk oraya yazalım, isim e-posta falanda olmayacak tabi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı:

hacı ie de fixlemişsin ama ff de bozulmuş ya birde sağ tarafa şimdilik yorum için bir kolona yer bırakta direk oraya yazalım, isim e-posta falanda olmayacak tabi

Hocam ff düzgün cookieden kaynaklanan bir sorun vardır sen tema seçimden tekrar seç. Son seçtiğin tema silinenlerden birisiyse sorun olabilir. O dediğin yorum olayını da yapayım hocam yarın akşam gibi güncellerim vakit bulursam. Bu modül sistemi beni çok zorlayacak gibi. Ama olursa çok güzel olacak. Mesela modülüne kendin isim veriyorsun görünümü kendin ayarlıyorsun gibi güzel olacak ama :)

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 4513 Toplam Mesaj: 65