folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bizbize Yeteriz Muhabbetiyle İlgili

Bizbize Yeteriz Muhabbetiyle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Merkez bankası 20 milyar tl basmış.Bankaları fonlamış.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

Asıl soru neden dolar basmıyoruz.

Geçen istikbaratcının biriyle muhabbet ettik dolar basmak serbestmiş.Siz kağıdı bulun gerisini ben hallederim.

ahahah bunun filmi var :D almanlar 2. dünya savaşı sırasında ingiliz tahvili ve parası basıp silah alıyorlar :D

https://www.youtube.com/watch?v=sGuV1K4qado

Sahte para ve devlet tahvilleri basarak (diğer devletler adına) o devletleri hiperenflasyona uğratmaya çalışıyorlar.  Ekonomik savaş tarzı bişeyler yapıyolardı. Hey gidi güzel filmdi.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Bunu arkadaşlara dediğimde inanmıyorlar. ATM lerde gıcır gıcır paralar var, eskiyen paraları basıyorlar diye inanıyolar. Bunu nereden kanıtlayabiliriz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Bara pasma işinde matbaalara gerek yok ki. Sisteme giriyorsun 100 bin tl yi. 100bin tl basmış oluyorsun. Çünkü paranın büyük bir çoğunluğu sadece internet üzerinde dolaşıyor.

ride or die..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

devlet bugün para bastı dedi ki, asgari ücret 10.000 tl en düşük memur maaşları 15000 tl özel şirket çalışanları için en düşük maaş 17000

sen bir domates üreticisisin domatesin kilosunu 1 tlden veriyordun. toplamda 1 ton domates sattın. 1000 tl kazandın allah bereket versin dedin.

yeni şartlar altında sen fakirin de fakiri olursun. asgari ücret kazanan bile 10bbin alırken sen neden 1000 alasın. sen de dersin ki domates kilosu 10 tl. tonu 10bin tl :)

durum her sektörde aynı olacak. üretici de çok para istecek çünkü tüketicide çok para var :) 

para çok olsa bile sosyoekonomik statü değişmeyecektir. tabi bir de olayda başka bir durum var. bir şey ÇOKSA fiyatı düşüktür. ameriga tüm dolar rezervlerini kendine çekti ve dolar tüm dünyada yükselişe geçti. TL piyasada çok buklunursa değeri düşecektir.

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı

Bara pasma işinde matbaalara gerek yok ki. Sisteme giriyorsun 100 bin tl yi. 100bin tl basmış oluyorsun. Çünkü paranın büyük bir çoğunluğu sadece internet üzerinde dolaşıyor.

Murat Muratoğlu önceki sayfada YT videosu'nda bunu açıklamaya çalışmış gibi. Tam anlamadım ama. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/Nis/20 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    Bolvadinli bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

Bunu arkadaşlara dediğimde inanmıyorlar. ATM lerde gıcır gıcır paralar var, eskiyen paraları basıyorlar diye inanıyolar. Bunu nereden kanıtlayabiliriz.

Merkez bankasinin sitesinde pdf olarak ne kadar basildigi ve ne zaman basildigi ile ilgili raporlar oluyor. 

Gecenlerde basildigi zaman arastirirken bulmustum. Yakin zamanda para basili ise o raporlar yenilenmistir. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    Bolvadinli bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

O çıkan paralara bakarsan üzerinde üretim tarihi yazar.Sosyal medyadada birçok fotograf dönüyor adam atmden çekmiş seri numaralar sırayla gidiyor fakat üretim tarihleri eskidir.Para basma olayı banneduser dediği gibi aslında sistemde dönüyor.Para basma olayıda merkez bankası bankalara para sunuyor.Merkez bankasınn bilançosu değişmiyor fakat bankalara para gidiyor gibi bişey şu bağlantıda açıklayıcı olmuş.

Dolar olmuş 6.90.Merkez bankası dışardan swap anlaşmasıyla dolar almaya çalışacak.Turizimde de döviz gelmeyeceği görülüyor.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

İstikbaratcı bana bir resimler gösterdi aklım uçtu.Konteyner konteryer dolarlar.Takip edilme mevzusu şöyle ikiz para diye geçiyor normalde bakarsan orjinal.Dünyada böyle takip edilme gibi bir durum söz konusu değil.Bu işi kendin yaparsan cezası var devletle yaparsan cezası yok.

Edit: Aynı olay tarihi eserdede geçerli istikbaratcılarla yaparsan herşey serbest.

polistir o amk. ben onun ayrıca verdıgı akla sıcayım sıcayım . 

mittekı duz personeller muhendısler bıle kardeslerıne yakın arkadaslarına anlatmıyorlar sacma sapan iş yapsalar da .

sen o arkadaşına söyle izmire gelsin altyapı sağlayalım herşey serbestse bir mafya kuralım ona :D 

herşey serbest diye bırsey mı var :D

@merkez bankasına devlet borçlanacaktı. şu süreçtte enflasyon düşünmüyor 

hipokondriyak tarafından 19/Nis/20 16:09 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    Wort bunu yazdı

İstikbaratcı bana bir resimler gösterdi aklım uçtu.Konteyner konteryer dolarlar.Takip edilme mevzusu şöyle ikiz para diye geçiyor normalde bakarsan orjinal.Dünyada böyle takip edilme gibi bir durum söz konusu değil.Bu işi kendin yaparsan cezası var devletle yaparsan cezası yok.

Edit: Aynı olay tarihi eserdede geçerli istikbaratcılarla yaparsan herşey serbest.

polistir o amk. ben onun ayrıca verdıgı akla sıcayım sıcayım . 

mittekı duz personeller muhendısler bıle kardeslerıne yakın arkadaslarına anlatmıyorlar sacma sapan iş yapsalar da .

sen o arkadaşına söyle izmire gelsin altyapı sağlayalım herşey serbestse bir mafya kuralım ona :D 

herşey serbest diye bırsey mı var :D

@merkez bankasına devlet borçlanacaktı. şu süreçtte enflasyon düşünmüyor 

Öncelikle arkadaşım değil.İstikbaratcı olduğu başka birinden teyit ettirdim.Para basma olayına gelirsek burda önemli olan kağıt.Orjinal kağıttan bahsediyorum.Yoksa herkes basar doları ama dış piyasaya çıkaramaz.İkiz para dediğimizde bu bakarsan orjinal ama ama aynı seri numaradan başka parada var.Dünyada ikiz dolar diye bir gerçek vartakip edilmesi söz konusu değil.Kağıt olduğu sürece devlet parayı basar dış piyasayada çıkarır.Bu arada yurtdışından hertürlü parayı devlet kabul ediyor para gelsinde nasıl gelirse gelsin diyo.

Tarihi eserde böyle bu hükümet kaçtane tarihi eser yer patlattı bir bilsen.İstikbaratcılarla çalışan çalışan tanıdıklarım var.

Toplam Hit: 4686 Toplam Mesaj: 48
bizbize yeteriz