folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bunlara İnanmayın.

Bunlara İnanmayın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Selamlar.

Bugün bizim üniversiteden bir çocuk ve benim 2 arkadaş oturduk bi kafede muhabbet ediyoruz.Bu çocuğu benim arkadaşlar az çok tanıyor ama ben hiç tanımıyorum.Eleman böyle güzel giyimli ceketli gömlekli üstü başı temiz bir eleman.İşte adam anlatmaya başladı ben haftada bin tl kazanıyorum Türkiyede kız kardeşimi ben okutuyorum hatta eve bile para gönderiyorum bu üstümdeki başımdaki elbiseleri hep kendi paramla aldım benim yaptığım işte haftada 2 bin tl kazanan bile var falan diyor.

Tabi bu lafları duyunca bizimde hemen gözümüz parladı acaba bu adam ne iş yapıyor diye sorduk kendisine.Adam yine aynı cevabı veriyor ben haftada bin tl kazanıyorum kardeşime para yolluyorum falan filan diye.Dedik tamam onu anladıkda sen ne iş yapıyorsunda bu kadar kazanıyorsun diyoruz adam bu sefer ısrarla sorunca dedi ki business işi yapıyorum.

Biz tam olarak nedir ne değildir falan bize anlatsana falan dedik.Bigün gelin bizim ofise size anlatırız dedi.Bunlarıda böyle çok gönüllü söylemiyor şüphe çekmemek için adam.

Neyse beyler çok uzatmadan söyleyeyim benim bu olaya girmiş olan bir arkadaşımın bana anlattığına göre adamın yaptığı iş şu.Adam saadet zinciri gibi bir oluşumun içine girmiş.Bunlar saat,dijital aletler,tatil turu paketleri falan satıyorlar.Sende sadece senin sattığın ve senin getirdiğin üyelerin sattığı kadar komisyon alıyorsun.Eğer hiç satamazsan hiç kazanamıyorsun.Üye olma ücretide 400  $

Yani 400 $ vererek organizasyona üye oluyorsun.

Ama olayın içinde bu adamın anlattığı gibi dolarlar eurolar havada uçmuyor.Bu adam zamanında böyle parasını kaptırmış şimdi o da böyle üye getirerek başkalarını zikmeye kendi parasını kurtarmaya çalışıyor.

Adam o kadar samimi anlattı o kadar inandırdı ki bizi bile nerdeyse üye yapıp alacaktı paramızı eğer bu işde tecrübesi olan arkadaşım uyarmasaydı.Çünkü bu tür organizasyonların hep cafcafı çok oluyor.Adamlar facebooka "toplantı yapıyoruz" " Bir toplantı günü daha" vs gibi taglarla takım elbiseli fotoğraflarını atıp gerçekden para kazanıyor gibi gösteriyorlar kendilerini.Ama genel olarak tepedeki bu işi kuran adamlar dışında adam gibi para kazananlar yok.

Çünkü işi yapan adamların hepsi bi nevi pazarlama işi yapıyor.Ve sattıkları ürünlerde öyle peynir ekmek gibi giden kalitede ve fiyatda ürünler değiller.

Para kazanmanın bu kadar zor olduğu bir devirde kimse vasıfsız,para kazandırmaya kişilere böyle paralar vermez.Aklınızda olsun bu tür yemleri yutmayın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okumadım.... quesnet/saadet zinciri/fatmagülün suçu ne?

gibi bi organizasyonmu?

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    ONEMINUTE bunu yazdı

gibi bi organizasyonmu?

Aynen o tarz işte.Eğer benim gibi şu dakikaya kadar böyle olaylardan tam olarak haberi olmayanlar varsa okusun diye açtım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

asdasfsd direk mega holding mi dedim :D

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam teorik olarak süper bir sistem, bu ağı kuran adama milyon dolarlar kazandırırken sen de ayda 2 3 bin kazanıyorsun...

uygulamaya bak o 400 dolar 1 2 3 bin dolara çıkıyo, yok upgradeymiş yok yükseltme, ne lan bu android mi yükseltiyon.

parayı verdikten sonra geçmiş olsun, hatta harbiden geçmiş oluyo, o şemsiyeyi çıkarcam da açıcam diye uğraş..

artık tek amacın verdiğin parayı geri çıkarabilmek için eşini dostunu kazıklaman olucak.

kısaca sakın girme. gtünü jiletle kes daha mantıklı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    ONEMINUTE bunu yazdı

gibi bi organizasyonmu?

Aynen o tarz işte.Eğer benim gibi şu dakikaya kadar böyle olaylardan tam olarak haberi olmayanlar varsa okusun diye açtım.

bizim semti iyi becerdiler quesnet muhabbeti çok dönüyodu önceden...700-800 $ alıp ürün verdiler 5 para etmeyen(:

sözde arkadaşlar mini cooper lara biniceklerdi(:

bindiler ama neye bindiler....................:D

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

network marketing diye garip bi dalga var yeni saaddet zinciri havasında.Sana bir host ve domain aldırıyorlar ona bi tanıtım sitesi kuruyorsun sonra arkadaşlarını da sistemine dahil ediyorsun referans vererek o arkadaşlarında birer site kuruyor vs. derken gene bir saaddet zinciri mevzusu oluşuyor.Bu tipler facebook'a takım elbiseli yanlarında güzel hatunlar falan varken "fiyakalı giyinmiş" şekilde fotolarını koyuyor millette merak uyandırıyorlar.Daha sonra yemi yutturabileceklerini düşündükleri adama diyolar işte "çok güzel bi iş var hacı ortak olacaz vs" koftiden bi toplantı yapıp sunum yapıyıorlar sistemi anlatıyorlar falan tırı vırı bi iş yani.

sokoban tarafından 20/May/13 11:27 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Bunlar hala var mı? 2 yıl kadar önce bunun tanıtımına maruz kalmıştım. Birde yanıma gelip yanında taşıdığı bir dosyadan ciddi ciddi kağıt kalem çıkarttı çizdi, ölçtü biçti anlattı 30dk kadar. Bunlara nasıl inanıyorlar da bu işe giriyorlar anlamıyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Bizim bölümdede var bu mallardan mega holding de çalışıyolarmış :D

feysbukta sürekli takım elbiseli fotograflar falan :D

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bide bu saadet zinciri firmaları forumda açılan bu konuları her nasılsa bulup sürekli avukatları aracılığıyla kaldırılması için mail atiolar. Nedense imajları çok önemli adamlar için =) kaldırmıyorum ana bacı küfür edilen postlar hariç

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

mega holding aklıma her geldiğinde zaten gülüyorum dengesiz ergenler :D 

Toplam Hit: 3302 Toplam Mesaj: 35