Bitcoin Zenginlerini Görelim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    ETRoot bunu yazdı

1 aylık konuyu hortlatacağım ama değer. Bu bitcoinin algoritmasını araştırdım ancak tam çözemedim. Daha doğrusu mining işini çözemedim. Eğer biri bu konuyu adam gibi açıklarsa botnet işi ile bitcoin zengini olabilirim :) Bir müridin bilgilendirmesi lazım beni. Sha1 kırdırıyoruz anladığım kadarıyla , gerisi yok. Gerisini çözebilirsem tahribatı btc ye boğarım :P

anladigim kadariyla;

bicoin miner programini bilgisayarina kurup calistirarak bitcoin NETWORK une dahil oluyorsun. Insanlar birbirlerine BC gonderiyor ve transaction'i NETWORKTEKI BC Miner kurulu random bir bilgisayar onayliyor (Ekran kartinin islemcisini kullanarak). Bu da sana belli bir miktar BC veriyor eger islemi senin bilgisayarin onayladiysa.

yanlissam beni de aydinlatin :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

pekala alternatiflerine yatırım yapalım mı dersiniz ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

btcleri nakide çevirmek biraz hayal işi..

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

btc ile aldığın servisi usd ile kiralayabilirsin (piyasısının biraz altında olmak kaydıyla),

yine btc ile aldığın accountları usd ile satabilirsin, hala az da olsa para kazanılabiliyor,

hollanda da satışı serbest olup burada olmayan haze vs tohumları var btc ile alınabiliyor, riski olsa da iyi parası olan bir iş online olarak satışı da yasak değil, sunucuyu hollandada kurarsan ciddi kazanabilirsin btc ile alır euro ile satarsın,

bunun ucu açık fakat bu işleri yapmak için bol zaman ve fazla gelir beklentisi olmaması lazım yani senin gelir seviyen 3.000 ve altı değilse hiç düşünme bile.

RETRET tarafından 10/Kas/13 15:21 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı

btc ile aldığın servisi usd ile kiralayabilirsin (piyasısının biraz altında olmak kaydıyla),

yine btc ile aldığın accountları usd ile satabilirsin, hala az da olsa para kazanılabiliyor,

hollanda da satışı serbest olup burada olmayan haze vs tohumları var btc ile alınabiliyor, riski olsa da iyi parası olan bir iş online olarak satışı da yasak değil, sunucuyu hollandada kurarsan ciddi kazanabilirsin btc ile alır euro ile satarsın,

bunun ucu açık fakat bu işleri yapmak için bol zaman ve fazla gelir beklentisi olmaması lazım yani senin gelir seviyen 3.000 ve altı değilse hiç düşünme bile.

direk takası kastetmiştim hocam. al-sat işiyle çevirebilirsin tabiki ama risk + zaman kaybı. ben şu silkroad sahibinin o kadar btcyi nasıl istediği an paraya çevirip harcadığını çok merak ediyorum. dediğine göre istediği an dolara çevirip günlük ihtiyaçlarını karşılıyormuş

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı

bitcoinin olayında artık mining devri yalan oldu. girmek isteyen olursa beklesin 2014 ün ortalarına kadar. şu sıra yapacağınız bütün işlemler elinizde patlar hali hazırda donanım yoksa. yok ben illa gireceğim diyorsanız btc ye değilde başka para birimlerine girin. en değerli ikinci LTC diye hatırlıyorum hala öyleyse. kısa vadede birşey beklemeyin zaten. yanlız trade ile de güzel paralar kazanabilirsiniz.

BTC atmleri ile evet fiyat artar. ikinci olarak wallet olarak herhangi bir site kullanıyorsanız kısa vadeli kullanın site kapanır hükümet el koyar olan paranıza olur. 

her iş te olduğu gibi ne kadar çok paranız varsa o kadar fazla kazanırsınız. dediğim gibi ekipman almak şu ara çok riskli en az 2 ay teslim süresi var o sürede de hangi hızlar taban kabul edilecek belli değil.(1GH/s şu an sınır kabul ediliyor varsayarsak, 2014 ün başlarında en az 16GH/s taban kabul edilecek gibi duruyor. bu çiplerin mimarisine göre 40GH/s de olabilir 1TH/s de olabilir)

sistemin kazanma oranından bahsedecek olursak, bir ekipman aldınız önce yaklaşık artan zorluk düzeyleri göz önüne alındığında iyi bir ekipman, 3 ay gibi bir sürede kendini amorti eder. daha sonra git gide düşen bir kazanç sağlarsınız. 15bin$ lık ekipman aldığınızı varsayalım, ilk 3 ayda 15bin doları çıkardınız kalan 9 ayda her ay yarıya hatta zorluk seviyesine göre daha azına düşerek kazanırsınız. totalde kazandığınız şu anki kur dan 3 bin dolar civarı olur 1 senede. zaten 9-10. aydan sonra size birşey kazandırmaz. olur ki kur yarın 2 katına çıkar, sizin 1 senelik toplam karınız 22bin $ olur. ama kur çıkabilir de düşebilir de. sadece kur da değil, havuzda ki toplam GH/s da ki artış zorluk derecesini arttırır, bu da elinizde ki ekipmanın işlem kabiliyetinin ortalamaya göre düşmesine sebep olur bu da sizin zararınızadır. 

son gelişmelerle yeni işlem kabiliyeti yüksek makineler sayesinde, ve bunları ilk alanların para kazanacağı gerçekken, ben de az çok demeden başlayayım mantığı size kaybettirir. giriyorsanız yüksek risk alın 25-30 bin $ arası girin. 

