Bir İntihar Videosu Daha

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Valla ibnelik kendi seçimidir onun için yargılamıyorum ama iyi olmuş.

Neden derseniz aklı başında bir insan görünür bir yerine küçük bir dövme yaparken bile düşünür. Ulan yarın öbürgün bir işe girdiğimde bu bende nasıl bir ilk izlenim bırakır diye. O riski göze alıyorsa yapar eywallah o da kendi seçimidir. Ama yaptıktan sonra dünya beni anlamıyor triplerine girerse başına gelenleri haketmiştir.

Bu kişi de ya bu riski alacaktı. Yada ondan sonra zır zır ağlamayacaktı. Ne bekliyordu iyi bir koca bulup toplumun kendisini bu şekilde kabul etmesini mi?

Mehmet pişkin' e lafım yok en klas şekilde 10 numara öldü, kimseye beddua vs etmedi. Aksine kimse üzülmesin diye çekmiş belli ki. Onun için tabi üzüldüm. Ama bu ibnenin yaptığı tamamen sorumsuzca yaşamının sonucunu olgunlukla karşılayamamaktan geliyor belli ki.

hoca ayıp sana.

Adam ölmüş gitmiş arkasından ibne mibne diyorsun hiç olayların arka yüzünü bilmeden.Bu hormonel bir hastalık.Adam durup dururken "ulan en iyisi ben kestireyim öndekinide vurdurmaya başlayayım bide onu tadayım" demiyor.

Nasıl ruh hastası bir insan zevk için yalan sölemiyorsa yada şeker hastası bir adam komaya girmek için bilerek fast food yemiyorsa bu insanlarda bunu keyfine yapmıyor.

Benim hiç böyle arkadaşım yok arkadaşlıkda etmem ama bir insan kendini öldürecek dereceye geldiyse bişeyleri ciddi ciddi problem etmiş demektir.

yanılıyorsun bence hocam toplum tarafından deli olarak lanse edilen biri intihar etse bu cümleyi kurmayacaktın ama.

bu kadın intihar etti diye bizde vay efendim çok büyük sorunları varmış mı diyecez.tabikide hayır.

bu kadının sağlıklı düşünebildiğini kim ispatlayabilir ? kimse... ama bu kadına deli deselerdi kimse niye intihar etti demiyecekti.

yani intihat etmesi büyük acılar çektiğini değil sağlıklı düşünemediğini gösterir

ebedi devlet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

Beyler iyi hoş, bunların dışlanmışlığından falan dem vurnuşsunuz da merak ediyorum böyle yazanlarınızın hiç trans arkadaşı,kankası var mı? Çevrenize kattığınız,gidip pes attığınız, ciğercide yemek ısmarladığınız translar varmış gibi konuşmuşsunuz.

Hayatımda hiç trans arkadaşım olmamış olması, onlarla gidip pes atmamış, ciğercide yemek yemiş olmamız onların dışlanmışlığını anlatmıyor mu zaten? Ben hiç tanışmadım, kimseyle trans olduğu için arkadaş olacak değilim, arkadaşlık kuracaksam da translığına bakacak değilim. Benim için kişiliği önemlidir. Pis, iğrenç, dallama trans da elbet vardır sonuçta. 

Empati kurabilmek için arkadaşlık kurmana gerek yok hocam. Bu ölen bayan için de zerre üzülmedim, tanımam, etmem, beni ırgalamıyor. İlişkilendirebildiğimi belirtmem beni lgbt aktivisti yapmıyor. 

Maksadım bahse konu kişiyi ve onun gibileri tek suçlu yapmak değil hocam. Ama bazı arkadaşlar sanki bir yığın transa kucak açmış, iş vermiş, olanak sunmuş; ya da imkanı olsa bunları yapacakmış gibi ahkam kesince çelişkilerini ortaya koymak istedim. Cinsel ve ruhsal anlamda dengesizlik yaşayan insanlara sövmek,karalamak gibi bir adetim yoktur. İntihar etmesi ekstra üzücü ve elbette ki empati için arkadaşlık şart değil.

