folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bosch Markası Çalışanı/Anlayanı

Bosch Markası Çalışanı/Anlayanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

buzdolabını kullanıyorum, 4 sene önce 2400 lira para vermiştim.

gayet güzel, memnunum ancak buz kırma olayı akşamları baya ses çıkartabilio. gece aniden çat çut sesine uyanabilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

gayet güzel, memnunum ancak buz kırma olayı akşamları baya ses çıkartabilio. gece aniden çat çut sesine uyanabilirsiniz.

buz kırma olayı nedir ? 

Yani o olmazsa   bize artısı eksisi ne olur hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

buz kırma olayı nedir ? 

hocam açıkçası bilmiyorum. dolabı annem begendi aldi, 2400 tl para verdim, hala gördükçe canım sıkılıyor. bana kalsa 1000 liraya miss gibi dolaplar vardi ama naparsn işte.

iyi bi marka alirsan buzu kirip kirmamasi çok fark etmez sanırım

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HorbaDor
    HorbaDor's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı

Arçelik haricinde araştırdın mı hocam ?   

Alırken neye dikkat etmeliyim ? 

Hocam başka markalara da baktım ama hemen hemen hepsi aynı özelliklerde.

Yabancı ürünler daha pahalıydı. 

Gerek yok fazla para vermeye dedim.

Arçelik ve Beko ya baktım. Zaten aynı ürünler ama Arçelik daha hoşuma gitti. 

Kampanyayla 7 yıl garantili Almıştım. Şimdi 7 yıl garantiyi almak için ek ücret (ürün başı 139 tl) ödüyorsun.

Özelliklere gelecek olursak zaten belli başlı olması gereken özellikler var hocam. Fazlası biraz fanteziye kaçıyor ve pahalı. 

Buzdolabında raf sayısı iç hacmi ve sebze-meyveleri taze tutan sebzelik kısmına bak

Çamaşır makinesi kullanım sıklığına göre kapasitesi (7-8-9 kg olarak) max devir sayısı (1000 devir iyidir) sıkmadayken sessiz çalışması. Kurutma özellikli olanına gerek yok. Çok verimli olmadığını duydum.

Bulaşık makinesi çok fazla programa gerek yok. Ekonomik mod ve yoğun mod olarak 2 programlı alsan yeter ama ben ortalama olsun diye 4 programlı aldım.

Elektrik tüketimine gelirsek zaten belli bir tüketimin üzerine çıkmaları yasak olduğu için çoğu firma a+ a++ a+++ üretim yapıyor. 

aklıma gelenler bunlar. ben memnunum. Şimdilik aldığım ürünlerde bir problem yok. İnşallah da olmaz :)

Ha Ha!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Bende Bosh düşünüyordum lakin artık yerli üretim alıcam. Vestel, Arçelik artık ne olursa.

Sonra dış güçler diye ağlamak komik geliyor

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

A++ al mutlaka ve bulaşık makinesinde 3 programlı değil 5 programlı al servis daha iyi yıkar demişti harbiden öyleşmiş 2 yıllık daha 3 yıl garantisi olan bulaşık makinesini diğer eve gönderdim 5 programlısını aldım

bosch iyi markadır ufak paralara garanti süresini uzata bilirsin

sana bi konut sigortası yapalım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

buz kırma olayı nedir ? 

hacı buzlanma yapıyor kendine kırıyo arkasındaki bir hazneye aktarıyor o buzlar kırılırken takır takır sesler geliyo ilk başlar hep geceleri kalkıyordum hırsızmı girdi diye sonradan alıştım :D

hatta ufak naylon kaçmış se yayıyordu tabi bilmiyorum servis yönlendirilmesi için 444 lü numarayı aradım nasıl ses geliyo dedi takır tukur sa buz kırmadı dedi demekki nekadar çok şikayet alıyorlarsa o knuda :D

ben açayımmı dedim içini açmayın servis bekleyin dediler servis açtı ufak bi naylon içine girmiy pervaneye ses yapıyomuş para almadılar yoksa 40 lira servis ücreti :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek

O  zman şöyle sıralıyorum kurallarımı

Marka olarak bosch almalıyım.   ve    ek garanti süresi ile uzatmalıyım

Buzdolabını  bosch'dan alırken    2 kere düşünmeliyim.  ve buz kırma özelliği  geceleri rahatsızlık verebilir bunun farkında olmalıyım.

