folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bosch Markası Çalışanı/Anlayanı

Bosch Markası Çalışanı/Anlayanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

Nisan'da nasipse düğünüm var.Bosch marka almayı düşünüyorum.Çamaşır,Bulaşık,Buzdolabı için  önerebilceğiniz  bir ürün varmı ? Yada dikkat etmem gereken birşey varmı ? 

Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çamaşır ve bulaşık makinesi iyidir ama buzdolabı yaramaz. 

Bu arada hayırlı olsun, mutluluklar hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çamaşır ve bulaşık makinesi iyidir ama buzdolabı yaramaz. 

Bu arada hayırlı olsun, mutluluklar hocam. 

Peki hangi model almalıyım    bu konuda bilginiz varmı hocam ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suleyman07
    suleyman07's avatar
    Erkek

hocam bosch iyidir ben çok memnunum ama buzdolabı alırken dikkat et. buzkırma özelliği gecenin köründe uyanmana sebep olur. buzdolabı alırken hangi marka alacağından önce buzkırma özelliğini iyice araştır

Ruhunda sükunete kavuşmak ve mutlu olmak isteyen insanlar inanmalı ve iman etmelidir, ama hakikatin peşindeki insanlar iç huzurundan vazgeçip yaşamlarını bu sorgulamaya adamak zorundadır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Çamaşır ve bulaşık al fakat buzdolapları XXL serisi dışında iyi sayılmaz. Alman üretimi almanı öneririm. Çamaşır için WAY, WAS, WAW serileri. Bulaşık için seri numaranın ortasındaki harfler S,M,S yazanlar. Buzdolabında en iyi ve yeni teknoloji Liebherr, Hitachi, Sharp gibi sektörün Mercedes'lerinin kullandığı Twin Cooling teknolojisi. Electrolux buna Twin Tech diyor her firma farklı isimlendirebiliyor. Genel mantık şöyle 2 evap var üst ve alt kısımdaki hava birbirine karışmıyor. Tazelik bu sebeple daha fazla, koku sinmesi daha az. Önerim Samsung'un "K" serileri. Hepsinde Twin Cooling var ve ebat durumuna göre ucuz ürünleri bulabilirsin. Bunun dışında malzeme kalitesi, kullanışlılık, enerji tüketimi, kompresör markası önemli özellikler arasında.

Twin Cooling Prensibi:

(https://www.youtube.com/watch?v=dC4-uO3VgNg)

break tarafından 09/Oca/17 16:55 tarihinde düzenlenmiştir

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Hacı sadece buzdolabını aldımdı 3.5 sene oldu. Arıza vermedi ama ara ara gürültülü çalışır. Bazen garip garip sesler çıkarır. Ne bilim garip gurip şeyler. Buzdolabı çok iyi değil yani. Üni de 2. el bir tane tekkapılı aldıydık 3 sene 15 senelik olmasının verdiği gürültü dışında ses çıkmadı. Öyle yani

LG çamaşır mak aldık 8 kilo yıkar 4 kilo kurutur o zaman 1200 tl idi. motoru 10 yıl garantili o güzel gibi

Bulaşık makinesi abi tek önerim 2 programlıdan başka birşey alma onlar 500 550 civarı idi. 2 program değil tek program varsa 400 tl ye veriyorlarsa onu al zira o programa dokunan insan evladı duymadım. ilk başlarda bir heves çeviren çeviriyor gerisi yalan. Markada bizim ki beko yada arçelik

Fırında çok bir fark yok. ölçüler önemli oturtacağınız yer

Ocak set üstü alın fırınla birleşik almayın hem yer ayarlaması zor olur hemde biri arıza verince ötekide arıza vermiş oluyor(evet almanya türkiye ilişkisi)

Genel bilgi Bulaşık makinesi ve Çamarşır makinelerini tek ölçü yaparlarmış.

Ancak buzdolabı öyle değil kimi uzun kimi şişko olur onlara dikkat edin. alırsınız yerine geçmez falan elinizde patlamasın.