Ama samimi olalım. Böyle kimseler kapımıza ya da arkadaşlık ortamımıza gelse ne irtibat kurarız ne de iş veririz.Aksini iddia edip de yaşadığı şehirde trans olanları yarından tezi yok translara kucak açmaya davet ediyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

Beyler iyi hoş, bunların dışlanmışlığından falan dem vurnuşsunuz da merak ediyorum böyle yazanlarınızın hiç trans arkadaşı,kankası var mı? Çevrenize kattığınız,gidip pes attığınız, ciğercide yemek ısmarladığınız translar varmış gibi konuşmuşsunuz.

Hayatımda hiç trans arkadaşım olmamış olması, onlarla gidip pes atmamış, ciğercide yemek yemiş olmamız onların dışlanmışlığını anlatmıyor mu zaten? Ben hiç tanışmadım, kimseyle trans olduğu için arkadaş olacak değilim, arkadaşlık kuracaksam da translığına bakacak değilim. Benim için kişiliği önemlidir. Pis, iğrenç, dallama trans da elbet vardır sonuçta. 

Empati kurabilmek için arkadaşlık kurmana gerek yok hocam. Bu ölen bayan için de zerre üzülmedim, tanımam, etmem, beni ırgalamıyor. İlişkilendirebildiğimi belirtmem beni lgbt aktivisti yapmıyor. 

Maksadım bahse konu kişiyi ve onun gibileri tek suçlu yapmak değil hocam. Ama bazı arkadaşlar sanki bir yığın transa kucak açmış, iş vermiş, olanak sunmuş; ya da imkanı olsa bunları yapacakmış gibi ahkam kesince çelişkilerini ortaya koymak istedim. Cinsel ve ruhsal anlamda dengesizlik yaşayan insanlara sövmek,karalamak gibi bir adetim yoktur. İntihar etmesi ekstra üzücü ve elbette ki empati için arkadaşlık şart değil.

Ama samimi olalım. Böyle kimseler kapımıza ya da arkadaşlık ortamımıza gelse ne irtibat kurarız ne de iş veririz.Aksini iddia edip de yaşadığı şehirde trans olanları yarından tezi yok translara kucak açmaya davet ediyorum.

hoca mesele su

benim bu insanlarla bir tanısıklıgım, ahbaplığım yok. belki farklı ortamlarda arkadas da olabilirsin kim bilir. ama yanlarından geçerken de laf atmam ya da sağda solda aşağılamam. bence bu insanlara da bu kadarı yeter.

nasılki ben hayatım baltalanmadıgı sürece diger insanları siklemiyorsam bu insanlar da siklemez. yani çok mühim degil senin onunla arkadas olman, iş konusunda bir şey diyemeyecegim ama çalışanını görmüştüm. maalesef ülkemizde insanların iyigili için öyle oturmuş bi kültür yok.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı

Çok samimiyim, irtibatta kurarım, işte veririm, herkes sizin gibi tabu esiri değil.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@ultrAsker Benim de gelmek istediğim nokta şu: Böyle insanlara saygı duyulması gerektiğini söyleyen insanlar dahi onları toplumsal hayatın içine dahil etmekten imtina ediyorken, sağlıklı bir ruh ve akıl haline sahip olmalarını bekleyemeyiz. Saygı duyarsın,laf etmezsin ama adamın tek gelir kaynağı vurdurmak, tek çevresi iş arkadaşları; aile yok ortam yok iş yok sosyal hayat yok okumak üretmek yok vs. vs. Nereye kadar böyle gidecek? Hangi toplumsal kesim bunları kendi bünyesine dahil edecek? Translık etiketinden başka elde edebilecekleri, kendilerine sunulabilecek bir aidiyet odağı var mı?

Hâsılı kelam bu işin çıkışı yok, kısır döngü. Bu yazdıklarım hep birbirini tetikleyen çift yönlü olaylar. Bir nevi feedback. Bu yolu tercih eden insanların kollektif yaşama olağan bir surette dahil edilmesini ne biz sağlayabiliriz, ne de onlar; ne biz bekleyelim ne de onlar.

@kvasir :) Gelişmeleri bekliyoruz hocam. Samimi olduğun arkadaşlarınla, kuzenlerinle ya da ne bileyim okuldan,işten arkadaşlarınla trans arkadaşlarını kaynaştırabilme ve aynı faaliyetlere sokabilme yeteneğine şahit olmak isterim doğrusu.

literatur tarafından 06/Oca/15 00:23 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Valla ibnelik kendi seçimidir onun için yargılamıyorum ama iyi olmuş.