Alacağım  sınıf a++ ve üzeri olacak...

Bulaşık makinası 2 programlı iş görür ama daha temiz yıkamasın istersem 5 programlı almalıyım

Çamaşır makinesi kullanım sıklığına göre kapasitesi göre ve max devir sayısına göre    tercih etmiliyim.   sıkmadayken sessiz çalışması gibi  özellikleri göz önünde bulundurmalyıım

bunlara ekleneyecek yada çıkarılacak birşey varmı acaba ? :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

up, aynı dert bende de var, çamaşır makinesini kurutmalı tercih edelim dedik, ekşide son olarak bu önerilmiş, http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-FH4U2TDHP5N

muadillerinde olduğu gibi yanık plastik kokusu + kırış buruş durumlar yok denmiş.

fazla paramız yok, beyaz eşyanın bugatti'sini alamayız ama, ekonomi yapalım derken çıkan sorunlarla da sürünmeyelim istiyorum.. boşa gitti demeyeceğimiz gerekli meblayı el mahkum ayarlayacağız.

evin dekorasyonuyla uyumlu olması adına beyaz değil de, gri gibi mat renkler tercihimiz.

şu seri numarasının orta harfi bu modelin alman versiyonu gibi yorumlar gelmiş açıkçası beynim bulandı (:

bu işten anlayan mürit varsa şöyle doğrudan linkli ya da tam seri numaralı güncel modellerden f/p mantaliteli tavsiyede bulunursa çok da sorgulamadan alıp kurtulalım :)

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Benim bi arkadas BSH diye bir firmada calisiyor. Bosh siemens housgerte mi ne iste. Vesselam siemens urunlerinin bayilerine urun veriyor onlari denetliyor. Bolge bolge ayrilmislar

Niye bosh degilde siemens diyorum.hangisinin adini begenirsen diyo :) fiyar ve tasarim farki bile yok nerdeyse.

Yerli ve ithal urunleri de var. Yerli urunler biraz daha basit.soyle mesela. Alman mali urunde firin kapagi yavas kapaniyor. Yerli uretimde yok. Onun disinda kalite farki yok ama yerli urunler boyle biraz daha basit.belkide ureticiye guvenmiyorlar.

Bunlar genel bilgi

Gelelim urunlere.firin icin kendini temizleme ozelligi olmasi guzel olur bir de isiyi esit dagitanlari var. Tabi bunlar fiyati arttiriyor

Buz dolabi genislik fln onemli.ankastre mi olacak yoksa kenarda mi durucak fln.onun disinda aman aman farklar yok. Koku karismasi fln biraz hikaye onlarda.

Camasir makinesinde soyle bir algi var. Diyelim ki eko versiyonu olanlari aldin.cimen lekesi cikarma modu fln var.bu gibi seyler bi sure sonra zaten kullanilmiyo.atiyon basiyon fln. Sadece sunu arayabilirsin camasirin agirligina gore deterjani ayarlayan var.gerekmiyosa kullanmiyo fln o guzel

Ha bi de guzel bir bilgi vereyim size.bayiler kizmasin.

Simdi urun diyelimki satis fiyati 100 lira. Bu bsh soyle yapiyor.diyo ki 100 liradan fazla kaca satarsan senin.100 e satsan da 20 lirasi senin.sonra bi de yuzde 11 eleman-kira destegi adinda bi destegi de var. Yani urunu 80 liraya satsa bile yine kar ediyo. 

Kisaca pazarligi iyi yapin hacilar benden soylemesi.

Yorumlamam bukadar umarim yardimci olabilmisimdir

glossiness effect
Toplam Hit: 4592 Toplam Mesaj: 44
öneri bosch