Bira Şişesinde Bulunan Not

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    hakan günday okuyo musun? Okumuyosan oku.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

çi<ik

RESPECT !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    By_Gizemli bunu yazdı

yao amk. bende diyorum bu adam nerde kaldı, özlemişin lan seni :) 

+

amk. yazıyı tam 5 defadır okuyup tekrarlıyorum , birşey anliyim diye ama anlamıyorum yada kafam almıyor senin yazdıklarını.

5 kere daha tekrar edip okuyacam , sinirlerim bozuluncaya kadar.

okumayı bıraktım.

1- hocam senin amacın ne Allah aşkına , gerçekten iyi bir yazar mı olmak istiyorsun yoksa insaların şuurunu imha etmek mi istiyorsun ?

2- yazına giriş yaparken ne yazdığını bilmiyorsun sanırım, en azından yazarken bir kaç defa oku , artılarını ve eksilerini ayırmaya çalış.

3- yazılarını hangi dille yazıyorsun, kimden esinleniyorsun, hangi kaynakları okuyorsun yada araştırıyorsun + filmlerden mi etkilenip yazıyorsun ?

4-yazını yazdığın zaman karşı tarafa birşeyler aktarmaya çalış, girişte ayrı bir konu yazıyorsun, gelişme desen bi bok yok, sonuç fiyasko.

giriş ve gelişmeyi yazarken sonucunu da ona göre yaz ve tamamla. 

5- uzatmak istemiyorum ama senden ricam , lütfen yazılarını yazarken kelimelerini iyi bir şekilde seç ve öylece yazmaya başla. mesela yazılarında çok yabancı isimler ve kelimeler yazıyorsun hiç gerek yok, çok anlamsız duruyor. seçtiğin kelimeler cümleyle uyuşması lazım ama sen bunu beceremiyorsun maalesef. 

yoruldum amk.

Senin amacın ne? Yaptığın bu eleştiriler umurumda mı sanıyorsun? Hayatında kaç kitap okudun merak ediyorum inan. Her konumda ortaya çıkıyor, bir şeyler karalayıp gidiyorsun ve niyetin, birkimin üslubundan anlaşılıyor.

Ben hiçbir zaman yazarım demedim. Sen de eleştirmenim deme sakın. 

"Birşey" yazan eleştirmen olmaz. Yorulduysan okuma bir daha. Git Gülyen Dayıoğlu falan oku ya da en iyisi "vur göte coş" sen. Yaptığı yorumlara cevap vermeyeceğim. Selametle...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Hocam açık konuşmak gerekirse olmamış.Ama neden olmasın?Eğer sen istiyorsan daha iyilerini yazabilirsin.Daha çok yoğunlaşarak,daha mantıklı kurgular yaparak,okuru hikayenin içine sokacak kadar gerçekci ve canlı tasvirler yaparak.Mesela lezbiyen kızlar falan demişsin,bunu okuyunca amerikanvari bi yazı gibi duruyor.Daha bizden,daha biz olan şeyler yazabilirsin.O tip şeylere de dikkat etmeni öneririm.Şimdilik aklıma gelenler bukadar,daha gelirse editlerim.

Not : Aramızda kimse bu yazıyı tamamen olumsuz,yıkıcı olarak eleştirebilecek kadar ''eleştirmen'' değil.Yazıyı yazan arkadaşımız da bir ''yazar'' değil.Ona göre eleştirmemiz lazım. diye düşünüyorum ben.

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    Poet bunu yazdı

Hocam açık konuşmak gerekirse olmamış.Ama neden olmasın?Eğer sen istiyorsan daha iyilerini yazabilirsin.Daha çok yoğunlaşarak,daha mantıklı kurgular yaparak,okuru hikayenin içine sokacak kadar gerçekci ve canlı tasvirler yaparak.Mesela lezbiyen kızlar falan demişsin,bunu okuyunca amerikanvari bi yazı gibi duruyor.Daha bizden,daha biz olan şeyler yazabilirsin.O tip şeylere de dikkat etmeni öneririm.Şimdilik aklıma gelenler bukadar,daha gelirse editlerim.

Not : Aramızda kimse bu yazıyı tamamen olumsuz,yıkıcı olarak eleştirebilecek kadar ''eleştirmen'' değil.Yazıyı yazan arkadaşımız da bir ''yazar'' değil.Ona göre eleştirmemiz lazım. diye düşünüyorum ben.

Doğrudur hocam. Boldladığın yere ise katılmıyor gibiyim. Taksimde çok fazla olan şeyler bunlar fakat şu var iş betimleme va anlatımda. Ben onları size bizde olan bir şey gibi anlatamadıysam haklısın.

