folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Hani burada şöyle fikrim var, böyle fikrim var diyen. Fikirlerini gerçekleştirmek için aylarca sabahlara kadar çalışan arkadaşlar var ya, lafım onlara.

Fikri buldunuz, ya da daha önce yapılmış bir işin daha iyisini yaptınız, ama öyle beleşten değil, söke söke aldınız, rakiplerinizden daha iyi oldunuz.

Sonra da biri geldi, aaa bu adam çok iyi, geldi bizi sikiyo dedi ve mahkemeye verip durdurdu faaliyetlerinizi.

Elin gavurunun da olsa günahtır.

Vestel'in dandik telefonları zorla satmaya çalışmasındaki gibi bir oç'lik bu. Daha iyisini yap!

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Turizmciyim.

Ufak acentelerde çalışan bazı yaşlı ve kafası bu işlere basmayan, no-showdan personel maaşı çıkaran kekolar, psikoloji yoksunları, final customer a daha rahat geçirebilmek için TÜRSAB a şikayette bulundurdular.

Haksız rekabet felan yok, at kafası gibi 100 liralık rezervasyonu 300 ekitlersen müşteri gider bookingden yapar. Booking b2c olmasına rağmen o fiyatı alıp, sen acente olmana rağmen FIT , offline, package rate alamıyorsan, türkiye deki acentelerin kalitesini tartışmaya gerek kalmaz.

Haksız yere kapatıldı, umarım en kısa sürede açılır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Hacı açılıyor site. Ben girebiliyorum.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Hacı açılıyor site. Ben girebiliyorum.

Türkiye otelleri sitede yok. Rezervasyon yapamıyorsunuz.

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini mahkeme kararı ile durduran TÜRSAB, mahkeme kararını Alman trivago.com, Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderecek, uymayanlar hakkında yasal yola başvuracak.

https://onedio.com/haber/tursab-in-booking-com-dan-sonra-yeni-hedefi-trivago-ve-tripadvisor-764248

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Otelcilerin fikri sorulmuyor. Mesela gecen Bodrum Otelciler Birligi yasaga karsi olduklarini soylemislerdi.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı

Otelcilerin fikri sorulmuyor. Mesela gecen Bodrum Otelciler Birligi yasaga karsi olduklarini soylemislerdi.

hocam otelcişerin bu tursaab a müşteri sayisinda düşmeye neden olduğu için dava açması gerek 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

hocam otelcişerin bu tursaab a müşteri sayisinda düşmeye neden olduğu için dava açması gerek 

ulan  otelciler memnun siteyle anlaşmalılar  size ne oluyor değilmi t sizde booking kadar satış yapın sizle anlaşsın oteller siz de booking kadar veya ondan az düdükleyin vatandaşı değil mi 
    yada booking den daha az komisyon alın otellerden  
    vatandaş cebine bakar kardeşim acentelere gidersin 200 tl fiyat çıkartıyor booking 120 tl aynı otel aynı oda  şimdi ben neden acenteden alayım enayimiyim
    acenteye ahde vefa borcum mu var babamın oğlu mu ? 
    bunların kafasına bakılırsa bim a101 de kapatılsın o zaman bakallardan daha ucuza satıyor haksız rekabet sonuçta 
    pazara bile çıktığımızda portalı kim ucuza satıyorsa ondan alıyoruz telefon alacaksak araştırıyoruz  her sitede farklı fiyat var aynı ürüne işimize geleni alıyoruz
    ulan bir tanede mantıklı iş dönsün şu ülkede 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı

ulan  otelciler memnun siteyle anlaşmalılar  size ne oluyor değilmi t sizde booking kadar satış yapın sizle anlaşsın oteller siz de booking kadar veya ondan az düdükleyin vatandaşı değil mi 
    yada booking den daha az komisyon alın otellerden  
    vatandaş cebine bakar kardeşim acentelere gidersin 200 tl fiyat çıkartıyor booking 120 tl aynı otel aynı oda  şimdi ben neden acenteden alayım enayimiyim
    acenteye ahde vefa borcum mu var babamın oğlu mu ? 
    bunların kafasına bakılırsa bim a101 de kapatılsın o zaman bakallardan daha ucuza satıyor haksız rekabet sonuçta 
    pazara bile çıktığımızda portalı kim ucuza satıyorsa ondan alıyoruz telefon alacaksak araştırıyoruz  her sitede farklı fiyat var aynı ürüne işimize geleni alıyoruz
    ulan bir tanede mantıklı iş dönsün şu ülkede 

Problemin kaynağı aslında booking değil kolay satış yaparak bunu da bir başarı olarak gören son 4-5 yılda mezun olmuş otel satışçılarıdır. En büyük problem onlarda. 

Düzgün bir satışta şu vardır. Revenue müdürü patron veya genel müdürden aldığı bütçe teklifini otelin satış ekibine uygun bir şekilde dağıtır. Satış ekibi de o bütçeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Çünkü sezon sonunda bu rakamlara ulaşamayanlara fatura kesilir ve işinden olur :)

Bizim otel satışçıları ne yapıyor ? Booking gibi kanallar ulaşabildikleri kişi sayısının çok yüksek olmasından dolayı kolayca satış yapabiliyorlar. Satışı yapan booking değildir. Fiyatı koyan booking değildir. Kkartı çekimi yapan da booking değil. Bunların hepsini otel yapar. Satış fiyatını extranet aracılığı ile veya buna bağlı channel manager ile anlık olarak güncelleyebilir. Yani otel isterse kendi fiyatını 100 tl yerine 200 tl de yapabilir. Ama acenteleri şu noktada zorluyorlar. 110 tl den booking e koyduğu oda ücretini bana 100 tl den veriyor. Ama booking te en düşük komisyon oranı zincir oteller için %15 diğerleri için %20 dir. Yani bu hesaba göre zaten booking zaten benden düşük fiyat alıyor. Yada otel orada daha düşük satmayı tercih ediyor. Sıkıntı burada. 

Haa burada şunu unutmamak lazım tüm oteller aynı politikada gitmez. Mesela bazı oteller b2c kanallarda booking gibi 400 tl satarken bana 300 tl fiyat veriyor. işte ben orada 350 tl den satıyorum. b2b kanallar bile benim kadar düşük fiyat alamıyor. Bunu yapanlar tabiki zincir kaliteli oteller.

İşte oteller bu noktada benzer şekilde oran bu olmasına gerek yok ama %30-35 lokal i korusa satışlarında düşüş olmaz artış olur. Herkes gerçek fiyata yine otelini alır. Acentede her zaman az daha düşük fiyatlar olur. Yine bişey kaybetmez son kullanıcı.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "booking.com" ile "uber.com" internet sitelerine ilişkin açıklama yaparak, "Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya. Türkiye'de kayıt altına girmek, büro açmak, faaliyet yapmak için ne istiyorsun? İstedikleri her desteği verebiliriz. Vergiyse derdi vergiyi sıfırlayabiliriz" dedi.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201704261028242724-zeybekci-booking-ne-istiyorsun-kardesim/ 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Olur mu acaba açılmasına yönelik bi gelişme?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 13792 Toplam Mesaj: 118
booking ve otel rezervasyonu