Bira Şişesinde Bulunan Not

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Sevgili Deniz…

Yaşadıklarımı anlatabileceğim tek sen varsın, farkında değilsin tabii biliyorum. Yazıyorum mecburen, konuşursam deli derler çünkü. Yeteri kadar dediler zaten, kafi miktarda delilik var üzerimde. Tuhaf bir kafe burası, içinde pis bir koku var fakat alışıyor insan zamanla. Bir uzvu halini alıyor o koku ve olmadığı zaman eksikliğini hissediyorum açıkçası. Tıpkı diğerleri gibi… Vücuduma saplanan mermi, ok ve saçmalara rağmen hala hayattayım fakat kanımın son damlalarının aktığını biliyorum, baba kanı tabii –yar olur mu hiç? Bir vampir gibi emdiğim kanın hesabını veriyorum şimdi. Kimseye, kendime…  

Kapı açıldı, dışarıda yağan sağanak yağmur ve şiddetle çakan şimşek vücuduma tıpkı o koku gibi müthiş bir haz veriyor. İçerisi boş… Üst katta iki tane lezbiyen kız var, biri sarı kısa saçlı diğeri siyah. Giriş katta ise onların yönelimlerinden haberi olmayan bir çocuk. Bir gün Tutunamayanlar, diğer gün ise Savaş ve Barış ile geliyor, niyeti belli fakat o kızların pek de umurunda değil Tutunamayanlar ya da Savaş ve Barış. Tutunamadıkları büyük bir dünya ve kendi içlerinde yaşadıkları büyük bir savaş var zaten.  Neyse, birkaç kelime de okusa kardır onun için. Bir bira daha söyledim, dördüncü muhtemelen adisyona bakmam lazım. Beş ya da altı bin TL civarı param kaldı. Babamdan kalan iki tane evi annem ve diğer geride kalanları düşünmeden sattım peşinden koştuğum hayallerim için. En kral spor ayakkabıları almama rağmen bir türlü koşamadım, kimse yürümeyi öğretmedi bana  -hep kucakladı, yorulunca bıraktı, başkası devraldı… Demin dedim ya, vampir gibi emdim onları –şimdi benim kanım akıyor, tampon yapanım yok. Aksın… Aksın dursun…

Londra’nın bir ara sokağındaydı sanki bu bar. O hava vardı… Sopranos ya da bir Godfather havası. İçeri biri girdiğinde kapıdan sallanan çan ya da arkada çalan şarkılar –beni bu düşünceye itti. Bu arada çan demişken, yine çaldı –kuvvetli bir rüzgar ve yağmur damlaları ıslattı kapıya yakın masaları. Gidecek bir yerim yok, öksürüyorum biraz ve bunları anlatabileceğim bir sen varsın deniz. İdealleri uğruna harcanan bir bedenden bahsediyoruz, ufak çaplı bir olay değil yani.

Sevgili Deniz…

Sinema, müzik, ticaret ve yaşam sektöründe tutunamadım. Yaşamıyorum, sadece hayattayım. Dedim ya, ben başaramadım. Yazım pek iyi değildir, kusura bakma. Kalemim de bitmek üzere, “Kalemin çok kuvvetli” derlerdi oysaki. Kalemimin kuvveti, elimde tuttuğum kalemin kuvveti kadarmış demek ki.  Kapı açıldı yine, yağmur hızlanmış. Belki bir Poe olurum, bira şişesine koyup sana –senin sonsuzluğuna yollayacağım bu yazı ile.

