folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C Geliştirme Ortamı Derleyici

C Geliştirme Ortamı Derleyici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Visual Studio / MSVC'yi kullanma çünkü C99 ve yukarı standartları desteklemiyor.

bunu kullanmanı öneririm https://github.com/Embarcadero/Dev-Cpp

Code Blocks bana çok boktan geliyor, bence hiç uğraşma onunla.

Embarcadero Dev Cpp nin Unicode sıkıntısı var.

Belki benim hatamdır, editörde Ansi yazınca dosyayı unicode kayıt edeyim mi diye soruyor, kayıt et deyince uygulamada karakterler problemli görünüyor.

Ben Embarcadero Dev Cpp den, Code Blocks a döndüm...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    Fatih54 bunu yazdı

Visual Studio / MSVC'yi kullanma çünkü C99 ve yukarı standartları desteklemiyor.

bunu kullanmanı öneririm https://github.com/Embarcadero/Dev-Cpp

Code Blocks bana çok boktan geliyor, bence hiç uğraşma onunla.

Belki benim hatamdır, editörde Ansi yazınca dosyayı unicode kayıt edeyim mi diye soruyor, kayıt et deyince uygulamada karakterler problemli görünüyor.

senin mesaj'ları okuyunca, sanki başka biri yazıyormuş gibi geliyor bana. ^^` 

bir önceki postu'ndaki içerik de sanki başka birisinin mesajının kopyası gibi geldi bana. ^^`

ilginç ve değişik bir durum. ``,

RitmFarbRacourci tarafından 22/Haz/21 18:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Visual studio code'un nesi var acaba?

Kur c/cpp extensionu ak geç.

External terminali de var altında.

Ne bileyim ssh/ftp eklentini kur, realtime olarak serverda calis.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Visual studio code'un nesi var acaba?

Kur c/cpp extensionu ak geç.

External terminali de var altında.

Ne bileyim ssh/ftp eklentini kur, realtime olarak serverda calis.

Hocam ne bağırıyon ya :) 

vs code kurdum, search ünden epey bir aradım bulamamıştım. C/cpp diye bir daha arayım. 

Serverda çalış derken ne serverı kurmak gerekiyor. Bilgisayarın filena kaydedemiyor muyuz.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Konsolda mı karakterler hatalı gösteriliyor yoksa editörde mi?

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    SerYolcu bunu yazdı

Konsolda mı karakterler hatalı gösteriliyor yoksa editörde mi?

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra konsolda türkçe karakterler düzgün görünmüyor.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra konsolda türkçe karakterler düzgün görünmüyor.

Windows'un hatası. Daha doğrusu karakter seti farklı windows konsolda. https://stackoverflow.com/questions/1371012/how-do-i-print-utf-8-from-c-console-application-on-windows burada çözüm var, dener misiniz?

xplatform bir şey geliştiriyorsanız da sadece windows konsola ayar yapabilirsiniz: https://superuser.com/questions/269818/change-default-code-page-of-windows-console-to-utf-8

Büyük ihtimalle diğer IDE bunu sizin yerinize yaptığı için düzgün görüyorsunuz (chcp 65001).

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam eğer C ile ilgileniyorsan C ve Sistem Programcıları Derneğinin kursları uzaktan eğitime geçti corona dolayısıyla. Eğer İstanbul'da direkt olarak kursa gitmek gibi bir durumun yoksa bu fırsatı değerlendir derim. Şu anda birkaç hafta oldu ama yazılırsan geçmiş ders kayıtlarına erişebilirsin. Hızlı yakalarsın. Hoca Necati Ergin. Ödeme konusunda da yardımcı oluyorlar. 

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam eğer C ile ilgileniyorsan C ve Sistem Programcıları Derneğinin kursları uzaktan eğitime geçti corona dolayısıyla. Eğer İstanbul'da direkt olarak kursa gitmek gibi bir durumun yoksa bu fırsatı değerlendir derim. Şu anda birkaç hafta oldu ama yazılırsan geçmiş ders kayıtlarına erişebilirsin. Hızlı yakalarsın. Hoca Necati Ergin. Ödeme konusunda da yardımcı oluyorlar. 

@Easx nedir ücretleri aşağı yukarı geniş bir aralıkta verebilirsin isabetlemene gerek yok?

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Necati ergin mi Kaan Aslan mı ?

Toplam Hit: 7445 Toplam Mesaj: 34
c derleyici