folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

Booking Türkiye Faaliyetleri Durduruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

booking olmayınca ne oldunuğunu size söyleyeyim.

rezervasyon yaptırdım telefonla otele ,  akşam 12 de geleceğimi söyledim gece yola çıkıcam akşam 12 de otele giriş sabah erkenden de çıkacağım hastane işlerim olduğu için

bu bilgiler doğrultusunda otel rezervasyonumu yaptımı ? yaptı.  benden 1 saat bile kalsam parasını tam alacakmı ? alacak

otel ne yaptı ? akşam 9 da aradı ödeme yapmazsam rezervasyonumu iptal edeceğini söyledi , bende başka ildeyim iban verin havale geçeyim madem ödeme istiyorsunuz dedim , bu saatte ödeme alamıyoruz dedi. eEE dedim hem para istiyorsun hem para alamıyorsun 

rezervasyonumu iptal ettiler.

booking ile rezervasyon yaptiğinizda böyle sıkıntılar çekmezsiniz.  kredi kartlı veya kredi kartsız tüm haklarınız teminat altında.

Turizm okumuş biriyim , turizm sektörü çalışmak için en kötü sektörlerden biridir , evet yaz ayarlarında çok büyük para döner fakat bu kadar bktan bir iş olamaz. Otelcilik mutlu olunacak bir sektör değildir. 

Şimdi sistem böyleyken şirketlerin bizi sıkmesini nasıl önleyeceksiniz ? 

booking de tatilsepetinde 150 TL diyor herşey dahil , otele gidiyorsun 250 TL yazıyor. 

Şimdi booking gidince tatil sepeti de  200 250 tl fiyat çekecek.

Bence tam tersi büyük firmaların Türkiyeye haksız rekabet için dava açması lazım. 

MADEM YERLİYİ SAVUNACAKSINIZ , Oteller yerli firmalara daha uygun fiyat verip sorunu çözsün. Niye illaki alışveriş yapana ürün satın alana tüketene kazık.

Sen yaz ayının ortasında git bakalım booking.com müsaitliği olmayan bir otele ne fiyat verecek? turzim okumuşsun ama otelcilik kavramını tam kavrayamamışsın devam etmediğin için. bir aşcı 3000 den aşağı bir belboy 2000 den aşağı çalışmıyor kaldı ki Bodrum otel kirası sezonluk 150binden aşağı değil. 

Turizm bölgesinde işletme harici sırf müşteri kafasıyla düşünürsen tabiki şuan için olan sana doğru gelecek.

ama ben booking.com dan %10 aşağı fiyat versem komisyonumdan yiyip otel için ayrıca iptal ve iade koşullarınıda bildirsem aynı booking.com gibi (sanki iptal ve iade koşullarını booking.com belirliyor.) neden benden almayasın? güven mi? fiyat mı? 

bana bunu söyle? Yerli bir acenta booking.com ve ets ile rekabet edemez, fiyatları daha düşük alabilecek bile olsa. sen bence boşuna turizm okumuşsun.

Ratbat tarafından 29/Mar/17 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

booking olmayınca ne oldunuğunu size söyleyeyim.

rezervasyon yaptırdım telefonla otele ,  akşam 12 de geleceğimi söyledim gece yola çıkıcam akşam 12 de otele giriş sabah erkenden de çıkacağım hastane işlerim olduğu için

bu bilgiler doğrultusunda otel rezervasyonumu yaptımı ? yaptı.  benden 1 saat bile kalsam parasını tam alacakmı ? alacak

otel ne yaptı ? akşam 9 da aradı ödeme yapmazsam rezervasyonumu iptal edeceğini söyledi , bende başka ildeyim iban verin havale geçeyim madem ödeme istiyorsunuz dedim , bu saatte ödeme alamıyoruz dedi. eEE dedim hem para istiyorsun hem para alamıyorsun 

rezervasyonumu iptal ettiler.

booking ile rezervasyon yaptiğinizda böyle sıkıntılar çekmezsiniz.  kredi kartlı veya kredi kartsız tüm haklarınız teminat altında.

Turizm okumuş biriyim , turizm sektörü çalışmak için en kötü sektörlerden biridir , evet yaz ayarlarında çok büyük para döner fakat bu kadar bktan bir iş olamaz. Otelcilik mutlu olunacak bir sektör değildir. 

Şimdi sistem böyleyken şirketlerin bizi sıkmesini nasıl önleyeceksiniz ? 

booking de tatilsepetinde 150 TL diyor herşey dahil , otele gidiyorsun 250 TL yazıyor. 