Bira Şişesinde Bulunan Not” derler belki. Belki…

Kerem YÜKSELOĞLU

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

yanlış anlama ama 

fark ettinizmi herkes şair yazar fotoğrafçı film eleştirmeni oldu son zamanlarda

süslü, elit, hafif kinayeli konuşmalar ( sözlük konuşması )

havada uçuşur oldu bu tarz konusanlar işinde gücende olan düz sıradan insanıda üstün görür oldu kendinden

bi bakıma ergenlik gibi

o zamanlar hayatın sırrın çözdüm en zeki benim herkesten üstünüm tripleri şu an internet aleminde yetişen bireylerinde hepsine işlemiş durumda

insanlar hayal aleminde yaşayıp kendilerini kral ilan eder oldu

dışarıda hayat hiçte öyle değil

yeri değildi belki ama 

konu tetikleyici oldu

bu arada yazıların güzel sayılır ama biraz kasıosun gibi geldi bana

pek anlamam bu işlerden ama çok yapmacık gelio bu tür yazılar bana

not: diğer yazılarınıda okudum

Destination Calibration

DestinatioN tarafından 20/Eyl/12 05:19 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yao amk. bende diyorum bu adam nerde kaldı, özlemişin lan seni :) 

+

amk. yazıyı tam 5 defadır okuyup tekrarlıyorum , birşey anliyim diye ama anlamıyorum yada kafam almıyor senin yazdıklarını.

5 kere daha tekrar edip okuyacam , sinirlerim bozuluncaya kadar.

okumayı bıraktım.

1- hocam senin amacın ne Allah aşkına , gerçekten iyi bir yazar mı olmak istiyorsun yoksa insaların şuurunu imha etmek mi istiyorsun ?

2- yazına giriş yaparken ne yazdığını bilmiyorsun sanırım, en azından yazarken bir kaç defa oku , artılarını ve eksilerini ayırmaya çalış.

3- yazılarını hangi dille yazıyorsun, kimden esinleniyorsun, hangi kaynakları okuyorsun yada araştırıyorsun + filmlerden mi etkilenip yazıyorsun ?

4-yazını yazdığın zaman karşı tarafa birşeyler aktarmaya çalış, girişte ayrı bir konu yazıyorsun, gelişme desen bi bok yok, sonuç fiyasko.

giriş ve gelişmeyi yazarken sonucunu da ona göre yaz ve tamamla. 

5- uzatmak istemiyorum ama senden ricam , lütfen yazılarını yazarken kelimelerini iyi bir şekilde seç ve öylece yazmaya başla. mesela yazılarında çok yabancı isimler ve kelimeler yazıyorsun hiç gerek yok, çok anlamsız duruyor. seçtiğin kelimeler cümleyle uyuşması lazım ama sen bunu beceremiyorsun maalesef. 

yoruldum amk.

By_Gizemli tarafından 20/Eyl/12 06:39 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

yanlış anlama ama 

fark ettinizmi herkes şair yazar fotoğrafçı film eleştirmeni oldu son zamanlarda

havada uçuşur oldu bu tarz konusanlar işinde gücende olan düz sıradan insanıda üstün görür oldu kendinden

bi bakıma ergenlik gibi

o zamanlar hayatın sırrın çözdüm en zeki benim herkesten üstünüm tripleri şu an internet aleminde yetişen bireylerinde hepsine işlemiş durumda

yeri değildi belki ama 

konu tetikleyici oldu

Destination Calibration

Özellikle son dönem çıkan filmlerden sonra iyice arttı hocam haklısın. Onun dışında doğrudur hocam bazen ben de düşünüyorum, "Yapmacık oldu bu." diye fakat bu zamanla gelişecek bir şey. Diyalog yazmak, olayları kurgulamak. Kahve ortamını bilmeyen biri kahve ortamı muhabbetlerini ne kadar gerçekçi yansıtabilir ki? Bunun gibi ortamını ya da 'raconunu' öğrendikçe ilerleyecek.