Herkes eleştirmen hocam. Okuyan herkesin az da olsa eleştirme hakkı vardır ben senin yaptığın gibi, saygılı olanları umursuyor ona göre kontrol ediyorum. Ve ben yazıyı direk yazıp copy-paste ile buraya koymuyorum. Belirli kontrol ve eleştirilerden sonra burada. Yorumun için ayrıca eyvallah hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Şimdiye kadar yazdığın yazılarda birtane bile olumlu yorum almamışsın üstelik yazılarında yetmiyor gibi sana yapılan eleştirilerdede ilkokul çocukları gibi davranıp birde beğenmediysen okuma git çık konumdan triplerindesin.

Niye hala milletin kafasını sikmeye uğraşıyorsun anlamış değilim ?

swordfish tarafından 20/Eyl/12 20:44 tarihinde düzenlenmiştir

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

yetersizliğini kabul edip yazmak yerine yeterli olduğunu düşünüp yazmaya başlayınca insanlar son 15 yılda sikindirik onbin tane yazar kırması çıktı piyasaya. 2 düzgün betimleme ya da kafiyeye sevinip yazı yayınlamamak lazım, okurken sana normal gelen cümleleri yazarken doldurmak 100 kat daha zor, bir kurgunun ardından gelen "Merhaba" cümlesi, zaman ve mekan olarak yerli yerinde ise bunun sebebi yazmadan okumaktır. Az biraz okuyun, hep bu amına koduğum sikik iskenderi yüzünden.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

Şimdiye kadar yazdığın yazılarda birtane bile olumlu yorum almamışsın üstelik yazılarında yetmiyor gibi sana yapılan eleştirilerdede ilkokul çocukları gibi davranıp birde beğenmediysen okuma git çık konumdan triplerindesin.

Niye hala milletin kafasını sikmeye uğraşıyorsun anlamış değilim ?

Kişinin anlattığı karşıdakinin algılayabildiği kadardır. Burada bir emek var, tabii hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış hayatı boyunca hiç çaba sarf etmemiş kişilerin bunu algıyamaması normal.

Hiç olumlu yorum almamışım he?

http://www.tahribat.com/Forum-Adi-Serdar-Cicek-Hala-Hayatta-164025/2/

http://www.tahribat.com/Forum-Umutsuzluk-Adina-163408/2/

http://www.tahribat.com/Forum-Perileri-Unutun-161919/

Amacım "Al bak göt oldun" edebiyatı yapmak değil, söylediğin son cümleye cevap. Sana bol şans.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

+

amk. yazıyı tam 5 defadır okuyup tekrarlıyorum , birşey anliyim diye ama anlamıyorum yada kafam almıyor senin yazdıklarını.

okumayı bıraktım.

1- hocam senin amacın ne Allah aşkına , gerçekten iyi bir yazar mı olmak istiyorsun yoksa insaların şuurunu imha etmek mi istiyorsun ?

2- yazına giriş yaparken ne yazdığını bilmiyorsun sanırım, en azından yazarken bir kaç defa oku , artılarını ve eksilerini ayırmaya çalış.

3- yazılarını hangi dille yazıyorsun, kimden esinleniyorsun, hangi kaynakları okuyorsun yada araştırıyorsun + filmlerden mi etkilenip yazıyorsun ?

4-yazını yazdığın zaman karşı tarafa birşeyler aktarmaya çalış, girişte ayrı bir konu yazıyorsun, gelişme desen bi bok yok, sonuç fiyasko.

5- uzatmak istemiyorum ama senden ricam , lütfen yazılarını yazarken kelimelerini iyi bir şekilde seç ve öylece yazmaya başla. mesela yazılarında çok yabancı isimler ve kelimeler yazıyorsun hiç gerek yok, çok anlamsız duruyor. seçtiğin kelimeler cümleyle uyuşması lazım ama sen bunu beceremiyorsun maalesef. 

yoruldum amk.

Senin amacın ne? Yaptığın bu eleştiriler umurumda mı sanıyorsun? Hayatında kaç kitap okudun merak ediyorum inan. Her konumda ortaya çıkıyor, bir şeyler karalayıp gidiyorsun ve niyetin, birkimin üslubundan anlaşılıyor.

"Birşey" yazan eleştirmen olmaz. Yorulduysan okuma bir daha. Git Gülyen Dayıoğlu falan oku ya da en iyisi "vur göte coş" sen. Yaptığı yorumlara cevap vermeyeceğim. Selametle...

bazen susmak lazım sanırım.

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    By_Gizemli bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

+

okumayı bıraktım.

yoruldum amk.

bazen susmak lazım sanırım.

evet senin icin en iyisi sumak ama burda bazen falan yok 

Toplam Hit: 3157 Toplam Mesaj: 22