Şimdi booking gidince tatil sepeti de  200 250 tl fiyat çekecek.

Bence tam tersi büyük firmaların Türkiyeye haksız rekabet için dava açması lazım. 

MADEM YERLİYİ SAVUNACAKSINIZ , Oteller yerli firmalara daha uygun fiyat verip sorunu çözsün. Niye illaki alışveriş yapana ürün satın alana tüketene kazık.

Sen yaz ayının ortasında git bakalım booking.com müsaitliği olmayan bir otele ne fiyat verecek? turzim okumuşsun ama otelcilik kavramını tam kavrayamamışsın devam etmediğin için. bir aşcı 3000 den aşağı bir belboy 2000 den aşağı çalışmıyor kaldı ki Bodrum otel kirası sezonluk 150binden aşağı değil. 

Turizm bölgesinde işletme harici sırf müşteri kafasıyla düşünürsen tabiki şuan için olan sana doğru gelecek.

ama ben booking.com dan %10 aşağı fiyat versem komisyonumdan yiyip otel için ayrıca iptal ve iade koşullarınıda bildirsem aynı booking.com gibi (sanki iptal ve iade koşullarını booking.com belirliyor.) neden benden almayasın? güven mi? fiyat mı? 

bana bunu söyle? Yerli bir acenta booking.com ve ets ile rekabet edemez, fiyatları daha düşük alabilecek bile olsa. sen bence boşuna turizm okumuşsun.

Ayrıca ben sana booking.com'da satılan Türkiye otelleri için %10-15 daha düşük fiyat verebilirim diyorum. ben tur paketi satıyorum hindistana ama otel grup fiyatlarını 40€ dan aşağı indirmiyor. bu otelin sorumlu müdürü göte parmak enseye tokat attığımız kişi ama booking veya ets gelip %20 -30 indirim alabiliyor biz alamıyoruz.

Neden? ziyaret ve reklam ağı geniş diye. Bu indirimleri bana versinler ben komisyonumu hiçe sayıp bunların altına vermezsem şerefsizim. 

ama tabiki son kullanıcı b2c sadece fiyata bakıyor kaç senedir booking.com saltanat kurduğundan şuan ki fiyatlar onlara düşük geliyor halbuki fiyatlar zaten onların sattığından %10-15 daha düşük.  Onlar o fiyata sattığı için fiyatlar o bandlarda. yazın ortasında müsait bir otel bul bakalım booking.com dan yada ets den o fiyatlara. bulursan zararınada olsa %15 altını  vermeyen ne olsun. + bütün iptal ve geri iade koşullarıda olacak.

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hee hollanda malıymış

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

domaldık gelin 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Kendi insanını zikmeyi seven en büyük topluluğuz dünyada

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Sonra ağlıyor orospu çocukları neden yazın yunanistan kışın bulgaristana kaçıyorlar diye...

ARKADAŞLAR!!!!

YUNAN ADALARINA GİDİN,YUNANİSTANA GİDİN... YUNANİSTANA GİDİN X 1000000

Sadece 1 kere gidin sonra buradaki hiç bir hizmete yada otele dönüp bakmayacaksınız.

The Beginning and The End.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

yazık oldu.

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Tamam rahat olun, sonradan para cezasına çevrilecek bu, kaldığımız yerden devam.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

geçen sene paypal gitti bu sene booking sırada hangisi var spoiler vermemişler mi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Turizm acentaları özellikle yurtiçi tatilcileri yıllardır kazık fiyatlarla sikti. Sonra booking.com gibi oturmuş ve müşteri hizmeti mükemmele yakın bir sistem üstüne tabancı turistin ülkeye gelmemesi sonrası ağlamaya başladılar. Yok efendim yerli acentaları öldürüyormuş. Siz zaten yıllardır kaymağını yerken yerli turisti öldürdünüz biraz da siz ölün.

%15 yüksek fiyata veriyor olabilir ama en azından bir otelin sayfasına girdiğimde tarafsız yorumlara, adam gibi fotoğraflara ve rezervasyonumun güvende olduğuna emin oalrak o otele gidiyorum.

Aynı özellikleri ve üstüne rezervasyon tarihlerini takvimime otomatik ekleyen (passbook olarak da eklyior), ahmet bakkaldan sağa dön şeklinde değil de adam gibi doğru konum veen bir sistem olsun hemen onu kullanalım.

Ha türkiyede kapanırsa vpn ile gene rezervasyonumu oradan gittiğinde öde şeklinde yaparım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 13661 Toplam Mesaj: 118
booking ve otel rezervasyonu