Bira Ve F/P

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

walla ben kendim yapıyorum biramı. şişesi 2Tl ye mal oluyor. dışarıda bira olmuş 10tl. ben aynı paraya 5 bira içiyorum. kafasıda güzel tadıda. pilsener kit alıp geçiyorum. bi kaç çeşit denedim ama pilsenere döndüm. klasik olsun sıkıntısız olsun modu. dışarıda alkole para vermek bu saatten sonra delilik. 3 yıl oldu herhalde üretime başlayalı. 30 şişe biram var. bitmek üzere olduğu için 2 tane daha kit aldım. bu akşam birini kuracağım. bitince 46 şişe daha stoklamış olacağım her bir kit için.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Abi basur yapıyormuş bira yav. Bi bira bi de şarap seviyorum ikisi de mayalı olduğu için aynı durum. Yazıklar olsun. Millet kovayla içiyor ben üç tane içtim ertesi gün oturamıyorum, güler misin ağlar mısın :D 15 gündür aynı bela.

Çok bozdu moralimi çok

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

Bütün içkiler mayalıdır.

!!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

bırayı bırakıp saraba gectım 15.litrelik sarap 29 lıra 10 bıraya es deger ıcerısındekı alkol oranı 10 bıra 100 tl 1.5 lt sarap 30 tl kopek olduren kalıtelı olsn dersen bıraz daha 50 e fılan alırsın

fakat ıcındekı alkol mıktarı artıkca ınsana yetmıyor ınsanı alkolikliğe goturur evde yapılabılır. 

ama bırakıyorum alkolu cıddı anlamda gereksız bırakın . 

hipokondriyak tarafından 28/Ağu/18 15:44 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

bırayı bırakıp saraba gectım 15.litrelik sarap 29 lıra 10 bıraya es deger ıcerısındekı alkol oranı 10 bıra 100 tl 1.5 lt sarap 30 tl kopek olduren kalıtelı olsn dersen bıraz daha 50 e fılan alırsın

fakat ıcındekı alkol mıktarı artıkca ınsana yetmıyor ınsanı alkolikliğe goturur evde yapılabılır. 

valla evde bira yapıyorum şu aralar şaraba yöneldim (: kendi çapımda mayalama işleminin başarırsam birayı da kitten bağımsız yapmaya başlayacam (:

sonrasında damıtma yöntemi ile alkol üretimi (: likör ve türevlerini yapacam (:

valla bildiğin hobi oldu benim için çok hoşuma gidiyor (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

valla evde bira yapıyorum şu aralar şaraba yöneldim (: kendi çapımda mayalama işleminin başarırsam birayı da kitten bağımsız yapmaya başlayacam (:

şarap yapmak daha kolay hacım sarap mayasını koyuyorsun kendı kendıne oluyor bır kere suzsen yeterlı oluyor bıra da yok damıtma ıslemı eger onu damıtırsan alkol oranını yukseltıp saf alkol elde edıyorsun aslında varya o kadar basıt bır ıslem kı tum alkollerı yapmak yalnızca bıraz sabır ınanılmaz fıyatlara sattıklarını farkedınce yok artık dıyorsun. kaldıkı mıllet yuzyıllarca kendı evınde yapmıs anadoluda da devamlı evınde yapanlar vardı 50 yıla kadar ulasım bu kadar gelısmıs degıldıkı ıcerlerde. yapmak basıt .sarapta sampanya mayası kullanınca lezzetı daha cok tutuyormus 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

şarap yapmak daha kolay hacım sarap mayasını koyuyorsun kendı kendıne oluyor bır kere suzsen yeterlı oluyor bıra da yok damıtma ıslemı eger onu damıtırsan alkol oranını yukseltıp saf alkol elde edıyorsun aslında varya o kadar basıt bır ıslem kı tum alkollerı yapmak yalnızca bıraz sabır ınanılmaz fıyatlara sattıklarını farkedınce yok artık dıyorsun. kaldıkı mıllet yuzyıllarca kendı evınde yapmıs anadoluda da devamlı evınde yapanlar vardı 50 yıla kadar ulasım bu kadar gelısmıs degıldıkı ıcerlerde. yapmak basıt .sarapta sampanya mayası kullanınca lezzetı daha cok tutuyormus 

cappy %100 ile deneme amaçlı 1.5 litre mayaladım ben şarabı üzüm suyundan. Maya olarak a101 de satılan bir ekmek mayası var glutensiz yazıyor.  Yuva marka sanırım. Saccharomyces Cerevisiae var içerisinde bilinen en eski şarap ve bira mayası diye biliyorum. 

1 hafta kadar bekledim süzme işlemi yaptım tadı çok ekşi idi. 10 gündür dolapta bekletiyorum tadı baya oturdu.

şimdi tekrardan nette anlatılan miktarlarla deneme yapacam. Umarım işe yarar sonuçlar elde ederim. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Zevk verici şeyler insanlar için günah zaten :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

bira'yı ekonomik içmek istiyosanız eğer amsterdam bira diye bi zıkkım var.

3 tane içince kafayı kırıyor. yüksek alkollü bişey.  fiyatını tam hatırlamıyorm ama diğer biralarla aynıdır işte.

üstelik tadı ekstra ve tuborg kırmızıdan daha iyi.

ama biranızı şarabınızı kendiniz yapın tabiki.

üzüme hiç bişey katmadan şarap oldugunu gördüğünüzde bi süphanallah diyip irkiliyosunuz ve şarabınızı öyle içiyorsunuz 

hey kurban oldugumun yaratanı her şeyimizi düşünmüş şarabı otu mantarı allahsın ulan resmen işte.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

bira'yı ekonomik içmek istiyosanız eğer amsterdam bira diye bi zıkkım var.

3 tane içince kafayı kırıyor. yüksek alkollü bişey.  fiyatını tam hatırlamıyorm ama diğer biralarla aynıdır işte.

üstelik tadı ekstra ve tuborg kırmızıdan daha iyi.

ama biranızı şarabınızı kendiniz yapın tabiki.

üzüme hiç bişey katmadan şarap oldugunu gördüğünüzde bi süphanallah diyip irkiliyosunuz ve şarabınızı öyle içiyorsunuz 

hey kurban oldugumun yaratanı her şeyimizi düşünmüş şarabı otu mantarı allahsın ulan resmen işte.

hocam her yorumun efsane :)

le le le sakine
Toplam Hit: 5477 Toplam Mesaj: 46
bira ucuz bira sağlıklı bira efes alma nefes al