folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Bir Milli Projenin Daha Sonu Pardusa Elveda

Bir Milli Projenin Daha Sonu Pardusa Elveda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    lan

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

TahribatOS beta 0.13 icin tam zamani :) sakasi biyana ben cok guvenmistim pardus'a ama tubitak ne zman bunu da yuzune gozune bulastiracak diye beklemede idim. neden mi ? fuarlardaki islerine bakiyorum hic bir seyi tam olarak yapamadilar.

Akis ? akilli kart isletim sistemi yaziyorlardi ekart ve plaskart diye 2 firmaya dunyanin parsini yedirdiler (yabanci sermaye) biz teknikkart adi ile girelim 100% turk sermaye ve turk isgucu tamamen yerli uretim dedik. yok guvenmiyoruz oyle turk islerine dediler. EMV master and visa guveniyor ? senin guvenlik belgelerini iso belgelerini de aldik arkada donen para sonradan ortaya cikti. (5 yildir bitmedi; son durumlari Java card'a aplet olarak yapalim diyorlardi ki onu ben yapardim bir yilda tek basima)

HS10N ? piyasaya aciklanmayan bir cift islemcili kredi karti standartinda chip. Akis icin kullanilacakti bu projede rafa kalkti NXP firmasi biraz bagis yapti chip tasarim ekibi dagitildi. Kore uzerinde KONA23at veya 23V gibi bir chipe cevirdiler sonra ACOS (Advance Card Oparation system)'a donuldu diye biliyorum ama o chipli turk kimlikleri olacakti bu..

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

bok gibi bi işletim sistemiydi afedersiniz. yine de milli proje olduğu için destek verilmesi gerekirdi.

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Durmak yok; windowsa devam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:
    -----------------------------

bok gibi bi işletim sistemiydi afedersiniz. yine de milli proje olduğu için destek verilmesi gerekirdi.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:

israilde kurumsal birçok kurumsal firmada güvenlik nedeni ile kullanılıdıgını bılıyormuydun sen ?
    Nasıl bır ısletım sistemine bok gibi dersin ?  sen daha iyisini yap ozaman? bu cahilcebir tutumdan başka birşey değildir.

Genel olarak linux işletim sistemi aşina olmadıgınız zzaman ıtıcı gelebılır ama kurumsal alanlarda kullanımı yaygınlastırılmalı 

Bugun ılkokullarda bılgısayar derslerınde ubuntu gosterılseydı pardus ıle egıtım alınsaydı su anda bambaska olurdu windowsun yuzune bakılmazdı.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:

windows95 de şimdi bok gibi ama hacı zamanla düzelirdi destek devam etmeliydi. ayrıca ben kullkandım bi ara hoşuma gitmişti. daha da güzel olurdu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

x3uqm4 bunu yazdı:

israilde kurumsal birçok kurumsal firmada güvenlik nedeni ile kullanılıdıgını bılıyormuydun sen ?
    Nasıl bır ısletım sistemine bok gibi dersin ?  sen daha iyisini yap ozaman? bu cahilcebir tutumdan başka birşey değildir.

Genel olarak linux işletim sistemi aşina olmadıgınız zzaman ıtıcı gelebılır ama kurumsal alanlarda kullanımı yaygınlastırılmalı 

Bugun ılkokullarda bılgısayar derslerınde ubuntu gosterılseydı pardus ıle egıtım alınsaydı su anda bambaska olurdu windowsun yuzune bakılmazdı.

Pardus mu bok gibiymiş :) pardus kadar derli toplu başka bir dağıtım var mı acaba? Pardus muazzam bir projeydi, herşeyi berbat eden platform üzerinde çalışacak kamu kurum kuruluşlarında kullanılacak uygulamaların geliştirilmemiş olmasıdır. Üniversitelerde, Hastanelerde, Belediyelerde, Askeri kurumlarda, Emniyet teşkilatında, Ulaştırmada kullanılabilirdi.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Linux un Turkiyede gelistirilen bir dagitimiydi, ilk zamanlar iyi ivmelendi...yeri geldi tahribatta cok sevdigimiz bir junior arkadasimiz , biz pardusu ufak tefek elestirdik diye adam bize yuz dondu, selami sabahi kesti. Bak kardes burasi Turkiye adami ayakta operler haberin olmaz, kendini bu kadar bu proceye kaptirma dedik...dinlemedi. Aradan 4-5 yil gecti ve sona gelindi. Umarim bunca yil emek verenler iyi tecrubeler edinmistir, iyi yerlere iyi projelere baslamalari dilegiyle. 

iyi geceler, pardus

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

bişiler yazdım sildim.. kısaca yazık oldu diyebilirim :|

http://www.youtube.com/watch?v=bfkzqxXpO6U

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 6014 Toplam Mesaj: 46