Neden derseniz aklı başında bir insan görünür bir yerine küçük bir dövme yaparken bile düşünür. Ulan yarın öbürgün bir işe girdiğimde bu bende nasıl bir ilk izlenim bırakır diye. O riski göze alıyorsa yapar eywallah o da kendi seçimidir. Ama yaptıktan sonra dünya beni anlamıyor triplerine girerse başına gelenleri haketmiştir.

Bu kişi de ya bu riski alacaktı. Yada ondan sonra zır zır ağlamayacaktı. Ne bekliyordu iyi bir koca bulup toplumun kendisini bu şekilde kabul etmesini mi?

Mehmet pişkin' e lafım yok en klas şekilde 10 numara öldü, kimseye beddua vs etmedi. Aksine kimse üzülmesin diye çekmiş belli ki. Onun için tabi üzüldüm. Ama bu ibnenin yaptığı tamamen sorumsuzca yaşamının sonucunu olgunlukla karşılayamamaktan geliyor belli ki.

Şeyhim dövme ile bunu nasıl bağdaştırdın anlamadım ne alakası var şimdi. Ben kendi istediğim gibi değilde insanların istediği bir kimliğemi girmem gerekiyor para kazanıp, iş bulmak için... O sığ düşünenler için. Ya ben dövmeli patron olacaksam? İlk izlenim derken de adam dört dörtlük giyinip gelsin akşamları da trans olsun ona buna versin. Bu şekilde seni kandırması daha mı iyi yani? 

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı

@ultrAsker Benim de gelmek istediğim nokta şu: Böyle insanlara saygı duyulması gerektiğini söyleyen insanlar dahi onları toplumsal hayatın içine dahil etmekten imtina ediyorken, sağlıklı bir ruh ve akıl haline sahip olmalarını bekleyemeyiz. Saygı duyarsın,laf etmezsin ama adamın tek gelir kaynağı vurdurmak, tek çevresi iş arkadaşları; aile yok ortam yok iş yok sosyal hayat yok okumak üretmek yok vs. vs. Nereye kadar böyle gidecek? Hangi toplumsal kesim bunları kendi bünyesine dahil edecek? Translık etiketinden başka elde edebilecekleri, kendilerine sunulabilecek bir aidiyet odağı var mı?

Hâsılı kelam bu işin çıkışı yok, kısır döngü. Bu yazdıklarım hep birbirini tetikleyen çift yönlü olaylar. Bir nevi feedback. Bu yolu tercih eden insanların kollektif yaşama olağan bir surette dahil edilmesini ne biz sağlayabiliriz, ne de onlar; ne biz bekleyelim ne de onlar.

@kvasir :) Gelişmeleri bekliyoruz hocam. Samimi olduğun arkadaşlarınla, kuzenlerinle ya da ne bileyim okuldan,işten arkadaşlarınla trans arkadaşlarını kaynaştırabilme ve aynı faaliyetlere sokabilme yeteneğine şahit olmak isterim doğrusu.

biz daha türbanlı türbansız muhabbetini aşamadık buralara çok yolumuz var. doğu toplumları kendisi gibi olmayanı sindirmeyi çok sever maalesef

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

şu yaş olayini anlayan birisi varmi ? 

geniuss tarafından 06/Oca/15 02:22 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

humanist damarı tutmuş gene milletin, transları kendi içlerinde değerlendirirken hepsinin aynı doğrultuta aynı nedenlerle ibneleşmediğini biliriz kiminin beyin cinsiyetinden dolayı kiminin hormonlarından kiminin dibini dövdürmek için vs fakat toplumsal olarak kamuda veya özelde herhangi sektörde olursa olsun bir transeksüelin çalışması çalıştırılması işveren için ciddi dezavantajdır bu dünyanın neresinde olursa olsun böyledir tayland hollanda gibi fuhuşun merkezlerini saymıyorum, ha insan olarak sosyal hayatta toplumun bi parçası olarak kendi yaşamlarını sürdürürler ama söz konusu anadolu toplumu ise istediğimiz kadar kanımız kaynasın insan olarak görelim dost belleyelim kanka olalım genede sokakta görsek selam vermeye çekiniriz boşuna burda edebiyat yapmaya gerek yok, 

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    edit
    geniuss tarafından 06/Oca/15 02:20 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 12810 Toplam Mesaj: 115