Yanı sıra bu aletlerin bazılarında garanti sürecini aldığınızda uzatabilirsiniz

Yine ek olarak garantisini hemen başlatmayabiliyorsunuz. Diyorsunuz biz çeyizlik alıyoruz nisanda düğün var o zaman başlatın adamlar kurmuyor o tarihe kadar 1-2 hafta kala gelip kuruyorlar. Demeyin 2-3 aydan bir şey mi olur. Evet tam o 3 ayda bozuluyor bu lanetler.

Bir de koltuklar, yatakodası takımı, masa, sandalye, gibi mobilyaların tahmini teslim süresi 1 aydır. Şimdi sipariş ver gelsin. Genelde bu işi yapanlar geri zekalı olduğu için yanlış yapıyorlar tekrar gönderiyorsun tekrar gelmesi 1 ay sonra evde muşamba üstüne yatmayın.

Sonra Allah kolaylık versin sende halen kafa varsa iyi. Akşama kadar beynim yapış yapış oluyordu telefona bakmaktan. Abi mal geldi nere bırakim, abi ben şuradayım oraya nasıl gelirim, abi koltuk sol olacaktı dimi, abi sandalyelerde sıkıntı çıktı hemen hallediyorum, abi tesisata şunu yapamıyoruz, abi perdeleri nere teslim edeyim, masayı getircem müsaitmisin abi, abi geçen bilmem ne de sıkıntı çıktı ya onu hallettik yarına tamam, abi bunları ben alıyorum düzeltip hemen getircem, abi abi abiabiaibaibaibiaibaibaiabi abiii

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Arcelik hocam urunde tuketici hatali sorun olsa bile biraz bastirdinmiydi ucretsiz tamir yapiyorlar. evde buzdolabi elektrik dalgalanmasindan motoru yandi dolabi degistirdiler yine ayni sekilde bulasik makinasi elektrik dalgalanmasindan 3 defa degisti. adamlar gelio bakio elektrik normal sorun makinadan kaynakli heralde diyip degistiriolar :) ha bu bu cihazin cok iyi oldugu anlamina gelmez dogru tasarim yapilmis olsa yanmazdi en azindan hesabi yapan muhendis dogru yapmamis. 245 voltta cuv edip gidio:)

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    suleyman07 bunu yazdı

hocam bosch iyidir ben çok memnunum ama buzdolabı alırken dikkat et. buzkırma özelliği gecenin köründe uyanmana sebep olur. buzdolabı alırken hangi marka alacağından önce buzkırma özelliğini iyice araştır

Buzdolabını alma diyorlar zaten genel olarak. O zaman bu lafı dinliyorum  buzdolabı içn bosch haricinde bir markaya yöneliyorum. Buzkırma özelliği nedir ? ne işe yarar?  Olmazsa olmaz birşey mi ? Teşekkürler

@break Yarın dediğin modellere göre araştırcam hocam. Teşekkürler

@oinomaos hocam bu iş biraz şans işi sanırım. Kimisi alıyor  1 senede pişman oluyor kimi alıyor 10 yıl kullanıyor banamısın demiyor.   ek garanti yaptırmayı kesinlikle düşünüyorum. birçok kişi bunu yaptır diye yönlendiriyor zaten.  Daha sen gibi  sıkışıklıkta değilim ama biranda benimde kafam böyle olcak sanırım . 

@ayhun Arçeliğe hiç yanaşmak istemiyorum hocam nedense :) Ama servis ağının çok güçlü olduğunu biliyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Bu konudan ekmek çıkar takipteyim.

@break hocam anlıyorsun galiba bu işten,o yüzden x2 takip sana:)

_ICEMAN_
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Siemens i unutma lütfen :) ömürlük götürebilir seni 

Siemens 

Bosch 

Liebherr 

Sharp 

Gerisi  , biraz geride kalsın :) 

Roark tarafından 10/Oca/17 01:44 tarihinde düzenlenmiştir