Bira Ve F/P

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

kimse dememiş ben diyim. alkol haramdır günahtır. hazır içmemek için bu kadar sebebin var içmeee.

almanlarda bir gelenek vardır bir elayetin halkı ekmeksiz ve birasız bırakması yasaktır. 

ayrıca hıristiyanlardada şarap kutsaldır. 

ayrıca arpa suyu ve üzüm suyu candır. 

rakı milli içkimizdir 

günah olan şey ise haram yemek ve kendine zarar verecek şeyler yapmaktır.

alkol de vicuda zarar verir dozajı aşarsan fakat içinde şeker olan herşey vicuda zarar verir çikolata da yasak olsun o zaman.

ama biz elhamdulillah müslümanız.

tamam işte alkol vücuda zararlı değil mi? bu yüzdende haram değil mi? yanlış mı biliyorum. 

noname in avatarına bakınca dininde niyazında 5 vakit namaz kılan birine benziyormu hocam :) 

hayatta herşeyin tadına bakacaksın öbür tarafta hafif bronzluk iyidir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

kimse dememiş ben diyim. alkol haramdır günahtır. hazır içmemek için bu kadar sebebin var içmeee.

almanlarda bir gelenek vardır bir elayetin halkı ekmeksiz ve birasız bırakması yasaktır. 

rakı milli içkimizdir 

alkol de vicuda zarar verir dozajı aşarsan fakat içinde şeker olan herşey vicuda zarar verir çikolata da yasak olsun o zaman.

şekeri mekeri geçte sen hiç alkol bagımlısı birisini gördünmü hayatında onu söyle ? alkolün toksik etkisi var beyin üzerinde, şeker diyorsun sen hâla :D

herşeyin azıda zarar ama insan vucudu okadar güçlüki zararlarını hissedemiyorsun bile 

haram şeylerin denenini araştırdıgında harbiden zararlı oldugunuda görüyor insan 

do_som tarafından 20/Tem/18 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Sen almanyada degilmisin orda okuyoedun sanki ucuz degilmi.avrupada.bira neden kasiyon ki

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Ev yapımına neden karşışın? Ağzına uyan kiti bul yapıştır 15-20 kasa. Temiz şişe olduktan sonra yapması birşey değil. Bu sene yasal sınırları zorluyorum şahsen :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Ev yapımına neden karşışın? Ağzına uyan kiti bul yapıştır 15-20 kasa. Temiz şişe olduktan sonra yapması birşey değil. Bu sene yasal sınırları zorluyorum şahsen :)

valla bi döneyim evime ilk yapacağım şeylerden biri olacak ev yapımı bira.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

yo karşı değilim :) şuan mümkünlüğü zor sadece. Hem beklemesi dert, hem de hava 40 dereceyken onu 20 derecede tutmak için yatırım yapmam gerekiyor. Kışın yapmıştık bi posta. 2 kasa çıktı. mis gibi :)

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Şu düdüklü tencere ile yaptıkları beher midir ondan bulup . Vodka falan yapmak en mantıklısı . 100 tl ye 1  damacana  Vodka oluyor . Güzel yani . Ama damıtma yasak ve bilmek lazım 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Şu düdüklü tencere ile yaptıkları beher midir ondan bulup . Vodka falan yapmak en mantıklısı . 100 tl ye 1  damacana  Vodka oluyor . Güzel yani . Ama damıtma yasak ve bilmek lazım 

ev yapımı damıtma sistemi o düdüklü tencere. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Litrelik marmara gold aldım cam şişe. 14 tl. 50liği 7tlye geliyor. bakalım tadı içilebilirse en kârlısı bu heralde :)

çevir aç kapak yapmışlar. bardağa doldurur kapatır dolaba geri koyarım..

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    do_som bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

rakı milli içkimizdir 

şekeri mekeri geçte sen hiç alkol bagımlısı birisini gördünmü hayatında onu söyle ? alkolün toksik etkisi var beyin üzerinde, şeker diyorsun sen hâla :D

herşeyin azıda zarar ama insan vucudu okadar güçlüki zararlarını hissedemiyorsun bile 

haram şeylerin denenini araştırdıgında harbiden zararlı oldugunuda görüyor insan 

Bu ne bicim mantik :D suyu da fil gibi icip su zehirlenmesinden olen insanlar var. Dunyada olumun major sebebi kalp damar hastaliklari, yag da haram mi :D 

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 5480 Toplam Mesaj: 46
bira ucuz bira sağlıklı bira efes alma nefes al