bu yazdıklarımın hepsi ABD İsveç Japonya gibi mining cihazlarını hızlı temin edebileceğiniz ülkeler için geçerlidir. bir sisteme 25bin $ verip 2 ay beklemeniz demek, zorluk seviyesinin %300-400 arası zorlaşması haliyle sizin sisteminizin kendisini amorti bile edememesi demektir. sistemleri en son elinizden çıkarmak bu işe ilginin yüksek olduğu ülkelerde daha kolaydır. Türkiye şartlarında ne yazık ki diyebiliyorum ancak.

edit: bir iki şey güncelledim.

peki bu cihazları kendimiz yapmaya kalksak ne gibi sorunlar yaşarız kripto algoritmasını çözümlemekmi sorun olur yoksa internet 

tabanlı haberleşme hızı sorunumu bizi zorlar ney yapmak gerek bu cihazları yapma gibi bi fikrim var 

golgi tarafından 10/Kas/13 15:44 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

bitcoin = sanal para birimi

bi banka düşünün bankanın para birimi bitcoin sadece internet üzerinden alışveriş için kullanılıyor ve gerçek paray çevirmek için yine o

bankanın belirlediği bi kaç yer çeviriyor (tabi komisyon alarak) ve bu para birimide gerçek hayattaki paralarla eşdeğer bir enflasyon ile

değer kazanıyor.. hiçbir ülke takip edemiyor yada hiçbir ülkenin parası değil ortalık parası gibi bi yer takip edilebilir hiçbir noktası yok

sadece arkasında yadan algoritması var ve bu algoritma kırılana kadar bu para birimi değer kazanmaya devam ediyor.. genellikle nerde

kullanılır derseniz internet üzerinden uyuşturucu, silah, kiralık katil, kadın gibi şeyler satan gizili porh sitelerine kulanılır nedenmi çünkü

takibi imkansız bu paranın sen sistemde karşı tarafa bitcoinini gönderdiğin anda o bit coin karşının oluyo ve aradaki algoritma sayesinde

hiçbir şekilde takip edilemiyor avantajıda buradan geliyor çünkü bu paranın ne bir aylık vergisi cart curdu nede takibi var sana özel para

gibi ve sadece sen ile alışveriş yaptığın kişi arasında değer kazanan bi para ha real hayata dökmek istediğin zamanda dediğim gibi belli

bi komisyon karşılığında paypal üzerinden hesabına yatırılabiliyor ama o parayı çevirirken enselenme ihtimalin var.. sonuçta real

hayatta paypal gibi sitelerin sorumlulukları var.. az çok bilgi sahibiyim ama herkezin işine yarayack bi konu değil bitcoin özetle...

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    hackingo bunu yazdı
    ETRoot bunu yazdı

1 aylık konuyu hortlatacağım ama değer. Bu bitcoinin algoritmasını araştırdım ancak tam çözemedim. Daha doğrusu mining işini çözemedim. Eğer biri bu konuyu adam gibi açıklarsa botnet işi ile bitcoin zengini olabilirim :) Bir müridin bilgilendirmesi lazım beni. Sha1 kırdırıyoruz anladığım kadarıyla , gerisi yok. Gerisini çözebilirsem tahribatı btc ye boğarım :P

anladigim kadariyla;

bicoin miner programini bilgisayarina kurup calistirarak bitcoin NETWORK une dahil oluyorsun. Insanlar birbirlerine BC gonderiyor ve transaction'i NETWORKTEKI BC Miner kurulu random bir bilgisayar onayliyor (Ekran kartinin islemcisini kullanarak). Bu da sana belli bir miktar BC veriyor eger islemi senin bilgisayarin onayladiysa.

yanlissam beni de aydinlatin :)

hocam ilk zamanlarında bu sadece işlemci ile hesaplanıyordu sonradan grafik kartı falan çıktı. Algoritma aslında hiç değişmiyor ancak adamlar söylentilerle işi ilerletiyor anladığım. Şu an paralel hesaplama için bazı çalışmalarım var , düşünün ağır işlemleri 10.000 bilgisayarla aynı anda yapacağım. 15 haneli şifreleri kırdırmak gibi bir şey düşünüyorum. Ve bu işlemleri tor gibi bir ağı 0 dan programlayarak kendime özel bir halde şifreli olarak  yapacağım. Sadece md5 hash kırmakla bir yere varılmaz , bu paralel işlem işini btc mining için düşündüm ilk. Ciddi ciddi bu işe ilgim var. DDos gibi mal işler için botnet yazamam. Sağlam bir işlem gücü lazım bana ve btc nin algoritması. İngilizce 1 link verin o da yeter

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

bu dedigin şey dna algoritmasını kırmak için bi üniversite tarafından 1-2 mblik bir dosya indirip arka planda çalıştırara kişlemci gücün ile yardımcı oluyordun aklıma gelirse yazarım source codeları flnda vardı galiba

"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Allura bunu yazdı

bu dedigin şey dna algoritmasını kırmak için bi üniversite tarafından 1-2 mblik bir dosya indirip arka planda çalıştırara kişlemci gücün ile yardımcı oluyordun aklıma gelirse yazarım source codeları flnda vardı galiba

çok makbule geçer. bir de btc mining algoritmasını çözdük mü tamam. Sonra las vegastan kart atarım :)

Toplam Hit: 10551 Toplam Mesaj: 67