folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Birinin Tanımadığı Birine Kardeşim Diye Hitap Etmesi

Birinin Tanımadığı Birine Kardeşim Diye Hitap Etmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Uykusuzluğun vermiş olduğu sinirden mi bilmiyorum ama demin biri yazmış "Nasilsin iyimisin kardesim"

bu tarz insanlara acayip gıcık oluyorum. Beni tanımıyor etmiyor, yardım isteyecek muhtemelen yazılım ile ilgili ama hitap şekline bak. Bu şekilde mi samimiyet kurmaya çalışıyor? Sokakta görse dönüp bakmayan adam internet ortamında kardeşim diye hitap edebiliyor.

Böyle arada bazı insanlar çıkabiliyor karşıma onlara direk tepki gösteriyorum ve genelde yardım etmiyorum. Laf sokuyorum öncelikle sonra da zaten bir şey isteyemiyorlar.. 

Hele bazıları var ki "birader, bilader" gibi bana göre malca hitaplarda bulunuyor. 

ben de mi bir tahammülsüzlük var yoksa bu adamlar gerçekten kıl tipler mi

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yıllardır internette takılan birisisin nie tribe giriyorsun anlamadım 

kanka

kardeş

aga

bunlar internetin olmazzsa olmazları.

minübüste sana beyfendi parayı uzatırmısın mı diyorlar yoksa kardeş şunu bi uzat mı .?

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bana kim kardeş, aga gibi tuhaf kelimelerle hitap ederse her zaman laf söylemişimdir. gerçek hayatta öyle denk gelmedi, bir sınıf arkadaşım aga diyordu ama üslubu tatlı geldiği için bir şey dememiştim.. 

minibüse pek binmediğim için böyle bir şeyle karşılaşmadım, öyle bir durumda genelde duyduğum şey şu parayı uzatır mısınız oluyor.

Bir de kanka var, hiç sevmem o lafı da

unbalanced tarafından 06/Kas/14 09:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Takma kafana kardeşim..

Bende Blader kelimesini sevmem. Hayırdır blader, ne bakıyon blader, sorunmu var blader gibi sözler kavga sebebiyetidir.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

olum siz harbiden hastasınız amk, ne olmuş yani?  kardeşim, kanka, panpa, dostum, bro, desin lan ne olacak? Hastamısınız oğlum! sanki anaya bacıya sövmüş gibi tepki verilir mi lan 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Uykusuzluğun vermiş olduğu sinirden mi bilmiyorum ama demin biri yazmış "Nasilsin iyimisin kardesim"

bu tarz insanlara acayip gıcık oluyorum. Beni tanımıyor etmiyor, yardım isteyecek muhtemelen yazılım ile ilgili ama hitap şekline bak. Bu şekilde mi samimiyet kurmaya çalışıyor? Sokakta görse dönüp bakmayan adam internet ortamında kardeşim diye hitap edebiliyor.

Böyle arada bazı insanlar çıkabiliyor karşıma onlara direk tepki gösteriyorum ve genelde yardım etmiyorum. Laf sokuyorum öncelikle sonra da zaten bir şey isteyemiyorlar.. 

Hele bazıları var ki "birader, bilader" gibi bana göre malca hitaplarda bulunuyor. 

ben de mi bir tahammülsüzlük var yoksa bu adamlar gerçekten kıl tipler mi

Hocam düşünce yapın farklı olabilir de. İlgili şahısın yardıma ihtiyacı varmış belli ki ve bunun altından senin kalkacağını ummuş ve bir şekilde halini hatrını sorarak yardım istemeye çalışmış yada konuya giriş yapmak istemiş. Bunda bu kadar tepki gösterecek ne var ki. Anlıyorum senin demek istediğini ama bizde ki algu şu şekilde işliyor.

Adamla muhattabım varsa herdaim görüşüyorsam yardım istediğinde garipsemiyoruz. Ama uzun süredir görüşmediğimiz birisi bizden yardım için hal hatır sorduğunda bozuluyoruz. Neden çünkü görüşmüyoruz ve iş için bana geliyor diye düşünüyoruz. Böyle düşünüyoruz madem o zaman bende şöyle derim neden bu adamla görüşmedin uzun süre neden halini hatrını sormadın neden arayı sıcak tutmadın. Birde bu açıdan bakmak gerek.

İnsanız biz. Bize bizden başka kim yardım edebilir ki. Seni tanıyorum ben bu işi yapamıyorum ama arkadaşım yapabilir diyerekten yazıyorum/arıyorum v.s. Gerek gönülden elimizden geleni yapıyoruz, gerekse fiyat biçiyoruz. Benim genellikle yaptığım gönülden  oluyor. Senin farklı olabilir ona birşey diyemem. Neyse ya uzun lafın kısası bu kadar kasmana takılmana gerek yok hocam. İnsanız biz. Bize bizden başkası yardım edemez. Birisi sana elini uzatıyorsa o eli tut ki, elini uzatacak duruma düştüğünde elin boş kalmasın.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Takma kafana kardeşim..

Bende Blader kelimesini sevmem. Hayırdır blader, ne bakıyon blader, sorunmu var blader gibi sözler kavga sebebiyetidir.

İzmirde herkes birbirine " bileder " der. Bende başta öyle algılıyordum, izmire gidince alıştım sıkıntı yok

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı

Takma kafana kardeşim..

İzmirde herkes birbirine " bileder " der. Bende başta öyle algılıyordum, izmire gidince alıştım sıkıntı yok

Balçovalı birisi olarak çok nadir denk geldim :)

Narlıdere, cennetçeşme, eski izmir, limontepe,esentepe, tepecik, basmane gibi yerlerde çok kullanılıyor.

Örnek ; Trafiktesin Elemanın birisi denk geliyor " ne bakıyon blader bi sorunmu var "  dediğinde o adamı orada öldüresim geliyor.

Edit ;

Çoğunlukla Hacı, Hocam derim :)

HoLyCat tarafından 06/Kas/14 09:50 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

bende senın gıbıydım hocam bır baktım bende kullanıyorum aq

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

Uykusuzluğun vermiş olduğu sinirden.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bence bu kadar takma haci.gecen benimde kafama takildi

Arkadasa bisi sorcam haci mi diyim aga mi diyim kardesim mi diyim bilemedim.tanidigim gorustugum biri.aonra hicbisi demedim:-D 

Ama dedigin gibi aramaz sormaz isi dusunce kardesim diyenlerde var.

Not: olm varya her yazdigini takip ediom. Her seferinde de daha cok merak ediom seni:-D en son face kullanmadigini hatirliom

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 10402 Toplam Mesaj: 96