Eyvallah eleştirin için. Ayrıca tamamen yergi amaçlı yapılan eleştirileri önemsemiyorum. Kalite ya da beğeni görecelidir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocam konuya bende adapte olamadım sanki bir hikayeden başkasına geçiyor gibi olmuş ama seçtiğin kelimeler bence güzel. Yani kaliteli bir ayakkabı giyiyorsunda bağcıkları bağlamamışsın gibi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

yanlış anlama ama 

bi bakıma ergenlik gibi

yeri değildi belki ama 

konu tetikleyici oldu

Destination Calibration

+1

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

bizim sanayide calis. anlarsin bosvermeyi. 10 elle nasil sariliyorsun hayata. mutluluk ve yasam ne demek ve nasil yasanir, ayaklarin uzerinde nasil durulur ogrenirsin. biraz sana yazdim bunu cunku her siir ya da bu tur yazilar sahibinden cok derin izler tasir. ortam olarak olmasa da dusunce ve his olarak. bu zamanda normaldir gerci duygu ve dusuncelerin. ulkenin hali belli malum.
    -nanoparcaciklar ile dunyaya nasil yon verildigi hakkinda ya da kopekbaliginin nasil bu kadar su altinda hizli yuzdugune dair bir arastirma yazisi, dogayi taklit ederek bunun insanliga nasil fayda saglayabilecegini arastirmak ve bulmak, sonra 2012 olimpiyatlarinda Amerikali Michael Pelps in nasil 22 altin madalyayi ulkesine goturdugunu bilmek bunu muritlerle paylasmak ve bunun gibi nice gelisimleri teknolojileri, teknikleri ogrenmek vsvs...
    http://www.london2012.com/news/articles/round-phelps-signs-off-style.html
    Ya da Vecihi Hurkus'un yasam hikayesi ya da su anki bilgisayar bilimlerinin temelini atan kisi olarak kabul gorulen isim Alan Mathison Turing'i arastirmak.
    Almanlar'in 2. dunya savasinda krpitolarini cozerek, soylenene gore belki de milyonlarca insanin hayatini kurtarmis kisi.
    Ya da Ekim dusu filminden cocukluk hedefleri tekrar isik bulmus Nur Ortugen Gok'u arastirin. Cocuklugunda nasil astronot olmak istedigini ve bunun icin tekrar nasil bir caba sarfedip gercek yasanmis bir filmden guc bularak arastirmalari sonucu ilk teleskobunu buyuk bir ozveri ve cabayla yaparak tum Turkiye'deki okullara birer adet teleskop hediye ettigini ... tabi nerden bilceksiniz amk.
    Anca bira sisesinde dunyadan yasamdan her seyi birakmis, kendince tutunacak bir dal arayan, sagda solda paylasarak kendi dusuncesine uygun kisilerle dertlesmek isteyen profil kazanmak istediginiz bu. Kac yasindasiniz sanki en verimli donemlerinizdesiniz ve sirf boyle bir yazi sizi ne kadar ele verigini dusunun.
    is guc olmayinca da cikin gidin eylem yapin yok bize is yok bize maas. Babayi alin mk.
    Kendinize gelin birakin bu kahve muhabbetlerini hocaa...  Bağırma

murathan tarafından 20/Eyl/12 11:33 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

güzel bir duygu yüklemeye çalışmışsın aslında biraz paronoid bi hava var hayatı boyunca birşeyler yapmak isteyipte başaramamış, başarılı olamamış bir kişiyi betimlemek istemişsin ancak sanki daha liseden bu yıl mezun olmuş öss' yi kazanamayıp bunalıma girmiş biri gibi betimlemişsin ancak zaman içinde oturur eminim. Anlatmaya çalıştığın ortamları öncelikle reel olarak ziyaret edip iyi bir profilini çıkarmanı öneririm ;}

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

yanlış anlama ama 

bi bakıma ergenlik gibi

yeri değildi belki ama 

konu tetikleyici oldu

Destination Calibration

NoToLeRaNcE tarafından 20/Eyl/12 11:38 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _ogz
    _ogz's avatar
    Erkek

Eleştiriler kaliteli olmuş.

kah cikarim gokyuzune seyrederim alemi, kah inerim yeryuzune seyreder alem beni...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haha. bende direk kurgu olarak edgar allan poe'nun "message found in  a bottle" hikayesini çağrıştırdı. okudun mu bilmiyorum ama.

edit: poe' yazdığını görmemişim pardon :) orjinal durmuyor böyle.

CodeInside tarafından 20/Eyl/12 16:02 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3198 Toplam Mesaj: 22